Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - Atopická dermatída

od vandakicova » Pon Dec 15, 2008 10:26 pm

Ahojte.
Mali sme tak isto problem s atopickou pokozkou. Zacalo nam to ked maly ocutnal hrozno a nie a nie sa z toho dostat. Je to dost velky alergen co mi povedala kozna lekarka. Nevedeli sme z coho sa vyhadzal ale postupne sme prisli na to. Ale najlepsi krem EUCERIN 12% pre dojcata a batolata na extremne suchu a atopicku pokozku. Stoji sice vela ale nevyrovna sa bioderme,ale premasti pokozku super. Len pokozku treba najprv vyliecit. Pomohol nam Advantan krem a potom belogent predpisala nam to kozna. A mimochodom maly od mala neznasal ine plienky ako pamperky a zrazu som prisla na to ze mu v poslednej dome neboli dobre. Najprv sa stale vyhadzal vzdy okolo pipika.Skusili sme ine a musim poklopat teraz to je uz v pohode ale natrapili sme sa az dost. A inac cim menej pri liecbe kupat. Ked len tak trocha pod sprchu.pa vanda
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Aug 10, 2007 12:00 am

od sisu22 » Pon Dec 15, 2008 11:17 pm

dannii píše:no mohol nieco popapat,zacinaju s prikrmamy,alebo nevymenila prasok,aviovaz?moze byt toho vela,malej napriklad vai aj brokolica,jedno z 1000deti ma alergiu na brokolicu a moje ju ma


skor by som povedala,ze s tych prikrmov....peru v tom istom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Pon Dec 15, 2008 11:20 pm

vandakicova píše:Ahojte.
Mali sme tak isto problem s atopickou pokozkou. Zacalo nam to ked maly ocutnal hrozno a nie a nie sa z toho dostat. Je to dost velky alergen co mi povedala kozna lekarka. Nevedeli sme z coho sa vyhadzal ale postupne sme prisli na to. Ale najlepsi krem EUCERIN 12% pre dojcata a batolata na extremne suchu a atopicku pokozku. Stoji sice vela ale nevyrovna sa bioderme,ale premasti pokozku super. Len pokozku treba najprv vyliecit. Pomohol nam Advantan krem a potom belogent predpisala nam to kozna. A mimochodom maly od mala neznasal ine plienky ako pamperky a zrazu som prisla na to ze mu v poslednej dome neboli dobre. Najprv sa stale vyhadzal vzdy okolo pipika.Skusili sme ine a musim poklopat teraz to je uz v pohode ale natrapili sme sa az dost. A inac cim menej pri liecbe kupat. Ked len tak trocha pod sprchu.pa vanda


vdaka za prispevok :wink: tiez ste sa dobre natrapili...kocky ja brblem co mam doma za zlobra,ale hlavne ze nema nijake zdravotne problem(klop klop) este mi nebol ani chory,len nadchu,inak pohoda...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od dannii » Pon Dec 15, 2008 11:22 pm

ak to bud stastna,mala je furt chora :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sisu22 » Pon Dec 15, 2008 11:31 pm

dannii píše:ak to bud stastna,mala je furt chora :(


:cry: to mi je luto..... ale drzim palecky,aby bolo lepsie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od dannii » Pon Dec 15, 2008 11:45 pm

dakujeeeeeeeem.zajtra ideme na kontrolu,bola chora,tak som zvedava,lebo kasle otrasne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od dannii » Str Dec 17, 2008 9:57 pm

sisu,co maly?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sisu22 » Str Dec 17, 2008 10:56 pm

cau dan,si predstav,malemu to zmizlo.... :roll: na tej imunologii neboli,bratova manzelka povedala,ze do roka pockaju,lebo vraj ked tam s nim pojdu raz,tak budu chodit stale,tak neviem :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od dannii » Str Dec 17, 2008 10:59 pm

tak to mohlo byt potravinove,pocuj a nedali m nahodou nejaku hormonalnu mast?lebo po nej to zmizne,ale aj vrati :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sisu22 » Str Dec 17, 2008 11:12 pm

dannii píše:tak to mohlo byt potravinove,pocuj a nedali m nahodou nejaku hormonalnu mast?lebo po nej to zmizne,ale aj vrati :( :( :(


to neviem,len viem ze kozna im dala namiesat akusi mast,ale tu mu davali len chvilu..potom mu davala na to len tu modru indulonu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od dannii » Str Dec 17, 2008 11:34 pm

no super.tak sa tesim,nech je zdravucky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od saskia178 » Pia Feb 06, 2009 3:11 pm

Maly drobec,az mi je do placu... Ja tym trpim cely zivot (23r) mala som pokoj len ked som bola tehotna ale uz je to tu zas. Nepouzivaj avivaz,nosit len bavlnu,nejest orechy,kapustu,paradajky,cokoladu.... S exemom je zivot tazky... Dufam ze maly bode jeden z mala co sa z toho dostane. Ozvy sa ako na tom je a ake ieky berie. Mam bohate skusenosti a rada pomozem...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od sisu22 » Ned Feb 08, 2009 12:00 pm

saskia178 píše:Maly drobec,az mi je do placu... Ja tym trpim cely zivot (23r) mala som pokoj len ked som bola tehotna ale uz je to tu zas. Nepouzivaj avivaz,nosit len bavlnu,nejest orechy,kapustu,paradajky,cokoladu.... S exemom je zivot tazky... Dufam ze maly bode jeden z mala co sa z toho dostane. Ozvy sa ako na tom je a ake ieky berie. Mam bohate skusenosti a rada pomozem...


saskia,neviem ci to bolo pisane na moj alebo dannii prispevok..no ten bratov Misko,to mal len raz,od tej doby klop klop nic..tak snad to mal len ako pisala dannii s potravin...v kazdom pripade,dam info.ked sa objavi
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od petronelanj » Str Feb 25, 2009 11:54 pm

no aj nas maly mal atopicky ekzem,na tvari no hruza od 3mesiacou, noci sme nespali lebo mu licka stale mokvali a boleloho to ... a este k tomu sme boli v Usa takze som nevedela co tam pouzivaju ,tak sme navstivili kozneho doktora, tam nam davali take expertske rady, a ze to prejde, a ze mame umyvat octovou vodou! no proste hruza... nic nepomahalo, prisli sme na SR, a hned nam kozny predpisal hormonalnu mast , a po tyzdni mastenia to konecne zmizlo a uz sa momentalne nevratilo... heh ale o rok neskor sa alergie prevalili v zapali priedusiek, takze sme par krat lezali v nemocnici... a v 2rokoch sme sa dostali ku alergologovi kde spravili testy, maly ma alergiu skoro na vsetkooo a preventivne musi kazdy den brat sirup(este ze je taky fajny) a inhalacny sprej...
tak len tak informacne, ked ma dietatko ekzem, odporucam ist k alergologovi preventivne, hoci to je na dlho... nieje to ziadna sranda!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Júl 09, 2007 12:00 am

od sisu22 » Štv Feb 26, 2009 12:44 am

petronelanj píše:no aj nas maly mal atopicky ekzem,na tvari no hruza od 3mesiacou, noci sme nespali lebo mu licka stale mokvali a boleloho to ... a este k tomu sme boli v Usa takze som nevedela co tam pouzivaju ,tak sme navstivili kozneho doktora, tam nam davali take expertske rady, a ze to prejde, a ze mame umyvat octovou vodou! no proste hruza... nic nepomahalo, prisli sme na SR, a hned nam kozny predpisal hormonalnu mast , a po tyzdni mastenia to konecne zmizlo a uz sa momentalne nevratilo... heh ale o rok neskor sa alergie prevalili v zapali priedusiek, takze sme par krat lezali v nemocnici... a v 2rokoch sme sa dostali ku alergologovi kde spravili testy, maly ma alergiu skoro na vsetkooo a preventivne musi kazdy den brat sirup(este ze je taky fajny) a inhalacny sprej...
tak len tak informacne, ked ma dietatko ekzem, odporucam ist k alergologovi preventivne, hoci to je na dlho... nieje to ziadna sranda!


vdaka za prispevok. len :shock: , ja s malym nemam okrem toho ze je obcas nervak :lol: ziadny problem,ale neviem si to ani len predstavit.Drzim vam moc palecky :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť