Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - AKO PODAT ANTIBIOTIKA???ALEBO AJ INY LIEK...

AKO PODAT ANTIBIOTIKA???ALEBO AJ INY LIEK...

od mimi07 » Pia Okt 09, 2009 10:19 pm

MAMICKY PORADTE MI,NEVIEM NASEJ MALEJ PODAT ANTIBIOTIKA,VOBEC ZIADNE SIRUPI.MA 2,5 ROKA,A NEDOVOLI MI,ABY SOM JEJ DALA.VYPLUJE...SKUSALA SOM UZ AJ DO CAJU,ALE NIC NEZABERA.DAKUJEM ZA PRISPEVKY.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob Júl 14, 2007 12:00 am

od Misiacik81 » Sob Okt 10, 2009 8:29 am

Ahoj Mimi,mi dávame so striekačkou,naučila to maldšiu-staršia a to tak,že jej naťahovala a dávala čaj,malej sa to zapáčilo.Teraz ked je chorá natiahnem jej antibiotika podám a ona si to vytlačí sama.My máme zase iný problém malá má 2 rôčky a nechce rozprávať.okrem mama,tata,baba,kač-kač,nepovie nič.Počkám ešte asi do nového roka a ked to bude trvať nadalej,tak ju vezmem k logopedičke :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od dannii » Sob Okt 10, 2009 11:25 am

no mamicky,k tomu prvemu problemu asi tolko,ze je taka striekacka z brufenu,treba natlacit a do boku ust vtlacit,nema sancu to vyplut,pouzivam to na malu,lebo tiez nechce spolupracovat


a druhy problemik,netreba riesit,kazde dietatko je individualne,niektore sa nauci rozpravat az z prichodom do skolky,proste je ej tak dobre,treba jej len vela citat,ona vsetko rozumie,len nema potrebu o tom hovorit.tak hlavu hore,ona sa rozrozprava a potom ustocka nezavrie :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

Re: AKO PODAT ANTIBIOTIKA???ALEBO AJ INY LIEK...

od sisu22 » Sob Okt 10, 2009 11:51 am

mimi07 píše:MAMICKY PORADTE MI,NEVIEM NASEJ MALEJ PODAT ANTIBIOTIKA,VOBEC ZIADNE SIRUPI.MA 2,5 ROKA,A NEDOVOLI MI,ABY SOM JEJ DALA.VYPLUJE...SKUSALA SOM UZ AJ DO CAJU,ALE NIC NEZABERA.DAKUJEM ZA PRISPEVKY.


ked ti to pluje,a nevies si rady,drastickejsi sposob-treba podrzat nos.Je to sice neprijemne,ale urcite to zhltne.Ja som to tak malemu robievala. Nakoniec sa na tom zacal aj smiat. Teraz ked je chory,pyta lieky a krici ze on sam :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Misiacik81 » Ned Okt 11, 2009 4:18 pm

dannii píše:no mamicky,k tomu prvemu problemu asi tolko,ze je taka striekacka z brufenu,treba natlacit a do boku ust vtlacit,nema sancu to vyplut,pouzivam to na malu,lebo tiez nechce spolupracovat


a druhy problemik,netreba riesit,kazde dietatko je individualne,niektore sa nauci rozpravat az z prichodom do skolky,proste je ej tak dobre,treba jej len vela citat,ona vsetko rozumie,len nema potrebu o tom hovorit.tak hlavu hore,ona sa rozrozprava a potom ustocka nezavrie :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:



Dakujem Danii,si ma trošku potešila,ale vieš akí sú ludia zákerný a zlomyselný.Ked ma stretnú na ulici tak sa vypytujú či nieje nejako postihnutá..apod.potom nadtým rozmýšlam a trápi ma to. :( :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od levka1 » Ned Okt 11, 2009 9:58 pm

Misiacik81 píše:Ahoj Mimi,mi dávame so striekačkou,naučila to maldšiu-staršia a to tak,že jej naťahovala a dávala čaj,malej sa to zapáčilo.Teraz ked je chorá natiahnem jej antibiotika podám a ona si to vytlačí sama.My máme zase iný problém malá má 2 rôčky a nechce rozprávať.okrem mama,tata,baba,kač-kač,nepovie nič.Počkám ešte asi do nového roka a ked to bude trvať nadalej,tak ju vezmem k logopedičke :cry: :cry: :cry: :cry:



ahoj, ak môžem reagovať na tvoj príspevok, netreba ísť k logopedičke, ja som toto riešila tiež pred pár rokmi so synom-v septembri mal dva a v januári som navštívila logopedičku s tým, že nič nehovorí-jej rada bola, nechávať ho čo najviac s cudzími ľuďmi, myslím babku, dedka, tetu atď. s niekým komu musí vysvetliť čo chce, lebo ty mu rozumieš aj bez slov. No poviem ti, u nás na to nebola nejak príležitosť, lebo je dosť mamičkin, až kým sme neprerábali dom, a dala som ho na víkend k mojej sestre, to bolo v máji, čiže mal 2,5 roka!!!! Odniesla som ho k nej v piatok a v nedeľu som bola pre neho a celý večer sme s manželom sedeli pri ňom s otvorenými ústami lebo on hovoril vety, normálne dialógy s nami viedol, mne aj slzičky vybehli!!!! Doteraz na ňom počuť ten posun, že začal hovoriť neskôr, ale v škôlke sa to dosť rýchlo posúva dopredu!!!


a poviem ti, občas by mohol byť už aj ticho :lol: :roll: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od Misiacik81 » Pon Okt 12, 2009 7:19 am

levka1 píše:
Misiacik81 píše:Ahoj Mimi,mi dávame so striekačkou,naučila to maldšiu-staršia a to tak,že jej naťahovala a dávala čaj,malej sa to zapáčilo.Teraz ked je chorá natiahnem jej antibiotika podám a ona si to vytlačí sama.My máme zase iný problém malá má 2 rôčky a nechce rozprávať.okrem mama,tata,baba,kač-kač,nepovie nič.Počkám ešte asi do nového roka a ked to bude trvať nadalej,tak ju vezmem k logopedičke :cry: :cry: :cry: :cry:



ahoj, ak môžem reagovať na tvoj príspevok, netreba ísť k logopedičke, ja som toto riešila tiež pred pár rokmi so synom-v septembri mal dva a v januári som navštívila logopedičku s tým, že nič nehovorí-jej rada bola, nechávať ho čo najviac s cudzími ľuďmi, myslím babku, dedka, tetu atď. s niekým komu musí vysvetliť čo chce, lebo ty mu rozumieš aj bez slov. No poviem ti, u nás na to nebola nejak príležitosť, lebo je dosť mamičkin, až kým sme neprerábali dom, a dala som ho na víkend k mojej sestre, to bolo v máji, čiže mal 2,5 roka!!!! Odniesla som ho k nej v piatok a v nedeľu som bola pre neho a celý večer sme s manželom sedeli pri ňom s otvorenými ústami lebo on hovoril vety, normálne dialógy s nami viedol, mne aj slzičky vybehli!!!! Doteraz na ňom počuť ten posun, že začal hovoriť neskôr, ale v škôlke sa to dosť rýchlo posúva dopredu!!!


a poviem ti, občas by mohol byť už aj ticho :lol: :roll: :wink:







Ahoj Levka,dakujem za radu,ale nám toto nepomôže.Svokruša býva o uličku dalej a malú si nechá aj 2-3krát za týždeň u seba spať takže sú spolu skoro nonstop,lebo ja doobeda ked si doma porobím idem knej a večer domov.A moja mama býva až v BA a tá zase robí celý týždeň.Sestra???Tej by som nedala ani len malej fotku postrážiť :twisted: :twisted: :twisted: Takže nemám kam :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od dannii » Pon Okt 12, 2009 2:32 pm

no ja si myslim,ze je to tak ako som pisala a hlavn neries inych ludi,je to tvoje dieta a ty vies,ze je sikovna.neboj ona sa rozbehne a potom ustocka nezavrie. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: .kamaratkin maly zacal rozpravat az teraz a ma 3roky a usta sa mu nezavru,tak tu mas priklad,ze vsetko chce svoj cas,nic jej neujde :D :D :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od Misiacik81 » Pon Okt 12, 2009 3:40 pm

Danii,Levka dakujem za podporu,ste moooc zlaté a som moc rada,že sa tu ešte nájdu aj normálne maminky,ktoré vedia podporiť a poradiť,ešte raz dakujem :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od 19lenka77 » Uto Okt 13, 2009 9:21 am

Misiacik81 píše:Ahoj Mimi,mi dávame so striekačkou,naučila to maldšiu-staršia a to tak,že jej naťahovala a dávala čaj,malej sa to zapáčilo.Teraz ked je chorá natiahnem jej antibiotika podám a ona si to vytlačí sama.My máme zase iný problém malá má 2 rôčky a nechce rozprávať.okrem mama,tata,baba,kač-kač,nepovie nič.Počkám ešte asi do nového roka a ked to bude trvať nadalej,tak ju vezmem k logopedičke :cry: :cry: :cry: :cry:


Ahoj, píšem pretože som mala tiež problém, že naša Simonka nerozpráva. Keď mala 2,5 roka, vedela povedať asi 10 slov /vo svojej hatlanine/, potom nastúpila o mesiac do škôlky a naozaj behom 3-4 mesiacov sa tak rozbehla s rečnením až som bola v nemom úžase. :shock: :shock: :shock: Teraz v septembri bol rok, čo navštevuje škôlku /teraz má 3,5 roka/ a dnes už rozpráva absolútne všetko. Kolektív v škôlke jej veľmi pomohol, takže myslím, že sa nemáte čo obávať, ono to príde keď bude čas. Majte sa pekne. Lenka :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned Nov 09, 2008 5:00 pm

od danabr » Uto Okt 13, 2009 4:25 pm

misiacik klidek,ja som mala tento isty" problem", my mame v panelaku detsku psychologičku/nie švehlovu/,ona mi povedala,že do 3 ch rokov je to v norme ,maly do cca 2,5 roka hovoril nezrozumitelne a teraz?bude mat 3 r. keca akoby nič,sice nie na sto percent,ale už mu rozumeju aj iny okrem mna... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od atya73 » Štv Okt 15, 2009 11:14 am

Ja som malému nastriekala antibiotiká keď sa mu už driemalo a on to pekne cuckal...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Okt 02, 2008 9:17 am

od lubenka77 » Štv Okt 15, 2009 5:00 pm

No, môj syn začal rozprávať, keď mal rok...a to mi švagriná povedala, že veď to je strašne neskoro :D :D :D Ale synovec mal 3 roky a nerozprával skoro nič, keď mal skoro 4 išiel do škôlky a jazyk sa mu nezastaví....a ATB...s tým bojujeme doteraz, niekedy funguje dať do mlieka, niekedy so striekačkou, niekety "snehový sirupček" aby napadol sneh treba zjesť(teraz nám to aj vyšlo s tým snehom) a najnovšie do štamprlíka (pálenkového 0,25 cl) pohárika, z toho vypije všetko (len dúfam, že mu to neostane do dospelosti) :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť