Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - doporucene prislo obycajne

doporucene prislo obycajne

od Ljublju » Pon Nov 22, 2010 5:45 pm

Baby,stalo sa vam uz niekedy,ze balik poslali ako doporucenu zasielku a prisiel obycjne?Bez podacieho cisla,a nalepky R ??
za posledne 2 tyzdne mi prisli 2 zasielky,predavajuce vraj mali podacie cislo,ale na balickoch nebolo nic.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Ljublju » Pon Nov 22, 2010 7:38 pm

lebo fakt tomu nerozumiem,ci sa to odlepilo,na cca 700g balicku boli znamky 1 € a 500g...co znamena tych 500g aku cenu???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od martinka74 » Pon Nov 22, 2010 8:41 pm

500g a viac obycajne je 1E.To Vas dotycna musela oklamat ,ze to poslala doporucene.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od Ljublju » Pon Nov 22, 2010 10:55 pm

martinka74 píše:500g a viac obycajne je 1E.To Vas dotycna musela oklamat ,ze to poslala doporucene.

boli tam dve znamky ako 0,50 € a este jedna ze 500g....a 1.trieda.....

to ma stve,ze to neboli zrovna lacne veci

ale hlavne ze dosli,sice neskor trosku,preto som si vypytala pod.c. a nasli iba podla mena,lebo uz ma pozna na poste
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od sandras » Pon Nov 22, 2010 11:08 pm

niektorým ludom nie su jasne pojmy ako "doporučene" a "1. trieda" ... myslia si, že je to to isté :lol: :roll:

a ta známka 500g to je novy vymysel našej pošty ... kedže sa stále poštovné mení, vymysleli, že sa budu tlačiť známky na váhu a cena sa určí podla cenníka

napríklad označenie T2 100 g zodpovedá tarife pre list 2. triedy do 100 g v tuzemskom styku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Uto Nov 23, 2010 12:46 pm

Pokiaľ Vám nedá poštárka podpísať papier,neverím,že to šlo doporučene..niekto ušetril na poštovnom :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od kicita2 » Str Nov 24, 2010 2:36 am

Ved poštárka vám nedá podpísat žiadny papier,ked to posielate doporučene,alebo aj prvou triedou.Vy si vypíšete podací listok a tým to hasne,tak nexhápem tej poslednej odpovedi.Alebo ja so niečo zle pochopila?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Pia Júl 30, 2010 10:28 pm

od patrikja » Str Nov 24, 2010 9:04 am

kicita2 píše:Ved poštárka vám nedá podpísat žiadny papier,ked to posielate doporučene,alebo aj prvou triedou.Vy si vypíšete podací listok a tým to hasne,tak nexhápem tej poslednej odpovedi.Alebo ja so niečo zle pochopila?
Pri prebrani doporucenej zasielky ,musite podpisat postarke papier...ci nie??? :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 319
Registrovaný: Štv Júl 31, 2008 12:00 am

od kicita2 » Str Nov 24, 2010 9:30 am

Aha,tak takto to bolo myslené:-)ja som to trošku nepochopila:-)pri preberaní samozrejme,že treba podpisat papier,inak to nebolo doporučene.Takže asi naozaj maminka,ktorá tvrdí,že to posielala doporučene-ušetrila na poštovnom.Ale čo v prípade,ked náhodou nejaká maminka si objedná večšie množstvo tovaru a príde to obyčajne?ved v takom prípade,ten tovar sa nemusí dostat k maminke,ktorá si ho objednala,a nezmestí sa do schránky...Tak ako potom postupuje poštár?preto je najlepšie si myslím,posielat to vždy doporučene,alebo ked ma maminka poprosí,že to možem poslat obyčajne,lebo má známu poštárku na pošte,ktorá ju informuje,že jej niečo prišlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Pia Júl 30, 2010 10:28 pm

od Ljublju » Str Nov 24, 2010 10:28 am

kicita2 píše:Aha,tak takto to bolo myslené:-)ja som to trošku nepochopila:-)pri preberaní samozrejme,že treba podpisat papier,inak to nebolo doporučene.Takže asi naozaj maminka,ktorá tvrdí,že to posielala doporučene-ušetrila na poštovnom.Ale čo v prípade,ked náhodou nejaká maminka si objedná večšie množstvo tovaru a príde to obyčajne?ved v takom prípade,ten tovar sa nemusí dostat k maminke,ktorá si ho objednala,a nezmestí sa do schránky...Tak ako potom postupuje poštár?preto je najlepšie si myslím,posielat to vždy doporučene,alebo ked ma maminka poprosí,že to možem poslat obyčajne,lebo má známu poštárku na pošte,ktorá ju informuje,že jej niečo prišlo.


ked sa balicek ktory nie je na podpis nezmesti do schranky,to uz od oka vedia,daju oznamenie do schranky a na poste si ho vyzdvihnem,ale nepodpisem.Takto to bolo aj pri tych dvoch balickoch.

Mna by len zaujimalo,keby sa stratil,ako by ho podla toho jej (zrejme vymysleneho ) podacieho cisla hladala na poste,kedze prisiel ako obycajna zasielka.

Len teraz uvazujem,ci to naozaj prislo doporucene,ale sa ta nalepka odlepila-zatial co som podpisovala,vsetky dobre drzali.

Kedze tam boli dve znamky v hodnote 1 € a plus dalsia ze T1 500g.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Janka81 » Str Nov 24, 2010 1:26 pm

doporučená zásielka sa vždy podpisuje a mal by sa dať aj OP..je jedno,či to je doma,či na pošte..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Str Nov 24, 2010 1:27 pm

patrikja píše:
kicita2 píše:Ved poštárka vám nedá podpísat žiadny papier,ked to posielate doporučene,alebo aj prvou triedou.Vy si vypíšete podací listok a tým to hasne,tak nexhápem tej poslednej odpovedi.Alebo ja so niečo zle pochopila?
Pri prebrani doporucenej zasielky ,musite podpisat postarke papier...ci nie??? :P


samozrejme :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od StankaKO » Pon Dec 06, 2010 5:50 pm

Nám sa to tiež stalo, poslali sme doporučene, zaplatili, dostali sme papier kde bolo napísané 1.TR doporučene a prišlo to obyčajne!!!nerozumiem tomu čo na tej pošte vymýšlajú
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Str Mar 18, 2009 8:15 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť