Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - suche cervene skarede flaky

suche cervene skarede flaky

od inguli » Pia Jan 22, 2010 9:34 pm

ahojte nemali ste niektora problem s kozou?maly ma cervene vypukle suche flaky po celej nozicke skoro ale len vzadu zo zadu na oboch..boli sme v decembri u koznej lebo mal par takychto flakov a tak sme dostali oilatum malo sa dat do vody a v tom sa ma maly kupkat a nic nepouzivat ani mydlo nic..a plus kazdy druhy den sme natierali na postihnute miesto AFLODERM a kazdy den aj viac krat sme mohli EXCIPIAL mastny krem...a pekne sa to zlepsilo az donedavna bolo ok a teraz pred par dnami sme zasa v tom ale ovela horsie to je uz to ma /predtym mal len ako konci zadocek a na stehnach ani nie vsade/a teraz to ma na celej nohe tie flaky dostali sme zasa kremyky mame ho kupkat v tej vode nadalej a v pondelok ideme na krv vyter z nosa hrdla stolicu musime odlozit dnes zajtra.. a len dufam ze to zmyzne ked ho prebalujem je mi az do placu ako tie nozky vyzeraju a tak rychlo zo dna na den sa to zhorsovalo a nadarmo som natierala uz kremami co sme dostali...teraz mame dve jeden robeny a jeden taky malinky nazov neviem..je v detskej a maly spinka..nevedeli mi povedat od coho to je vraj ako ekzem vyzera ale to nesvrbi? :roll: lebo on sa chvala bohu neskrabka ani raz
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od rikisz » Sob Jan 23, 2010 2:09 pm

mne to pripadá ako atopický ekzém moji obaja to majú ono t aj svrbí lebo starší sa mi škrabal druhý to má tiež na stehne aj na lýtku, zhoršuje sa to aj počasím ked sú mrazy vtedy to majú škaredé, ale príde jar a ono to ustúpi, treba premasťovať pokožku obmedziť mlieko, čokoládu citrusové plody inak už o atopickom sa tu píše v tejto rubrike len nepamätám sa ako sa voá téme asi dva problémy alebo nejak tak mrkni sa tam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jan 23, 2010 2:22 pm

ano, vyzerá to na ekzem... ale ten može byť aj z intolerancie nejakej stravy, napríklad nezačali ste zavádzať kravské mlieko, bielok, ryby ... ?
naš malý mal takéto kožné problemy a pomohlo úplne vysadenie čerstvého KM z potravy, kyslomliečne výrobky a syry toleruje.

A niekedy takkéto problemy sposobuju aj parazity ... lenže kde by ich teraz dostal, ked do škoky nechodí a momentálne ani na piesok? Tos a mne nezdá ... trvaj na testoch z krvičky na alergiu. My sme kvoli takýmo flakom brali aj ATB aj lieky na parazity a nakoniec to bolo to mlieko. Musela som si to odsledovať sama, po čom sa mu stav zhoršuje a prestať mu to dávať. Ked teraz cez vianoce pojedol veci, ktoré by asi nemal (ale zakážte decku úplne všetko :? ), tak zasa vyrážky mal :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 4:41 pm

rikisz píše:mne to pripadá ako atopický ekzém moji obaja to majú ono t aj svrbí lebo starší sa mi škrabal druhý to má tiež na stehne aj na lýtku, zhoršuje sa to aj počasím ked sú mrazy vtedy to majú škaredé, ale príde jar a ono to ustúpi, treba premasťovať pokožku obmedziť mlieko, čokoládu citrusové plody inak už o atopickom sa tu píše v tejto rubrike len nepamätám sa ako sa voá téme asi dva problémy alebo nejak tak mrkni sa tam


prave ze moj sa vobec neskrabka jeho to nesvrbi...mame inak 20 mesiacov a je kojeny este stale ale pije obcas mliecko ale uz dlhsi cas teda ma na ranajky a veceru..cokoladku tiez ma sem tam a ovocie len jablko a banan zje
pozriem sa diky:) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Jan 23, 2010 4:48 pm

sandras píše:ano, vyzerá to na ekzem... ale ten može byť aj z intolerancie nejakej stravy, napríklad nezačali ste zavádzať kravské mlieko, bielok, ryby ... ?
naš malý mal takéto kožné problemy a pomohlo úplne vysadenie čerstvého KM z potravy, kyslomliečne výrobky a syry toleruje.

A niekedy takkéto problemy sposobuju aj parazity ... lenže kde by ich teraz dostal, ked do škoky nechodí a momentálne ani na piesok? Tos a mne nezdá ... trvaj na testoch z krvičky na alergiu. My sme kvoli takýmo flakom brali aj ATB aj lieky na parazity a nakoniec to bolo to mlieko. Musela som si to odsledovať sama, po čom sa mu stav zhoršuje a prestať mu to dávať. Ked teraz cez vianoce pojedol veci, ktoré by asi nemal (ale zakážte decku úplne všetko :? ), tak zasa vyrážky mal :(


ryby raz spapal a uz viac nechcel bolo to asi tak pred dvoma mes.
ja tu vela maminiek nepoznam teda a nechodime tu na ihriska teda doteraz sme este neboli:)len jeden jediny raz ale maleho tam akoby nebavylo len stal dalej a pozeral a bol este maly samozrejme chodim skor u mamy s nim medzi detii ale teraz sme uz davnejsie neboli /tu nase ihriska musimm, dodat o nicom..znicene a kde nieje to su v celom meste asi 2 tak az na druhom konci mesta a co je blizsie je preoplnene ze do radu stat aby sa maly zosmykol napr. na smyklavke
uvidime a dam ho teda aj na tu alergiu vysetrit tiez
dam foto do galerie o nozickach
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Jan 23, 2010 9:31 pm

este som toto nasla o tom asi fakt to bude tento atopicky eekzem

http://www.mnof.cz/pruvodce/atopicky_ekzem.php
:cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Jan 23, 2010 9:52 pm

inguli, o atopickom ekzeme som písala v tej teme "Dve rady" ... aj v čom treba dieťatko kúpať a dieta je velmi dôležitá. Ked to dostal ako takýto malý, je velký predopoklad, že z toho vyrastie. Možno to ani nebude až také zlé, uvidíš, čo povedia lekári po testoch ... skús dobrého homeopata.

Je to ťažké... my máme doma velkého papkáča, čo sa rád a vela naje, a kopu vecí nesmie :( Ked spapá čo by nemal (stačí omáčka zahustená mliekom, soja pridaná do párkov), objavia sa mu najskor drobunké podkožné vyrážky, ktoré si škriabe a potom má suchú kožu. Kedže ho nechcem stále dopovať antihistaminikami, musíme to dosť strážiť, aj v školke.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 10:05 pm

sandras píše:inguli, o atopickom ekzeme som písala v tej teme "Dve rady" ... aj v čom treba dieťatko kúpať a dieta je velmi dôležitá. Ked to dostal ako takýto malý, je velký predopoklad, že z toho vyrastie. Možno to ani nebude až také zlé, uvidíš, čo povedia lekári po testoch ... skús dobrého homeopata.

Je to ťažké... my máme doma velkého papkáča, čo sa rád a vela naje, a kopu vecí nesmie :( Ked spapá čo by nemal (stačí omáčka zahustená mliekom, soja pridaná do párkov), objavia sa mu najskor drobunké podkožné vyrážky, ktoré si škriabe a potom má suchú kožu. Kedže ho nechcem stále dopovať antihistaminikami, musíme to dosť strážiť, aj v školke.



diky za rady moja ano citala som a ozaj budeme vediet viac po tych testoch..

no nezavidim ti ..no mozno zachvilu ani sebe uz teraz od zajtra vyynechame ranne kakavko s rohlikom...to bude nestastny ..ale mam pocit ze to asi mlieko alebooo este cokoladka ci kakao...
manzel ked bol maly bol stale chory viac krat zapal pluc a nemocnice..bez tricka nespi ani v lete aj ked ideme odpadnut od tepla..ma aj miernu astmu:(vzdy som sa toho bala ze maly bude tiez takyto ze raz to raz tamto... :cry: ked som bola s nim tehotna ale vlastne uz aj vtedy ked sme ho len planovali :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Jan 23, 2010 11:48 pm

skús nahradiť kakavko umelým mliekom, či sa to nezlepší
rožtek by vadiť nemal
naš malý napr. UM toleruje, nemusí mať ani hypoalergenne (aj ked Dr. vravela, že hypoalergenne by bolo lepšie, lenže to mi nevypije, ma nedobrú chuť). Sojové mlieko nesmie, vraj by ešte mohol kozie ... ale na kozie pre takto malé deti som čítala za aj proti a radšej nechcem experimentovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Jan 24, 2010 12:03 pm

zatial ho este kojim aj rano vytiahne oba prsniky a tak nemusi hadam mlieko ci mam dat? :roll: a na vecer tak isto ...akurat ze dneska papal rohlik s masielkom rama to moze?som z toho popletena trochu...pred chvilou uvidel keksiky v skrini ako otvoril a chvilu plac a v kuse mnammnamuje...jaj aj teraz stoji pred skrinkou a mnamnamuje :) :roll: ale nozicky uz ma ak sa to tak da nazvat krajsie od toho nocneho kremu ktory nam robili v lekarni taky hnedy meno nema:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Jan 24, 2010 12:26 pm

maslo asi može ... neviem presne
Ramu ja deťom nedávam, príde mi to taká "umelina"
naš papá aj normálne maslo, syry, jogurty, tvaroh ... to už mu nevadí, Dr povedala, že tam su už tie bielkoviny KM naštieopené a už to telo inak spracúva
ale skús prejsť na takú stravu, ako mal pri zavádzaní pevnej potravy a postupne pridávaj ostatné potraviny, aby si videla, čo mu vadí a čo nie
vylúč úplne veci ako horčica, kečup, sojová omáčka, koreniny, med (ved to mu možno ešte ani nedávaš...)

ak kojíš, podla mna iné mlieko mať nemusí
keksíky a čokoládky odstráň z dohľadu a a kup mu baby-sušienky (napr. Sunarka), piškoty, kukuričné chrumky ...
a pozor na mäsové výrobky, vo väčšine je soja a tá je tiež nedobrá pre takéto detičky

daj vedieť, čo povedali lekári
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Jan 24, 2010 1:55 pm

ja tiez kupujem to normalne klasicke maslo a to som mu davala akurat dneska som skusila ramu vravim asi to klasicke maslo nemoze...ahaa...mam v tom mis mas :P manzel ma rad ramu ja s detmi klasicke maslo...
manzel prave vravel to iste co tebe dr.
a bol v obchode doobeda pre hladku muku bol vyslany a doniesol svojmu syncekovi piskotiky a kukuricne chrumky :lol: a hladka muka nikde...takze sme teda manzel to vyriesil aby maly mal co pod zub:))ale obed som musela dokoncit s polohrubou:))no neva hlavne ze sa mu toci hlava okolo synceka:)
DIKY ZA POMOC,RADY VEEELMI KAZDEJ A HLAVNE TEBE :)
a dam vediet samozrejme

ou a este jedna zla sprava zabudla som sem napisat vecer sme ho kupali a na rukach od zhora az po laket podobne nieco sa zacina :( uz aj tam som natierala...ale je to ine menej flakov a skor akoby posypana ruka s makom ked prejdem svojou po tej rucke a suchaaa koza:(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Jan 24, 2010 2:04 pm

inguli píše: bol v obchode doobeda pre hladku muku bol vyslany a doniesol svojmu syncekovi piskotiky a kukuricne chrumky :lol: a hladka muka nikde...
:lol: :lol: :lol: to aj moj takto nakupuje :roll: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Jan 25, 2010 1:49 pm

tak sme dneska boli no krv nebrali nakoniec len sa zatial vysetruje ci to niesu bacili ze to nemusi byt alergia...a ak nie bacili tak sa mu bude brat krvicka vtedy na alergiu..
teraz sme ale dali vziat krvicku z prsta kedze manzel bol stale nekludny ze ma kruhy pod ocama maly stale ale mne sa zas zdalo ze len ked je unaveny alebo ked spal...no istota je gulomet teraz o druhej idem so starsim k zubarke a spytam sa na vysledky ci to neni chudokrvnost :( ..povedala dr.

a tie vyteri co robili cca o tyzden budu vysledky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Jan 25, 2010 5:32 pm

ono to dosť dlho trvá... ved som písala, u nás to trvalo rok, kym sme si boli na istom ... aj to sme ešte neboli u alergologičky, len u našej Dr. Alergologovia berú u nás väčšinou detičky až od 3 rokov.

tiež najskor nam dala ATB, že to je streptokoková infekcia ... a na ATB sa nesmie mlieko, takže vyrážky prechodne nemal a Dr. aj ja som si myslela, že problem je vyriešený. Ked sa objavili druhýkrát, až vtedy nam robila tie testy z krvi ... a na výsledky sme čakali nejaký mesiac.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť