Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - BIO strava

Re: BIO strava

od Jajus345 » Štv Sep 04, 2014 8:17 pm

fakt sú strašne drahé :( :( :( asi si založím nejakú bio záhradu a budem pestovať, čo ja chcem :D :D :D ako sa to vraví????čo si zasadíš to si aj zješ, tak nejako. či??? :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: BIO strava

od LadySS » Štv Sep 04, 2014 8:39 pm

dobre vravíš, doma aspon vieš, že to nie je posypané všetkými možnými chemikáliami. :D všetci si pozakladáme záhradky!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:30 pm

Re: BIO strava

od Jajus345 » Štv Sep 04, 2014 8:57 pm

my máme záhradku....ale ja si založím takú, aby som sa mohla uživiť :lol: :lol: :lol: :lol: ty bývaš v paneláku alebo v dome??? :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: BIO strava

od LadySS » Štv Sep 04, 2014 9:04 pm

V dome pri rodičoch. tí majú obrovskú záhradu. Tam pestujú všetko od jahôd po zemiaky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:30 pm

Re: BIO strava

od keilayh » Štv Sep 04, 2014 9:05 pm

Ja som už počula take, že tie bio v obchodoch bio ani niesu, len tam daju tu nalepku a potom to všetci kupuju presvedčený, že to bio je. :? super
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: BIO strava

od LadySS » Štv Sep 04, 2014 9:09 pm

aj ja som to už čítala aj počula, preto sa bojím to nakupovať. keby som vedela že je to overené, ale ked je to to isté ako kúpim v bežnom obchode a dvakrát drahšie, tak v tom nevidím zmysel. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:30 pm

Re: BIO strava

od vladkaPD » Pia Sep 05, 2014 10:34 am

Jajus345 píše:tak paprika ani nie, pretože ona spreje....a paradajky...ukladám zelené do 5 litrovej fľaše a dávam na tmavé miesto...oni pekne dozrejú, tak mám aspoň aké také zásoby :D :D :D :D :D


jaj tak, takze nie cervene, ale obrat zelene a casom dojdu? ale budu mat aj dobru chut? lebo predsa tu chut robi slnko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: BIO strava

od LadySS » Pia Sep 05, 2014 10:41 am

Ja som paradajky dávala v takej fľaši na okno. Je lepšie ich dávať na tmavé miesto?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:30 pm

Re: BIO strava

od Janka81 » Str Sep 10, 2014 8:32 pm

vladkaPD píše:
Jajus345 píše:tak paprika ani nie, pretože ona spreje....a paradajky...ukladám zelené do 5 litrovej fľaše a dávam na tmavé miesto...oni pekne dozrejú, tak mám aspoň aké také zásoby :D :D :D :D :D


jaj tak, takze nie cervene, ale obrat zelene a casom dojdu? ale budu mat aj dobru chut? lebo predsa tu chut robi slnko.


To nejak divno jajus napísala :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: zelené rajčiny z tmy vytiahnuté??tak to som ešte nepočula :roll: :roll: :idea: :idea:
Presne ako píšeš,potrebujú slnko,lebo robiť si zásoby z nezrelých rajčín je riadna blbosť..to si rovno môže kúpiť hocikde v markete,aj tam majú zelené trhané pôvodne :roll: :roll: :roll: :wink: :wink:
Mojej nebohej babičke ked niečo ostalo na záhradke nedozreté a bolo jej to ľúto dať na hnoj,tak to dala na pekáče a položila skôr na okno,nech na to svieti a čo-to ešte dozrelo,aj ked bol už vonku chlad :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: BIO strava

od Janka81 » Str Sep 10, 2014 8:35 pm

[quote="LadySS"]Ja som paradajky dávala v takej fľaši na okno. Je lepšie ich dávať na tmavé miesto?[/quote

To je podľa mna úplná blbosť..všetko potrebuje k dozretiu svetlo a teplo :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: BIO strava

od Jajus345 » Štv Sep 11, 2014 9:40 am

blbosť? vyskúšaj....ja nerozumiem ako viete niekedy zhodiť človeka...ak by som to nemala vyskúšané tak nepíšem...banány ako dozrievajú, keď sú zelené...rozkrojiť jedno jablko, vložiť medzi bánany a nechať na tmavom mieste...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: BIO strava

od keilayh » Štv Sep 11, 2014 9:50 am

Jajus345 píše:blbosť? vyskúšaj....ja nerozumiem ako viete niekedy zhodiť človeka...ak by som to nemala vyskúšané tak nepíšem...banány ako dozrievajú, keď sú zelené...rozkrojiť jedno jablko, vložiť medzi bánany a nechať na tmavom mieste...


prečo zhodiť človeka? veď každá tu píše iba svoj názor a svoje skusenosti.
Mne je tiež zvlaštne, že rajčiny dať na tmave miesto. Ja som tak mala od našich tiež zelene rajčiny, tiež som ich mala vo velkom pohari, v ktorom bolo ešte jablčko a mala som to na okne aby ešte slnko na ne svietilo a aby dozreli.
Ibaže moc sa im aj tak nedarilo, musela som ich dať na tanier, aby boli pekne rozložené a neparili sa, a potom mi čo to ešte dozrelo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: BIO strava

od Janka81 » Štv Sep 11, 2014 11:42 am

Jajus345 píše:blbosť? vyskúšaj....ja nerozumiem ako viete niekedy zhodiť človeka...ak by som to nemala vyskúšané tak nepíšem...banány ako dozrievajú, keď sú zelené...rozkrojiť jedno jablko, vložiť medzi bánany a nechať na tmavom mieste...



Ty si to nepochopila :wink: Ja netvrdím,že nedozrejú..ale že už nie sú potom bohvie akej kvality,ked Ti majú dozrievať niekde v tme a už si rovno môžem radšej kúpiť v markete tú trochu,čo práve potrebujem..ved aj tie sú trhané zelené a všelijako dozrievajú ako aj iné ovocie odtiaľ..Myslela som tým to,že všetko na kvalitné a zdravé dozretie potrebuje slnko :D :wink: Tma ešte nikomu na kráse a zdraví nepridala.. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: BIO strava

od LadySS » Štv Sep 11, 2014 12:59 pm

no ja som tiež ich dávala v tej fľaši na okno, na svetlo. takže neviem, čo je teraz lepšie možno dozrejú tak či tak. :D a nikto tu nikoho nechcel zhodiť. len diskutujeme ako čo ktorá robíme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 241
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:30 pm

Re: BIO strava

od Janka81 » Štv Sep 11, 2014 2:24 pm

LadySS píše:no ja som tiež ich dávala v tej fľaši na okno, na svetlo. takže neviem, čo je teraz lepšie možno dozrejú tak či tak. :D a nikto tu nikoho nechcel zhodiť. len diskutujeme ako čo ktorá robíme.


Tu ani nevznikli dohady,či dozrejú,ale či je takéto dozrievanie niekde v tme vôbec zdravé a či tie rajčiny potom aj niečo prospešné v sebe majú :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť