Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - platit alebo nie za net?

platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 6:43 am

Mam otázku....cca pred 3 mesiacmi som zrusila internet v Orange...asi mesiac a pol do zadu som si dala druhý....vcera ma mal trafiť slak,ked mi prišla fa od nich 300 eur,volala som na zákaznícku linku,ze vraj fakturačné obdobie som mala 8.9 a ze taká suma sa nazbierala...ako môžu oni nadväzovať na internet,ktorý som zrusila? Osobne som bola s manželom na predajni....na zákazníckej linke mi povedali,ze internet vraj bol pozastaveny na nulu,žiaľ nemam od toho žiaden doklad...ako by ste postupovali? S kým to mam teraz riešiť,ked to riesi 10 ľudí?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od keilayh » Pia Sep 12, 2014 11:28 am

Jajus345 píše:Mam otázku....cca pred 3 mesiacmi som zrusila internet v Orange...asi mesiac a pol do zadu som si dala druhý....vcera ma mal trafiť slak,ked mi prišla fa od nich 300 eur,volala som na zákaznícku linku,ze vraj fakturačné obdobie som mala 8.9 a ze taká suma sa nazbierala...ako môžu oni nadväzovať na internet,ktorý som zrusila? Osobne som bola s manželom na predajni....na zákazníckej linke mi povedali,ze internet vraj bol pozastaveny na nulu,žiaľ nemam od toho žiaden doklad...ako by ste postupovali? S kým to mam teraz riešiť,ked to riesi 10 ľudí?


Máš nejaký doklad resp. papier od toho, že si zrušila internet? že si vypovedala zmluvu alebo niečo take?
Ten druhy net si si odkiaľ vzala?
Píšeš to trochu chaoticky a sa v tom strácam :oops: ake fakturačne obdobie? za čo? Pozastavenie na nulu? tiež nechápem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 11:44 am

doklad o tom nie je žiaden...lebo na predajni v orange to robia priamo do systému....druhý net je tiež z orange...lenže problém je v tom, že keď som zrušila....tak oni ho dali na nulovú hodnotu, ani neviem či sa tak dá, bez toho aby som o tom vedela ja...dala som nový net a oni to urobili tak, že ho nadviazali na ten starý...fakturačné obdobie som mala vždy v novom mesiaci 8.....takže za mesiac august mi zaúčtovali celú sumu 300 € lebo fakturačné obdobie bolo 8.septembra...rozumieš teraz? len ma štve to, ako to mohli spraviť, keď starý net bol zrušený...automaticky ten nový mal začať na druhý deň ako som o neho žiadala...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od keilayh » Pia Sep 12, 2014 11:54 am

Treba si pozrieť ako je postavená zmluva, alebo čo viem ja tak nieje pravda, že jeden deň zrušiš a na druhy zapojiš nový.
Býva tam väčšinou výpovedná doba, alebo ak ti končí viazanosť tam sa tušim tiež posiela nejaké vyjadrenie ešte pred skončením (ale to neviem presne).
Možno ste sa len nepochopili, lebo pre mňa je trochu zvlaštne rušiť jedno v orange a dávať zase v orange v podstate to iste. Takže asi oni sami majú v tom zmetky.
A to 300€ bolo za jeden mesiac?
V orange čo povedali? ako postupovať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 12:00 pm

ved mi skončila výpovedná lehota...tak preto sme ho zrušili priamo na predajni....bol to pevný internet, tak sme ho zrušili lebo som chcela na wifi a v tom čase nemali v ponuke až v auguste....v orange sa nedopátraš pravdy lebo vždy komunikuje s tebou niekto iní....300 € to bola faktúra za mesiac...a si predstav, že mi teraz nejde, volala som tam pred 5 dňami a oni nevedeli, že prečo...včera som tam napísala reklamáciu...volal mi pán z orange, že to musia preskúmať....ale že to treba zaplatiť...ja nerozumiem len tomu ako mohli spraviť zo starého internetu nový....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od keilayh » Pia Sep 12, 2014 12:12 pm

300€ je teda riadna pálka, ale je pravda, že treba to zaplatiť aby nerástli úroky a potom podať reklamáciu a riešiť to.
Ale v tom či ide alebo nejde sa pravdy nedovoláš. My sme tak tiež mali (neviem odkiaľ) stále vypadával, riešili sme to, chodili sem a aj tak nepomohli. Zrušiť sa nedalo,lebo sme to mali na 2 roky.
A keďže sme net potrebovali nutne a aby bol funkčný, tak sme dali druhý a tamten prvý sme museli platiť aj keď sme ho nevyužívali. :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 12:15 pm

áno to beriem...ale ako je možné, že zdierajú takto ľudí? 3 mesiace nepoužívam net, ktorý je zrušený a oni mi dajú nový net na starú kartu? veď to je nenormálne...reklamáciu som už písala, ale si predstav, že oni nemajú ani náhravky telefonické....tak potom načo to prezentujú, že rozhovor je nahravaný, keď ich nemajú????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Janka81 » Pia Sep 12, 2014 12:21 pm

keilayh píše:300€ je teda riadna pálka, ale je pravda, že treba to zaplatiť aby nerástli úroky a potom podať reklamáciu a riešiť to.
Ale v tom či ide alebo nejde sa pravdy nedovoláš. My sme tak tiež mali (neviem odkiaľ) stále vypadával, riešili sme to, chodili sem a aj tak nepomohli. Zrušiť sa nedalo,lebo sme to mali na 2 roky.
A keďže sme net potrebovali nutne a aby bol funkčný, tak sme dali druhý a tamten prvý sme museli platiť aj keď sme ho nevyužívali. :x



Ale 300€ za mesiac???? no čo v tom je aj pokuta,či či preboha??keby že 30€,tak pochopím :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 12:24 pm

to nie je pokuta, to že toľko bajtov, či čo to je naťahalo na mesiac, že vraj 1 bajt u nich je 2-3 € aj to mi nevedeli povedať koľko...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Janka81 » Pia Sep 12, 2014 12:43 pm

Jajus345 píše:to nie je pokuta, to že toľko bajtov, či čo to je naťahalo na mesiac, že vraj 1 bajt u nich je 2-3 € aj to mi nevedeli povedať koľko...



Bajt je tá najmenšia jednotka a nemôže stáť 3€....potom sú megabajty a gigabajty..tak to skôr ste mali veľa GB naťahaných..myslela som,že už pevné nety sú všetky bez limitu?? čiže neobmedzené..pretože platiť v dnešnej dobe za net 300€ je vyslovene hanba..teda hanba Orange!!! :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 12:49 pm

Janka81, ale najlepšie na tom všetkom je to, že neobmedzený internet som mala aj ten starý a aj ten nový a pozri, čo so mnou spravili....keď som aj niekedy prekročila hranicu, hneď mi prišla sms, že už je využitý na 80 %...a teraz nič....ešte včera mi volali, že elektronickú faktúru mám v maily a doteraz mi na mail neprišlo nič, takže ani prekontrolovať to neviem..... :shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Janka81 » Pia Sep 12, 2014 12:54 pm

Jajus345 píše:Janka81, ale najlepšie na tom všetkom je to, že neobmedzený internet som mala aj ten starý a aj ten nový a pozri, čo so mnou spravili....keď som aj niekedy prekročila hranicu, hneď mi prišla sms, že už je využitý na 80 %...a teraz nič....ešte včera mi volali, že elektronickú faktúru mám v maily a doteraz mi na mail neprišlo nič, takže ani prekontrolovať to neviem..... :shock: :shock: :shock:



Ale neobmedzený internet predsa znamená,že nemáš čo prekročiť,lebo míňaš bajty neobmedzene :wink: Ja mám rýchly a neobmedzený a ťahám čokoľvek aj filmy v HD a nemám akú hranicu prekročiť,kedže môžem ťahať koľko chcem..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 12:58 pm

Janka81 ja vie, čo to znamená, tak preto tomu nerozumiem ako mohli spojazdniť internet, ktorý je neobmedzený a toľko mi naučtovať.....o nový internet som žiadala 10.8 prišiel mi kuriérom 12.8 a oni si naučtovali 300 € od 10.8 do 8.9....za tú sumu je to normálne? veď keď som si dávala nový internet automaticky mal byť na neobmedzený a nie naučtovať toľko na neho....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: platit alebo nie za net?

od keilayh » Pia Sep 12, 2014 1:17 pm

Jajus345 píše:Janka81 ja vie, čo to znamená, tak preto tomu nerozumiem ako mohli spojazdniť internet, ktorý je neobmedzený a toľko mi naučtovať.....o nový internet som žiadala 10.8 prišiel mi kuriérom 12.8 a oni si naučtovali 300 € od 10.8 do 8.9....za tú sumu je to normálne? veď keď som si dávala nový internet automaticky mal byť na neobmedzený a nie naučtovať toľko na neho....


neda sa od nich vyžiadať nejaký papier, kde bude ukázané všetko čo sa načitavalo? Aby si vedela čo sa kde sťahovalo a za kolko? Podrobný rozpis myslim.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: platit alebo nie za net?

od Jajus345 » Pia Sep 12, 2014 1:22 pm

jasné že som požiadala...5 € ma to bude stáť, ale aj napriek tomu...neobmedzený net a taká taxa? a to som nesťahovala žiadne filmy nič....a bol aj zabezpečený, aby sa k nemu nedostali susedia....ide o ten princíp ako sa zachoval orange... :o :o :o
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť