Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - dobré rady a triky

dobré rady a triky

od Jajus345 » Pia Sep 26, 2014 3:12 pm

ahojte baby otváram tému dobré rady a triky/ čo na škvrny od trávy, paradajky, oleja.../, samozrejme budem rada, ak napíšete, čo je výborné a čo najviac pomáha napr. na nádchu, bolesti kĺbov, svalov, bolesť očí..... :D :D :D s čím máte osobnú skúsenosť práve vy :wink: :wink: :wink: ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Pia Sep 26, 2014 3:21 pm

pridávam prvú radu, nedávno mi prišiel syn z návštevy u kamaráta...mal nové rifle, ktoré stáli cca 16 €...a na nich nalepená asi vo veľkosti 2 eurovky žuvačka....tak som celé rifle vložila na 24 hodín do mrazničky a na druhý deň sa to krásne zlúpalo :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Janka81 » Pia Sep 26, 2014 3:44 pm

Ja by som skôr potrebovala radu:: biele tričko špinavé od sviečkovej :idea:

Inak kúpila som si na veľtrhu super čistiť na škvrny "Predátor" :lol: :lol: :lol: :lol: bolo na ňom ale upozornenie,že nemusí všetko vždy vyčistiť-alibisti :lol: :lol: a samozrejme škvrny zostali :( :? to už dnes ani mrkvu nevyperiem? :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Pia Sep 26, 2014 5:01 pm

Tak ja na biele používam sodu bicarbonu alebo prášok do peciva....len zalezi to aj od toho,ako je špina velmi zaryta...predator? V preklade vyzerie vsetko...ja potrebujem pomoc na vycistenie travy na rifliach...na toto nieco nepoznas? :-v
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Janka81 » Pia Sep 26, 2014 5:15 pm

Jajus345 píše:Tak ja na biele používam sodu bicarbonu alebo prášok do peciva....len zalezi to aj od toho,ako je špina velmi zaryta...predator? V preklade vyzerie vsetko...ja potrebujem pomoc na vycistenie travy na rifliach...na toto nieco nepoznas? :-v



No tak môj malý,ked mi nosil zelené kolená domov,tak som to namočila do vody a potom vyšúchala žlčovým mydlom :wink: :wink: a následne klasicky prala..
Jnak aj testy na pracie prášky,či na čističe škvŕn potvrdili,že všetko sú to len veľké klamstvá a figu to vyčistí a najlepšie funguje obyčajné žlčové mydlo našich babiek :wink:
Prášky na pranie prepadli úplne,tam sa osvedčil na škvrny len nemecký v DM :lol: :wink: žiadne tie z reklám žiaľ nie..prali tak na 40% možno..čiže len zdierajú peniaze z ľudí :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dobré rady a triky

od keilayh » Pia Sep 26, 2014 5:39 pm

Na niektoré flaky su najlepšie nožnice :lol:
Inak ja som tak použila raz vanish, že operiem neskôr a taky krasny vyžratý flak tam bol, že po pôvodnom flaku nebolo ani stopy :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Pia Sep 26, 2014 6:12 pm

Janka81 zicove mydlo/???? No suhlasim s tebou vanish jedine nervov sa zbavis a nie spiny....a,chceš povedať,ze to mydlo funguje tak,ze neostane na rifliach nic???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Janka81 » Pia Sep 26, 2014 7:56 pm

Jajus345 píše:Janka81 zicove mydlo/???? No suhlasim s tebou vanish jedine nervov sa zbavis a nie spiny....a,chceš povedať,ze to mydlo funguje tak,ze neostane na rifliach nic???


Jarka "žlčové mydlo" :wink:

http://www.ekoobchod.sk/ekodomacnost/dr ... onett.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Pia Sep 26, 2014 8:16 pm

Janka. Chceš mi povedať,ze to tak pusti s tým mydlom? Citala som načo všetko sa používa a nechce sa mi veriť....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Janka81 » Sob Sep 27, 2014 10:22 am

Jajus345 píše:Janka. Chceš mi povedať,ze to tak pusti s tým mydlom? Citala som načo všetko sa používa a nechce sa mi veriť....



No ja som v minulosti nekupovala žiadne drahé prášky,či odstraňovače škvŕn a drhla som trávu z gatí len mydlom..navlhčila,poriadne namydlila a nejakou jemnou kefkou trocha zapracovala..nechala pôsobiť a dala s ostatným prádlom prať do práčky..vypralo sa to minimálne na 3/4,ale menšie zašpinenie od trávy vždy celé :wink:
A kdeže som videla výsledky testov na tieto prášky a odstraňovače,asi znova prejdem na nejaký úplne lacný prášok a všetky drahé pustím k vode :wink: :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Sob Sep 27, 2014 10:36 am

Mne minule starší syn prišiel od travy zašpinený tiež nové rifle....tak som ich drhla so solvinov dovtedy,az kým to nepustilo....nahodou nemas skúsenosť,co na biely koberec....mam tam flak od paradajky....a este co pomaha na biele kožené stolicky....poslednýkrát som mala navstevu...bratranec mal modré rifle,tie pustili farbu...uz som skusala nemozne a vždy je na nich fliak...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Janka81 » Sob Sep 27, 2014 11:09 am

Jajus345 píše:Mne minule starší syn prišiel od travy zašpinený tiež nové rifle....tak som ich drhla so solvinov dovtedy,az kým to nepustilo....nahodou nemas skúsenosť,co na biely koberec....mam tam flak od paradajky....a este co pomaha na biele kožené stolicky....poslednýkrát som mala navstevu...bratranec mal modré rifle,tie pustili farbu...uz som skusala nemozne a vždy je na nich fliak...



Hmm..ja si koberce tepujem tepovačom..skús to navlhčiť a citronom vybieliť,alebo ak je to malý koberček tým mydlom vyšúchať..na kožu neviem..známy teraz kupoval na tom veľtrhu v Nitre takú špeciálnu čistiacu pastu na kožu..vraj vyčistí aj popísané sedačky/stoličky atd..ale skús to s Cifom krémovým :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Sob Sep 27, 2014 1:15 pm

Skusala som už aj s cifom a s citrodekom...znama mi odporucila aby som skusila so savom,ale nejako sa bojím...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: dobré rady a triky

od Janka81 » Sob Sep 27, 2014 7:35 pm

Jajus345 píše:Skusala som už aj s cifom a s citrodekom...znama mi odporucila aby som skusila so savom,ale nejako sa bojím...



Hmm..savo na kožu niééé :roll: :wink: pýtaj čistiacu pastu na kožu..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: dobré rady a triky

od Jajus345 » Sob Sep 27, 2014 7:45 pm

Dnes som skusila s pastou na bielenie zubov a vidí sa mi,ze aj trošku pustilo....skusala som dnes hľadať aj na nete,ale väčšinou tam bolo napisane vsetko to,co som skusala...ale aspoň jednu uzitocnu vec som tam nasla ako vyčistiť sklo na kozube :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť