Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - Kiahne a očkovanie

Kiahne a očkovanie

od prazienkova » Sob Apr 10, 2010 5:59 pm

Milé mamičky, aké máte skúsenosti s kiahňami a očkovaním? Môj sedemročný syn ich dostal včera a čakám, či ich dostane aj ročná dcéra. Rozmýšľala som aj o zaočkovaní, ale neviem, či to ešte má význam. Inkubačná doba je dva týždne a neviem, či by to ešte zabralo. Neviete poradiť, či očkovať alebo nie? Vďaka za správy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od martinka74 » Sob Apr 10, 2010 6:22 pm

Dobry den,vakcina proti ovcim kiahniam sa podava 2x v odstupe asi 3 mesiacov.Takze teraz je to uz pravdepodobne zbytocne.Dufam,ze to malicka nedostane,lebo u tychto malickych deti to ma velmi tazky priebeh.Drzim palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Apr 10, 2010 8:36 pm

kiahne su uplne najinfekčnejšie deň pred vyhodeníám prvehj vyrážky a su infekčné až kym nezaschnúp chrastičky. Inkubačná doba je 2-3 týždne, Niekedy je ťažké povedať, kedy sa dieťa presne nakazilo.

ja som očkovanie zvažovala, no potom som si všeličo prečítala na nete, že očkovanie nemusí chrániť doživotne (ale prekonanie kiahní áno) a možu tam nastať komplikácie aj v dospelosti.

Nemusíš zúfať, male deti to znášajú práveže lepšie ako dospelí, závosí od celkoveho stavu organizmu, kolko sa dieťa vysype, aký to má priebeh. nepríjemné je, že v žiadnom prípade nesmiete ísť teraz von ... už len vydržať. Tiže myslím, že očkovanie je už zbytočné... aj ked možeš sa spýtať u lekára, aký ma on na to názor. Ten môj je len laický ...

Mam 2 deti, dcera to už mala ako 4-ročná, syn ak to nedostane do puberty, dam ho zaočkovať až potom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martinka74 » Sob Apr 10, 2010 8:50 pm

To by som netvrdila ,ze to ma lahsi priebeh.Znamej maly mal kiahne cca v jednom roku mal obrovske pluzgiere ako necht a mal ich vsade,dokonca aj na ocnych vieckach a v pusinke.Vkuse plakal a trapili sa asi 3 tyzdne.My sme zaockovaní,tak dufam,ze nas to nepostihne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od prazienkova » Sob Apr 10, 2010 9:11 pm

Ďakujem za príspevky. Syn mal včera dve vyrážky, dnes ich má hádam sto! Najhoršie je, že dostal dosť vysokú horúčku- 39,5. Dúfam, že už najhoršie máme za sebou a už bude len lepšie. Dcérku ešte dojčím, tak hádam to pomôže ju aspoň ukľudniť, ak tie kiahne dostane aj ona. Dám vedieť, ako sme dopadli tak za dva, tri týždne. Pekný víkend.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od martinka74 » Sob Apr 10, 2010 9:28 pm

Drzim palce,snad to bude dobre.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Pon Jún 23, 2008 12:00 am

od janka97 » Sob Apr 10, 2010 11:23 pm

Ahoj kamaátka má dcérku ktorá bude mať 5 rokov a mala ovčie kiahne a majú aj synčeka ktorý mal 3 mesiace a taktiež dostal ovčie kiahne a pritom sa hovorí, že také malé diaťatko by to dostať nemalo Ony mali úplne supe priebeh :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od prazienkova » Pon Apr 26, 2010 12:36 pm

Ozývam sa,ako som sľúbila. No, tak kiahne dostala aj moja sedemnásťmesačná dcéra! Presne po dvoch týždňoch po synovi. Keď synovi klesli teploty, ani som nevedela, že je chorý. Vadila nám jedine izolácia. Vyrážky sa mu pekne hojili a po desiatich dňoch už mašíroval do školy. Dcérka bola nervózna pár dní pred vyhádzaním. Mala soplíky, kašeĺ, nechutilo jej jesť. Teraz je naopak čulá, spokojná, pekne papá. Teplotu zatiaľ nemá. No uvidíme, ako to bude pokračovať. Vyrážky má zatiaľ na hlávke, chrbte a brušku, inde len pár. Dúfam, že to nebude horšie.Pekný deň.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od janka97 » Pon Apr 26, 2010 3:18 pm

Hm tak v jednom ste mali šťastie, že si to deti odkrútili skoro naraz. Môj syn bol pred niekoľkými rokmi s neterou, ktorá mala ovčie kiahne a nedostal to, potom sme boli aj u kámošky ktorej deti to mali a nedostal ani syn ani dcérka a nakoniec v tej infekčnej dobe sa hrali so synovcom, takže som čakala, že to dostanú aq oni absolútne nič. neviem možno sú voči tomuto ochoreniu imúnny, pretože aj náš tatinko nemal ovčie kiahne, vlastne žiadne detské ochorenie nemal s bol aj v kontakte s osobou o ovčie kiahne mala, ale nedostal to. No ak to dostanú všetci traja naraz tak a asi zbláznim :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Uto Apr 27, 2010 10:13 am

janka97 píše:Hm tak v jednom ste mali šťastie, že si to deti odkrútili skoro naraz. Môj syn bol pred niekoľkými rokmi s neterou, ktorá mala ovčie kiahne a nedostal to, potom sme boli aj u kámošky ktorej deti to mali a nedostal ani syn ani dcérka a nakoniec v tej infekčnej dobe sa hrali so synovcom, takže som čakala, že to dostanú aq oni absolútne nič. neviem možno sú voči tomuto ochoreniu imúnny, pretože aj náš tatinko nemal ovčie kiahne, vlastne žiadne detské ochorenie nemal s bol aj v kontakte s osobou o ovčie kiahne mala, ale nedostal to. No ak to dostanú všetci traja naraz tak a asi zbláznim :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


čau Janulík:-) ale vraj je lepšie,ak sa to dostane v detstve,lebo v dospelosti je to omnoho nebezpečnejšie :cry: Tak bud očkovať,alebo si to "odkrútiť"..môj malý mal ako 4-ročný zo škôlky,bol tak klasicky hlabne po telíčku vyhádzaný,ale mazala som tým gélikom na štípance po komároch a v poho,ani nesvrbelo..ten biely klasický púder ani moc nezaberá-skôr deti len smiešne vyzerajú :roll: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť