Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Azylovy dom

Azylovy dom

od Ljublju » Štv Apr 15, 2010 12:17 am

Ahojte

chcem sa spytat,ako to funguje s azylovym domom,ake maminy tam vlastne chodia?Moze sa tam dostat zena na MD?Ked sa rozvedie a nema peniaze na ten zaklad-byvanie,alebo pomoze stat dakym prispevkom?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od sisu22 » Štv Apr 15, 2010 9:06 am

no comment (ci ako sa to pise)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Apr 15, 2010 2:50 pm

Ja by som sa šla spýtať v meste trvalého pobytu,kde bývaš na sociálku-teda úrad práce,alebo skor na mestskom úrade-nejaké sociálne oddelenie..ale skôr podme k peniazom...pomôže štát....odporúčam naklikať si stránku úradu práce..a tam si prečítať o nárokoch na dávku v hmotnej núdzi..mali by tam byť všetky dávky a nároky...ale všeobecne povedané,ak si sama s 1 až 4 detmi,dostaneš rovnakú dávku,ako tá s jedným..akurát viac príplatkov na zdrav.starostlivosť,platí Ti štát časť stravy v školke a školné je zdarma...ak deti chodia do školy,tak strava je za 0,6€ na mesiac:-) družina zdarma--sú zľavy na smeti atd- ale vyskakovať sa nedá:-(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Apr 15, 2010 2:52 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Apr 15, 2010 3:09 pm

ja by som skor rozmyslala o inom rieseni ved ako si pisala s otcom mas kontakt verim aj ked nepoznam ze by ti-vam pomohol podla toho co si pisala...ci nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Apr 15, 2010 9:18 pm

inguli píše:ja by som skor rozmyslala o inom rieseni ved ako si pisala s otcom mas kontakt verim aj ked nepoznam ze by ti-vam pomohol podla toho co si pisala...ci nie?


Ale ved otec ich živiť nebude :cry: a pochybujem,že by jeho nová žena bola taká suprová a zobrala ich k nim bývať :roll: možno by jej občas vypomohol,ale vynájsť sa musí "sama"--ako sa hovorí..pomôž si dievča aj boh Ti pomôže" :roll: :wink: Preto verím sama sebe hlavne :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od sisu22 » Štv Apr 15, 2010 9:20 pm

Janka81 píše:
inguli píše:ja by som skor rozmyslala o inom rieseni ved ako si pisala s otcom mas kontakt verim aj ked nepoznam ze by ti-vam pomohol podla toho co si pisala...ci nie?


Ale ved otec ich živiť nebude :cry: a pochybujem,že by jeho nová žena bola taká suprová a zobrala ich k nim bývať :roll: možno by jej občas vypomohol,ale vynájsť sa musí "sama"--ako sa hovorí..pomôž si dievča aj boh Ti pomôže" :roll: :wink: Preto verím sama sebe hlavne :lol:


ale ved otec ma tazke srdce len na jej muza,preco by jej nemal pomoct?No,ktovie ako to maju zauzivane :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Apr 15, 2010 9:47 pm

Janka81 píše:
inguli píše:ja by som skor rozmyslala o inom rieseni ved ako si pisala s otcom mas kontakt verim aj ked nepoznam ze by ti-vam pomohol podla toho co si pisala...ci nie?


Ale ved otec ich živiť nebude :cry: a pochybujem,že by jeho nová žena bola taká suprová a zobrala ich k nim bývať :roll: možno by jej občas vypomohol,ale vynájsť sa musí "sama"--ako sa hovorí..pomôž si dievča aj boh Ti pomôže" :roll: :wink: Preto verím sama sebe hlavne :lol:


nie ale mozu sa delit o byt alebo jej dat izbu s detmi a vzajomne si pomahat...ja neviem preco musi byt nevlastna hned ta zla ved ju nikto z nas nepozna..dobreee jaa mam aj tak mis mas uz v tom kedze otec sa hneva na manzela ale ona tam nechcela otca na navstevu aby manzel mohol spat...tak by nievelmi mala hladat azylovy dom prave ona..
necham to plavat asi aj tak rady sa mozu davat no rozhodnutie je a bude len na nej...a niekedy su rady zbytocne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Apr 15, 2010 10:11 pm

Ved to ..nám sa ťažko radí,ked do toho až tak nevidíme :roll: :wink: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Ljublju » Štv Apr 15, 2010 11:02 pm

jej,holky,ja len tak sa dopredu informujem,ze keby cosi,aby som vedela co cakat,ako to vlastne chodi...zatial sa este nerozvadzam,mame sice s muzom mansiu krizu....ale clovek nikdy nevie.To co ma moj otec s muzom je o uplne inom,netyka sa nas dvoch...proste moj muz ma nieco nevyriesene so synom jeho(otcovej) priatelky ohladne prace ,lebo mu daval "kseft" po znamosti a spravil nieco nefer no a on mal z toho potom mansie zlo v robote.A ten syn uz v tej robote davno nerobi-nie koli tomu,zacal sam podnikat.A moj otec je na taketo veci strasne haklivy a vobec sa to stalo synovi jeho drahej-je mamickin maznacik,no zalubeny strasne. :roll: .....

ale moj otec je tazka povaha,on to bere tak,ze co si si vybrala,to mas,a ked uz niekomu nieco da,tak nie nezistne,ale caka aku taku vdaku a ja som tiez hrda,zastavam nazor,ze ked saniekto rozhodol pre deti,jednoducho ich ma na cely zivot,nie ze len do 18-ky a potom si porad ako viess.

Velmi sa pri tej frajerke zmenil,ked sme po svadbe byvali u nasich(po ich rozvode sme sa prestahovali) sme museli vela veci robit tajne,lebo ked nebolo nieco podla jeho zasad,bola s nim ticha domacnost aj na 3 dni,lebo ON to tak nerobi....napr. nakupovanie v hypermarketoch atd....a teraz????no skoda reci,u nich by sa nedalo byvat,neni kde...

a ta posledna hadka medzi nami bola vlastne o tom ,ze on sa citi nieco viac a vsade kde pride,ma dvere otvorene,ale mne zrovna jeho navsteva nevyhovovala a spomenula som aj muzove meno a on si to prelezal v hlave do druheho dna,ani mi nedal vediet,ako by som ja za to mohla,si myslel,ze to poviem muzovi a cezo mna ho chcel vlastne napalit.
Jednou vetou-ja mam teraz cas ist k vam a kto ma nechce vidiet,nech odide. :roll:

Moja mama nema o nas zaujem,lebo sa rozhodla nerobit otcovi full servis a on na to poziadal mna,aj v ramci setrenia energii-dovtedy sme si s muzom varili sami po svojom kedy a ako nam vyhovovalo..a pre mna to problem nebol,doplnit pracku jeho vecami+ uvarit o jednu porciu navyse,kedze sme tam byvali a mama sa oddelila od nas, ona cakala,ze si tato neporadi a zacne za nou doliezat a tak ma obvinila ze sa jej staram do manzelstva-az po neakej dobe co sme s tatom hospodarili spolu....dovtedy za mnou neprisla,ze co ma vlastne v plane...

no som sa rozpisala teda.fuuuha
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Janka81 » Pia Apr 16, 2010 8:25 am

joj moja..pekne zamotané,ale nič neriešiteľné :wink: len viac-menej fakt žiadna istota,ale prajem všetko dobré a veľa energie na problémiky :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Apr 16, 2010 8:29 am

nevadi ze si sa rozpisala aspon ma kazda jasno :wink:
ale ruzovo to nevyzera ked uz clovek hlada informacie ..a co sa tyka toho azylove domu viem ze v dnesnej dobe je to tazke ale neviem ci by som ja dokazala tam ist ..jasne ked clovek nema na vyber tak asi ine neostava
no ja som skusila najprv podnajom sice s jednym dietatom mala tri vselijake prace nacierno samozrejme pri soc.kedze ak nam stat nepomoze pomozme si sami...maly chodil uz do skolky a ja stale do roboty upratovat,vypomoc v kuchyni a este tu bol take male presso a tam vsade male korunky no nejak sme vydrzali...mala som obrovske stastie ale ze prisiel moj /terajsi/manzelik a konecne do nasho zivota zavitalo stastie a pokoj a hlavne klud co v prvom manzelstve nebol nikdy...drzim palce
hlavne aby to manzelstvo sa dalo do poriadku a ta kriza presla ak este je nadej
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Pia Apr 16, 2010 8:31 am

inguli píše:nevadi ze si sa rozpisala aspon ma kazda jasno :wink:
ale ruzovo to nevyzera ked uz clovek hlada informacie ..a co sa tyka toho azylove domu viem ze v dnesnej dobe je to tazke ale neviem ci by som ja dokazala tam ist ..jasne ked clovek nema na vyber tak asi ine neostava
no ja som skusila najprv podnajom sice s jednym dietatom mala tri vselijake prace nacierno samozrejme pri soc.kedze ak nam stat nepomoze pomozme si sami...maly chodil uz do skolky a ja stale do roboty upratovat,vypomoc v kuchyni a este tu bol take male presso a tam vsade male korunky no nejak sme vydrzali...mala som obrovske stastie ale ze prisiel moj /terajsi/manzelik a konecne do nasho zivota zavitalo stastie a pokoj a hlavne klud co v prvom manzelstve nebol nikdy...drzim palce
hlavne aby to manzelstvo sa dalo do poriadku a ta kriza presla ak este je nadej


Inguli--pekný príbeh :P blahoželám :!: :!: :!: :lol:

P.S. udaj smer,kde si ho našla :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Pia Apr 16, 2010 8:34 am

nebudes verit ale nasli mi ho :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Ljublju » Pia Apr 16, 2010 4:36 pm

ten azylovy dom ma len tak napadol,asi by som tam tiez nesla...nezaujimala som sa nikdy o to,vzdy mi to pride ako prechodne riesenie pre tyrane zeny a tak.....ked si predstavim svoje deti tam,sa mi panenky obracaju...ja som mala velmi stastne detstvo,vsetko bolo ok,vyzerali sme ako dokonala rodinka,kazdu nedelu do kostolika,az kym nasim nepreplo :lol: ...takze mam aj trochu zidealizovanu predstavu manzelstva,pretoze aj ked mali nasi tichu domacnost,NIKDY som nevedela preco,nasi sa pred nami nehadali a potom po x rokoch som sa to dozvedela a porovnavam seba a nasich....

jej inguli a to ti ho ako niekto "doniesol na tacke" ? :lol: to sa da

asi prisiel vtedy,ked si to najmenej cakala a nedufala,ze? :?: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť