Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Aureus Staphylococus MRSA

Aureus Staphylococus MRSA

od vedejova » Štv Máj 27, 2010 2:12 pm

Ahojte chcela by som vedieť, či tento staphylocok rezistentný na penicilin citlivý na gentamicin, Ofloxacin, Klindamicin, zistili malému v nose, či ho antibiotikami liečiť, keď nemá teploty ani sople, iba sem tam zelené šušníky, poradili mi že ak nemá ťažkosti ani teploty, tak ho je zbytočné pchať antibiotikami,zbytočne neliečiť, ale dosť veľa som počula, že ak sa nelieči, že je zákerný že napáda orgány, tak teraz zostávam v pomykove. Neviete mi poradiť prípadne neaké stránky, kde by som sa o tom dočítala. Ďakujem. Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

Re: Aureus Staphylococus MRSA

od sisu22 » Ned Máj 30, 2010 8:01 pm

vedejova píše:Ahojte chcela by som vedieť, či tento staphylocok rezistentný na penicilin citlivý na gentamicin, Ofloxacin, Klindamicin, zistili malému v nose, či ho antibiotikami liečiť, keď nemá teploty ani sople, iba sem tam zelené šušníky, poradili mi že ak nemá ťažkosti ani teploty, tak ho je zbytočné pchať antibiotikami,zbytočne neliečiť, ale dosť veľa som počula, že ak sa nelieči, že je zákerný že napáda orgány, tak teraz zostávam v pomykove. Neviete mi poradiť prípadne neaké stránky, kde by som sa o tom dočítala. Ďakujem. Iva.


zadaj si ten nazov do google,vyhodi ti,a mozno budes vediet viac :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od vedejova » Ned Máj 30, 2010 8:42 pm

Ďakujem už som to aj spravila :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od danabr » Str Jún 02, 2010 11:58 am

držim palce Ivka nech to dobre dopadne...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od vedejova » Str Jún 02, 2010 1:45 pm

danabr píše:držim palce Ivka nech to dobre dopadne...


Inak všade mám povedali, že je toho plno, a keď to nerobí problémy tak to neliečiť, a zatial to problémy nerobí. Takže na liečbe ani netrvám lebo tieto silné antibiotiká by mu zbytočne rozhádzali imunitu, a inak rada maminkám, ak sa chcete vyhnúť antibiotikám, tak niekedy stačia aj lokálne antibiotiká, volá sa to Bioparox spray dáva sa do úst a do nosa, nám sa to úspešne podarilo zvládnuť chorobu takto až dva krát, a myslím si že bude aj imunita už lepšia. Takže keď vidím že začne kašlať dusivým kašlom, bolí ho hrdielko, vysoké horúčky nemá a lekár mám napíše antibiotiká, tak ešte jeden dva dni čakám a dávam len lokálny spray Bioparox ak sa to zlepší, tak pokračujem ak sa to zhoršuje a prídu horúčky tak nasadzujem antibiotiká. Toto ale neplatí, keď je dieťa v horúčkach a lekár predpíše antibiotiká na základe CRP. Snáď vám to niekomu pomože. :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od janka97 » Str Jún 16, 2010 10:09 am

vedejova píše:
danabr píše:držim palce Ivka nech to dobre dopadne...


Inak všade mám povedali, že je toho plno, a keď to nerobí problémy tak to neliečiť, a zatial to problémy nerobí. Takže na liečbe ani netrvám lebo tieto silné antibiotiká by mu zbytočne rozhádzali imunitu, a inak rada maminkám, ak sa chcete vyhnúť antibiotikám, tak niekedy stačia aj lokálne antibiotiká, volá sa to Bioparox spray dáva sa do úst a do nosa, nám sa to úspešne podarilo zvládnuť chorobu takto až dva krát, a myslím si že bude aj imunita už lepšia. Takže keď vidím že začne kašlať dusivým kašlom, bolí ho hrdielko, vysoké horúčky nemá a lekár mám napíše antibiotiká, tak ešte jeden dva dni čakám a dávam len lokálny spray Bioparox ak sa to zlepší, tak pokračujem ak sa to zhoršuje a prídu horúčky tak nasadzujem antibiotiká. Toto ale neplatí, keď je dieťa v horúčkach a lekár predpíše antibiotiká na základe CRP. Snáď vám to niekomu pomože. :P



Ivka môj syn mal problémy také, že ťažko dýchal v noci chrápal. Tiež nemal nič iné ani sople kašel nič. Bol mu zistený výterom z nosa pneumokok masívne. Užíval atb augmentin sirup v kombinácii so sprejom do nosa nasonex. Po dobratí atb mu zobrali zase výter ale pneumokok tam stále zostal citujem: masívne Streptococcus pneumoniae povedal, že je zbytočné mu dávaťznova atb. nechal mu ten sprej nasonex a uvidíme či po dobratí tohoto spreju pneumokok zmizne. Vlastne aj ten sirup augmentin bral úplne zbytočne, keďže toho bacila mu nezabilo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od vedejova » Pia Jún 18, 2010 8:23 pm

aj nám to postupne prešlo do problémov, chrápal, mal zelené sople, tak sme mu nasadili biseptol, no po 4 dňoch sa z neho vyhádzal a sme ho dali preč, uvidím na ďalšie stery ideme pondelok, uvidíme.Iva.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť