Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - 17-mesacne dietatko este nechodi

17-mesacne dietatko este nechodi

od Andreake » Štv Nov 10, 2011 11:02 am

Hladam spriaznenu dusu, ktora by mi potvrdila, ze je vsetko v norme aj ked dcerka este skoro v roku a pol nechodi - ani popri nabytku, ani za ruky, dokonca sa sama ani nepostavi. Zijeme v zahranici a tu sa to velmi neriesi, vsetci mi tvrdia, ze ma svoj vlastny rytmus a treba to nechat na nu - teda nenutit, necvicit a pod. Na Slovensku sa samozrejme vsetkym zda byt "nenormalna", posielaju nas k neurologovi, na rehabilitacie, krutia hlavami... Pritom so vsetkym bola pozadu - neskor sedela, zacala lozit, ale vsetko sa naucila sama, prirodzene, len o par mesiacov neskor ako "tabulkove" deti. Najde sa tu mamicka, ktora ma podobnu skusenost?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od adrykaa » Sob Nov 12, 2011 2:32 am

Ja osobne mam taku skusenost aj ked nie sama,ale kamaratkin maly zacal behat ked mal asi 16 mesiacov.Atiez chodili po doktoroch a vsetky testy a vysetrenia co mu robili bolo v pohode.Mali sme malych narovnako teda ja dceru kamaratka syna nasa uz lietala komolila slova a maly nic.Ale zrazu si asi povedal ze je nacase a zacal uplne nenapadne okolo skrin a nic mu neuslo.Lenze on bol taky pohodak :lol: Teraz maju uz obaja 7 rokov a vobec nebadat rozdiely certiska su obaja rovnaky :D Mozno si aj tvoj dava nacas ved nabeha sa este dost :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od sandras » Sob Nov 12, 2011 6:49 pm

súhlasím, že ešte nemusí samostatne chodiť, ale dvíhať by sa takto staré dieťa už malo. Skúša už vstávať napr v postielke?
U nas sa rieši, ak sa dieťa vôbec nestavia na nožky, potom sa cvičia rehabilitačne cviky, bobathova metoda, alebo vojtovka. Pokial štvornožkuje a sedí, asi jej chýba istá motivácia, možno je len pohodlnejšia. Moj syn začal behať tiež o dosť neskor ako dcera, ale na nohy sa staval, aj prešiel okolo stola, len sa bal vykročiť do priestoru. Takže som vedela, že je v poriadku, len trošku opatrný.
Určite to len tak nenechaj, dnes sa už aj u nas odporúča nestavať na nožky nasilu, nedávať do chodítka, ale všetko ma svoje hranice.

Ja by som skúsila najskor nejako motivovať, vykladala hračky vyššie, skúsila cvičiť, detské plavanie, masáže, aby nôžky tak prirodzene zosilneli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Andreake » Pon Nov 14, 2011 11:51 am

Dakujem za rady - jej problem je podla mna ozaj v prvom rade, ze nechce - je pohodlnejsia. A potom, mozno aj ked skusi - je uz ovela tazsia ako ostatne deticky pri prvych pokusoch - tak ju to mozno odradza, jej labky nie su este na nic zvyknute a zrazu by mali uniest vyse 10 kil. Jedenkrat sme aj boli na vojtovke, ale bolo to strasne - ona je uz ozaj velka a silna, tak sa branila, kricala, no horor :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od sandras » Štv Nov 17, 2011 1:45 pm

skús jemnejšiu Bobathovu metodu, deti pri nej tak neplačú ako prui vojtovke. A tiež skús s malou "športovať", zapíšte sa na kurz plávania s deťmi, alebo na cvičenia na fitlopte, či niečo podobné, aby ju to hravou formou viedlo k pohybu, uvedomenia si vlastného tela, a tiež aby si posilnila svalíky.

Inak, moj syn mal v polroku 9 kíl a tiež bol pohodlnejšie dieťa, v porovnaní so staršou dcerkou bol v sklze so všetkým o nielkolko mesiacov (ona napr. sedela a štvornožkovala ako 6-mesačná a on začal ako 9-mesačný, ona chodila v 10,5 mesiacoch a on až v 15 mesiacoch).
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Andreake » Štv Nov 17, 2011 8:14 pm

Dakujem Sandras, uz aj idem hladat info o Bobathovej metode. Moja starsie dcerka zacala tiez chodit neskoro - az v 18. mesiacoch, ale stvornozkovala ako blesk, vsade sa dostala, chodila okolo nabytku a podobne, takze sme vedeli, ze vsetko je OK len sa neodvazi. Ale tato druha nechce ani stat a ked ju zodvihnem, hned skrca nozky, aby sa len nedajboze na ne nemusela postavit. Na rehabilitacii nam povedali, ze funkcne - fyzicky je v poriadku, len absolutne nespolupracuje, nechce. Ona sa tvari ako keby bola este male babo a ako keby tie nozky ani neboli jej. Tu (v AT) sa nas doktor smeje uz len ked ma vidi, lebo vie, ze sa zasa budem vypytovat, co mam s nou robit a on stale len, ze je v poriadku, len neskor a ja mu vlastne aj verim, len taka ta "mamovska" ustrachana dusa mi hovori, ze by som to predsa len nemala nechat bez povsimnutia. Urcite by som nechcela, aby sme nieco zanedbali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť