Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Ako úspešne odúčať od plienok???

Ako úspešne odúčať od plienok???

od janka97 » Pia Mar 05, 2010 6:34 pm

Ahojte mám dcérku dvojročnú a nejako sa nechce pýtať cikať ani kakať. Na nočník sme ju dávali tak ako syna a ten mal 2 roky a už bol bez plienok, keď mal 25 roka nemal plienky ani v noci, ale s ňou je to niečo iné keď ju dám na nočník nič neurobí po chvílke sa začne jdovať a nechce tam sedieť. Keď ju nechám bez plienočky nepociká a ani sa nepokaká ale keď sa jej chce donesie plienku a musíme jej ju dať do plienky sa vyciká a dáva si ju dole. Niekedy má ale zlý deň a môžme robiť hovoriť čo chceme ignoruje nejaké naše reči o tom aby cikala a kakala do nočníka. Nemáte nejaké rady čo y nám pomohli???? Budem vďačná za všetky rady. ĎAKUJEM: :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od kamka277 » Pia Mar 05, 2010 7:23 pm

Janka aj moja dcéra bude mať dva rôčky a na nočníku kríčíííí ako o život :cry: :cry: :cry: Kuk téma: http://forum.babybazar.sk/ako-mam-odnau ... t2252.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od kamka277 » Pia Mar 05, 2010 7:30 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od sandras » Pia Mar 05, 2010 9:13 pm

každé dieťa iné ... jedno sa začne pýtať v roku a pol a iné až v 3 rokoch a pritom su obidve rovnako "v norme".
Ja by som to nenútila, počkaj do leta, daj jej chvílku oddych, hlavne ak sa jeduje. Ak sa dieťa do 1-2 týždnov od začiatku intenzívneho nácviku nenaučí, znamená to, že asi ešte nie je pripravené a treba to odložiť na neskor.

U nas to bolo tak, že som si počkala na signál od detí, že im plienky začínaju vadiť a nechala som ich úplne bez plienok celý den. dala som im len na spanie. Síce to znamenalo niekolko dní sa zdržiavať doma a velmi blízko domu, ale malo to rýchly efekt.
Dcera mala niečo vyše 2 rokov, syn mal 23 mesiacov. Dcera sa naučila do týždna, syn za 4 dni. Do 2 týždnov sme boli bez plienok aj na noc - teda fakt už boli na to pripravení, ked dokázali bez cikania vydržať niekolko hodín, alebo sa na cikanie vedeli zobudiť. Dcera mala problemy s kakaním, tak len na kakanie mala plienku dlhšie (do nočnka jej to nejako nešlo), no vždy mi povedala, prišla si ju vypýtať.
Keby neboli pripravení, nechala by som to tak a skúšala trebárs raz za 2 mesiace, aká bude reakcia. Nejako radikálnejšie by som to začala riešiť, až ked by sa nepýtali ani v 3 rokoch.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od janka97 » Pon Mar 08, 2010 1:27 am

Baby ďakujem za rady a dúfam že s tým cikaníím sa trošku pohneme dopredu, už mi iú plienky na nervy a najmň keď si predstavím ,že sestrina maá je bez plienok od jedného roku a je medzi nimi rozdiel dva mesiace. Dúfam že sa nebudeme plienkovať do toho horného limitu 3 roky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od dannii » Str Mar 24, 2010 7:28 pm

no moja mala plienkovala dost dlho,mala bez dvoch mesiacov 3rocky,ked sa zacala poriadne pytat a to potom bola oducena behom 2dni a nocne prisli uplne samo,to bolo teraz v januari,v novembri mala 3rocky,spala u kamaratky a videla,ze jej dcerka plienku nema na noc,ona,ze nechce plienocku a odvtedy mame pokoj :D :D :D :D :D .takze moj nazor znie,ze sa netreba zbytocne stresovat ani ponahlat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od Lenkah » Str Mar 24, 2010 8:11 pm

no, my sme to mali s plienkami tiež veselé, začali sme odúčať v lete (malá mala 2,5 roka), zvykla si pekne, samozrejme, že som zo začiatku nosila so sebou náhradné oblečenie, keby dačo. Ale nehoda sa jej stala asi 2x :wink: postupne si úplne zvykla byť bez nich, až na noc a na veľkú potrebu. Ale bola som rada, že sme aspoň cez deň bez nich. Prvý úspech. Čo sa týka nocí, tak do troch a 1/4 roka to trvalo, kým ich mala. Aj to sa musím priznať, že ja som bola "tá zlá", lebo som sa jednoducho nas@ala a jednoducho keď došli, tak už som nekúpila. Podľa mňa bola na to už dosť veľká. Stalo sa hádam 5x, že sa pocikala - nikdy som ju ale nekarhala, pričom vždy pred spaním sme ju dávali na nočník. Dnes, po 3 mesiacoch bez plienok na noc vydrží krásne celú noc bez toho, aby išla na nočník a aby sa pocikala. :D S veľkou potrebou to bolo tiež niečo :roll: :roll: Nechcela na nočník ani za svet. Ale sme nepovolili, však raz to z nej musí vypadnúť :D A aj tak bolo a odvtedy úplne v pohode. Je to všetko len o rodičovskej trpezlivosti a hlavne nepovoliť :!: :!: :!: Keby som to nezarazila, tak by plienky možno mala dodnes. :?: :!: :idea: Takže želám pevné nervy a veľa trpezlivosti a hlavne chváliť a chváliť keď sa pekne vyciká do nočníka a nekarhať ,keď sa stane nehoda :D :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od Janka81 » Str Mar 24, 2010 10:23 pm

Janulka moja pekná:-))túto vec majú asi naše detičky v sebe naprogramovanú :? a mám pocit,že čím viac sa snažíš,tým je to horšie,lebo si to aj viac pripúšťaš a uvedomuješ :cry: Proste na to chvílu kašli a nechaj to na prírodu :lol: ja som s malým nacvičovala všeličo a len som z toho nervy mala a ocikané koberce :twisted: :twisted: :lol: Vykašlala som na na to,prestala robiť nátlak a krátko po 2.roku sa začal z jari pýtať vonku sám,ked videl iné deti a do 2 týždnov aj v noci sa prestal pocikávať a hotovo :lol: A aj ja som pochopila,že nie je nič horšie ako byť až prehnane iniciatívny :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od janka97 » Pia Mar 26, 2010 10:29 am

No tak babenky ďakujem za rady, pomali skúšame, niekedy máme dni keď máme 70% úspešnos inokedy celý deň pocikávania sa. Kakanie neriešim, to až potom. Ale najlepšia je keď ide cikať na nočník a nedá dole plienočku. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Janka81 » Pia Mar 26, 2010 6:40 pm

janka97 píše:No tak babenky ďakujem za rady, pomali skúšame, niekedy máme dni keď máme 70% úspešnos inokedy celý deň pocikávania sa. Kakanie neriešim, to až potom. Ale najlepšia je keď ide cikať na nočník a nedá dole plienočku. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ale pochvala musí byť aj tak :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od janka97 » Pia Mar 26, 2010 7:35 pm

Janka81 píše:
janka97 píše:No tak babenky ďakujem za rady, pomali skúšame, niekedy máme dni keď máme 70% úspešnos inokedy celý deň pocikávania sa. Kakanie neriešim, to až potom. Ale najlepšia je keď ide cikať na nočník a nedá dole plienočku. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ale pochvala musí byť aj tak :lol: :lol: :lol:


To je samozrejmé ajčokoládka :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od daskaa1 » Uto Mar 30, 2010 11:07 pm

Ahoj Janka, aj my sme mali presne takýto problém s dcérkou. Bolo to len pred mesiacom. Tiež má 2 roky. No musela som byť aj ja trochu tvrdohlavá. Keďže nechcela cikať do nočníka, nechala som ju pocikať sa. Žiadna plienka. Doobeda to bolo aj 8krát... Plienku dostala len na spanie alebo von. Takže doma som ju stále len prezliekala... trvalo to 12 hrozných dní a musím povedať, že mi už tiekli nervy:(( A potom zázrak nad zázraky, rezignovala a vycikala sa bez toho, aby si vypýtala plienku:) a po 3 dňoch aj vykakala:-DDD
Tak pevné nervy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Júl 20, 2008 12:00 am

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od janka97 » Str Mar 31, 2010 8:38 am

daskaa1 píše:Ahoj Janka, aj my sme mali presne takýto problém s dcérkou. Bolo to len pred mesiacom. Tiež má 2 roky. No musela som byť aj ja trochu tvrdohlavá. Keďže nechcela cikať do nočníka, nechala som ju pocikať sa. Žiadna plienka. Doobeda to bolo aj 8krát... Plienku dostala len na spanie alebo von. Takže doma som ju stále len prezliekala... trvalo to 12 hrozných dní a musím povedať, že mi už tiekli nervy:(( A potom zázrak nad zázraky, rezignovala a vycikala sa bez toho, aby si vypýtala plienku:) a po 3 dňoch aj vykakala:-DDD
Tak pevné nervy


Daska Ďakujem za príspevok, pomohlo to a skúsim Tvoju metódu pretože ja keď ju nechám bez plienky tiež sa pocikáva, ale my to súšame tak dva tri dni a potom si dáme oddych a necháme zase dva tri dni plienku. Asi fakt vyskúšame vydržať nedať jej tu plienku aspoň na dom ako píšeš. Daska určite vyskúšam a budem informovať. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od martuskab » Str Mar 31, 2010 9:10 pm

janka97 píše:
daskaa1 píše:Ahoj Janka, aj my sme mali presne takýto problém s dcérkou. Bolo to len pred mesiacom. Tiež má 2 roky. No musela som byť aj ja trochu tvrdohlavá. Keďže nechcela cikať do nočníka, nechala som ju pocikať sa. Žiadna plienka. Doobeda to bolo aj 8krát... Plienku dostala len na spanie alebo von. Takže doma som ju stále len prezliekala... trvalo to 12 hrozných dní a musím povedať, že mi už tiekli nervy:(( A potom zázrak nad zázraky, rezignovala a vycikala sa bez toho, aby si vypýtala plienku:) a po 3 dňoch aj vykakala:-DDD
Tak pevné nervy


Daska Ďakujem za príspevok, pomohlo to a skúsim Tvoju metódu pretože ja keď ju nechám bez plienky tiež sa pocikáva, ale my to súšame tak dva tri dni a potom si dáme oddych a necháme zase dva tri dni plienku. Asi fakt vyskúšame vydržať nedať jej tu plienku aspoň na dom ako píšeš. Daska určite vyskúšam a budem informovať. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ahoj Janka.
My sme to robili presne tak ako Daška.
Nám to trvalo 3 dni keď sa malý pýtal cikať na nočník. Mal vtedy 19 mesiacov.
Nosíme plienočku len vonku a na noc.
Pevné nervy, určite to zvládnete. :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

Re: Ako úspešne odúčať od plienok???

od janka97 » Štv Apr 01, 2010 9:42 pm

martuskab píše:
janka97 píše:
daskaa1 píše:Ahoj Janka, aj my sme mali presne takýto problém s dcérkou. Bolo to len pred mesiacom. Tiež má 2 roky. No musela som byť aj ja trochu tvrdohlavá. Keďže nechcela cikať do nočníka, nechala som ju pocikať sa. Žiadna plienka. Doobeda to bolo aj 8krát... Plienku dostala len na spanie alebo von. Takže doma som ju stále len prezliekala... trvalo to 12 hrozných dní a musím povedať, že mi už tiekli nervy:(( A potom zázrak nad zázraky, rezignovala a vycikala sa bez toho, aby si vypýtala plienku:) a po 3 dňoch aj vykakala:-DDD
Tak pevné nervy


Daska Ďakujem za príspevok, pomohlo to a skúsim Tvoju metódu pretože ja keď ju nechám bez plienky tiež sa pocikáva, ale my to súšame tak dva tri dni a potom si dáme oddych a necháme zase dva tri dni plienku. Asi fakt vyskúšame vydržať nedať jej tu plienku aspoň na dom ako píšeš. Daska určite vyskúšam a budem informovať. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ahoj Janka.
My sme to robili presne tak ako Daška.
Nám to trvalo 3 dni keď sa malý pýtal cikať na nočník. Mal vtedy 19 mesiacov.
Nosíme plienočku len vonku a na noc.
Pevné nervy, určite to zvládnete. :wink: :wink: :wink:


Ďakujem babenky moc ste mi pomohli teraz sú deti momentálne choré tak o nechávame tak, ale hneď ako ozdravieme začneme. Pri synovi to bolo jednoduchšie bol šikovnejší ako toto malé pocikávadlo :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť