Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Oblečenie a obuv - Ako rychlo rastu nozky?

Ako rychlo rastu nozky?

od Andreake » Ned Sep 27, 2009 12:00 pm

Zienky, potrebovala by som par rad ohladom topanociek - dcerka prave zacina chodit, tak mam par zaciatocnickych otazok:
1. Ako rychlo rastie malym detickam nozka - viem, ze je to indivindi, ale aspon priblizne - kolko velkosti za rok? Dcerka ma teraz 21 a teraz neviem, ci este kupit 21 alebo uz 22, aby ich este vynosila.
2. Kupovali ste svojim detom vsetky velkosti alebo ste niektore preskocili - napr. 21 a potom uz 23 - lebo topanocky aj tak maju byt o nieco vacsie a rozdiely medzi cislami nie su az take obrovske...
Vopred vdaka za vsetky odpovede :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od sandras » Ned Sep 27, 2009 12:12 pm

ahoj, moja dcerka tiež začínala velkosťou 21 v roku a nožka jej rastla rýchlosťou cca. 1 velkosť za sezonu. To znamená v lete 21, na jesen 22, na zimu 23, na jar 23,5 - 24 a tak dalej až donedávna. No má dosť velku noho, má 8 rokov a velkosť 37 :roll:
Syn má ešte väčšiu nohu, začínali sme v roku s 22-kami, v 2 rokoch už nosil 26-ku, teraz má 2 roky a 7 mes. a nosí topánky 28-ky. Za leto (od mája do septembra) mu noha narástla o 2 čísla, no je aj vysoký. Väčšina detí v jeho veku má menšiu nožku, aj dcerka mala 28-ku až ako 4-ročná.

Pri nákupe topánočiek treba kupovať VŽDY s dieťaťom a radšej popoludní. Dieťa v topánke treba postaviť (lebo ked sedí, nožka je akoby menšia!!!). Topánka by mala byť taká velká, aby ti vošiel do pätičky tvoj prst (cca o 1 cm dlhšia ako chodidlo). Neodporúčam kupovať väčšie topánky, deti v tom zakopávaju a padaju. V RENO teraz robia aj meranie detských nožičiek a povedia ti presne číslo. No jednotlivé firmy čísluju rozne a aj tak musíte vždy skúšať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Sep 27, 2009 12:46 pm

ejha moj syn ma 13 rokov a nosi 37 ky teraz zacal nedavno:) :roll: :roll: :lol: to mate velke nozicky teda:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od adinka33 » Ned Sep 27, 2009 1:06 pm

inguli píše:ejha moj syn ma 13 rokov a nosi 37 ky teraz zacal nedavno:) :roll: :roll: :lol: to mate velke nozicky teda:)



no a moj 11 rocny syn ma 40.... :shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Andreake » Ned Sep 27, 2009 1:33 pm

Dakujem, Sandras, v pondelok ideme na prvy topankovy nakup -doteraz sme sa len capackovali a papuckovali - dcera mi prave robi prve kroky, hoci uz ma 17 mesiacov... Kupila som jej uz aj niekolko krasnych "crieviciek", ale ked som videla ako ich strvornozkovanim nici, tak sme ich odlozili pre moznu dalsiu dcerku - ta bude na chodenie mozno sikovnejsia. Este raz vdaka!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od ellanoir » Ned Sep 27, 2009 1:44 pm

Moja dcerka nosila minulu zimu topky c.20, na jar som jej kupovala 21-ky, o tri mesiace sandalky 22 a teraz nosime 24,25... podla modelu- napr. mame topanky po starsej, ktora ich nosila v 6-7 rokoch a tato moja este ani nema 2 roky a uz su jej akurat: noha jej za tristvrte roka narastla o 5 cisel :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Sep 27, 2009 2:27 pm

my mame inak este stale 21 ky a uz mame 16 mesiacov a pritom je vysoky moj maly teda na vysku od inych co maju tiez tolko ako on skoro az o hlavu vyssi :roll: :roll: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Sep 27, 2009 5:11 pm

Andreake píše:Dakujem, Sandras, v pondelok ideme na prvy topankovy nakup -doteraz sme sa len capackovali a papuckovali - dcera mi prave robi prve kroky, hoci uz ma 17 mesiacov... Kupila som jej uz aj niekolko krasnych "crieviciek", ale ked som videla ako ich strvornozkovanim nici, tak sme ich odlozili pre moznu dalsiu dcerku - ta bude na chodenie mozno sikovnejsia. Este raz vdaka!

tak dobre nakúpte :wink:
Ja topánky kupujem len presne tolko, kolko akurát potrebujeme, aj tak z toho o 3 mesiace syn vyrastie. Na jesen mame jedny topánky, vpredu maju gumu, takže ich neokope. Tenisky Adidasy som kupila v RENO, maju tam akciu, za 19€. No a ešte ma nejaké plátenky po kamoškinom synovi, do piesku a papučky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od natusa » Uto Sep 29, 2009 6:33 am

no nasmu drobcovi tiez rastie nozicka velmi rychlo na jar sme maly 20 a teraz 22 nadoraz.no ak bude po sestrach tak amen-tma :roll: jedna ma 13rokov a 40-41 a druha 11rokov a 39.no ked sme im minuly rok na vianoce kupovali lyze tak bez nich,muz na svoju nohu starsej a ja na svoju nohu mladsej.no dufam ze si tie ich nohy uz daju stopku :wink: :lol: :wink:

a myslim ze v kazdom pripade by malo mat dietatko aspom dvoje topanky ak nie aj viac.nas maly ked vybehne na minutu do zahrady topanky sa stavaju az do vypratia v pracke nepouzitelne,takze mi mame aj stvore :lol: :wink: :lol: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Uto Sep 29, 2009 6:38 am

adinka33 píše:
inguli píše:ejha moj syn ma 13 rokov a nosi 37 ky teraz zacal nedavno:) :roll: :roll: :lol: to mate velke nozicky teda:)



no a moj 11 rocny syn ma 40.... :shock: :shock: :shock:




adinka ,nasa mamina vravi ze to su zmeskove deti odchovane na kurencoch a hamburgeroch,nie ste vy nahodou z Bratislavy??? :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od adinka33 » Uto Sep 29, 2009 7:18 am

natusa píše:
adinka33 píše:
inguli píše:ejha moj syn ma 13 rokov a nosi 37 ky teraz zacal nedavno:) :roll: :roll: :lol: to mate velke nozicky teda:)



no a moj 11 rocny syn ma 40.... :shock: :shock: :shock:




adinka ,nasa mamina vravi ze to su zmeskove deti odchovane na kurencoch a hamburgeroch,nie ste vy nahodou z Bratislavy??? :lol: :lol:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
natuska, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, my nie sme ani náhodou z Bratislavyyyyyyyyyyyyyyyy, iba z Peeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetržky... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od danabr » Uto Sep 29, 2009 7:48 am

Ahojte! my vedieme, moj 13 ročny synator ma 43 jku nohu...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od beata112 » Uto Sep 29, 2009 11:18 am

danabr píše:Ahojte! my vedieme, moj 13 ročny synator ma 43 jku nohu...
Môj syn má tiež 13 rokov a 43 nohu ,no katastrofa ,oblečenie mu kupujem veľkosť L ako manželovi ,kolko krat sa tak zasmejem ked niečo kupim tak sa ma pytaju to je prekoho a ja že ved sa dohodnite kto to bude nosiť :P a 3 ročná dcera má nožičku 27 veľkosť a to už budem zimne topanky kupovať 28
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Feb 13, 2008 1:00 am

od natusa » Uto Sep 29, 2009 11:34 am

beata112 píše:
danabr píše:Ahojte! my vedieme, moj 13 ročny synator ma 43 jku nohu...
Môj syn má tiež 13 rokov a 43 nohu ,no katastrofa ,oblečenie mu kupujem veľkosť L ako manželovi ,kolko krat sa tak zasmejem ked niečo kupim tak sa ma pytaju to je prekoho a ja že ved sa dohodnite kto to bude nosiť :P a 3 ročná dcera má nožičku 27 veľkosť a to už budem zimne topanky kupovať 28



baby no poviem vam ...aspom usetrite za lyze :mrgreen: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Uto Sep 29, 2009 11:36 am

adinka33 píše:
natusa píše:
adinka33 píše:
inguli píše:ejha moj syn ma 13 rokov a nosi 37 ky teraz zacal nedavno:) :roll: :roll: :lol: to mate velke nozicky teda:)



no a moj 11 rocny syn ma 40.... :shock: :shock: :shock:




adinka ,nasa mamina vravi ze to su zmeskove deti odchovane na kurencoch a hamburgeroch,nie ste vy nahodou z Bratislavy??? :lol: :lol:



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
natuska, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, my nie sme ani náhodou z Bratislavyyyyyyyyyyyyyyyy, iba z Peeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetržky... :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:neviem ako to robi...ale nasa mamina ma vzdy pravdu :wink: :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť