Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - Bývanie

Bývanie

od melindi » Pia Okt 03, 2014 2:17 pm

Podľa Vás čo je lepšie byt alebo rodinný dom?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bývanie

od sandras » Pia Okt 03, 2014 4:39 pm

ťažko povedať, pre každého asi niečo iné
ja som bývala v dome, ktorý sme po svadbe predali a bývame teraz v byte ... zdá sa mi bývanie v byte lepšie, pohodovejšie, menej nákladné a aj menej upratovania. Sme v malom meste, deti majú viac možností na krúžky, ZUŠ, športovanie, ale pritom tu je relatívne ticho a čistý vzduch. V okolí sú hory, do prírody je to na skok, ked chceme. Časom by som chcela chatku s malinkou záhradkou a 2-3 stromy ovocné, ale zatial na to nemáme ani čas, ani financie, tak hadam na dôchodku... :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Bývanie

od keilayh » Pia Okt 03, 2014 8:31 pm

Suhlasim so sandras. Nedá sa to takto povedať.
Niekto má vysnívaný dom, lebo väčšinou prežil v byte a vadia mu susedia alebo hluk atď. a myslí si, že v dome bude mať väčší komfort.
Ja by som povedala, že s bytom je menej starostí, v dome musiš stále niečo robiť, či už záhrada, kosenie atď.
Ale ak dom, tak jedine novostavbu :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Bývanie

od melindi » Sob Okt 04, 2014 3:38 pm

Mi bývame v malej dedine v činžiaku. Teraz chceme presťahovať. Priateľ chce stávať dom tu v dedine, ja by som išla do mesta do paneláku. Nevieme rozhodnuť, čo by bolo najlepšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bývanie

od keilayh » Pon Okt 06, 2014 10:49 am

melindi píše:Mi bývame v malej dedine v činžiaku. Teraz chceme presťahovať. Priateľ chce stávať dom tu v dedine, ja by som išla do mesta do paneláku. Nevieme rozhodnuť, čo by bolo najlepšie.


Treba spraviť kompromis, dom v meste :D To je podľa ma ideal.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Bývanie

od melindi » Str Okt 08, 2014 4:25 am

Áno. Ale v meste sú veľmi drahé pozemky. To bolo najlepšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bývanie

od sandras » Str Okt 08, 2014 6:41 am

byt v meste + na dedine chatka ... to je podla mna ideálne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Bývanie

od melindi » Str Okt 08, 2014 1:39 pm

Keby sme toľko peniaze mali. Vy máte aj by aj chatku?
V dedinu mám rada. Ja som bývala v rodinnom dome. Teraz činžiaku nie je dobré. Počujeme susedov. Aj v noci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bývanie

od keilayh » Str Okt 08, 2014 1:52 pm

Nechcela by som bývať na dedine. Možno tak v dôchodkovom veku si to viem predstaviť, ale určite nie teraz. Treba si zvážiť všetky veci, mňa by určite odradilo dochádzanie do mesta skrz škôlku-školu (ak teda nieje v dedine).
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Bývanie

od sandras » Str Okt 08, 2014 5:02 pm

Nie, chatku ešte nemáme, ale snáď časom bude. Teraz máme pôžičku, keď to splatíme, možno vezmeme úver na nejaký menší pozemok. Chatu by sme potom stavali pomaly, svojpomocne, ako bude čas a chuť.

Deťom je lepšie v meste, teda myslím v takom ako bývame my, že to nie je velkomesto, žiaden hluk, hlavná cesta pod oknami. Ale majú tu ovela viac možností, kvalitnejšie školy, rôzne krúžky. Keby sme bývali na dedine, asi by som 20 rokov len detom taxikára robila :? alebo by len doma na dvore sedeli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Bývanie

od Jajus345 » Štv Okt 09, 2014 9:35 am

sandras nesúhlasím s tvojim názorom, možno u teba....na dedine majú deti možnosť x miest, kde sa vybehajú..a sú obce vo vzdialenosti od mesta 1 - 2 kilometre....takže až taká vzdialenosť a vyvážanie ako si to nazvala taxíkom to nie je a ešte keď rodičia pracujú v meste, tak to nie je žiadna zachádza odviesť deti do školy.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Bývanie

od Jajus345 » Štv Okt 09, 2014 9:37 am

a zabudla som dopísať, v našej dedine máme aj škôlku aj školu od 1-9 ročník :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Bývanie

od veverka1 » Štv Okt 09, 2014 1:38 pm

Jajus345 píše:sandras nesúhlasím s tvojim názorom, možno u teba....na dedine majú deti možnosť x miest, kde sa vybehajú..a sú obce vo vzdialenosti od mesta 1 - 2 kilometre....takže až taká vzdialenosť a vyvážanie ako si to nazvala taxíkom to nie je a ešte keď rodičia pracujú v meste, tak to nie je žiadna zachádza odviesť deti do školy.....


ja zase so sandras suhlasim. :wink: riešili sme podobnu vec, sice už davno ale riešili. Dilema bola či zostať v meste v byte, alebo ist stavať dom na dedinu. No, aby som to povedala presne, ja som mala jasno od začiatku, dedinu som zavrhla hneď. nemali sme ešte deti, ale to bolo prve čo ma napadlo, čo potom? budem chodiť denne do mesta do práce? za kamaratkami? ako to bude so škôlkou a potom so školou? budem musieť deti stale vyvažať do školy do mesta? alebo budu musieť chodiť autobusom? presne pre tieto otazky, mala u mňa dedina obrovsky minus. dodam ešte, že v tej dedine nebola ani škôlka ani škola, tušim ani obchod nie, a pozemky ktore sme pozerali boli tak po okrajoch, tak skôr by som nakoniec ostala ako na samotke. muž v praci a ja sama doma s deťmi, uplne sama a ešte by som nahodou ani auto namala. no ďakujem pekne. Našťastie toto boli zrejme dobre argumenty, tak sa byvanie na dedine zavrhlo a ja som nesmierne rada. ked som bola na materskej, denne sme boli vonku, v parkoch či v meste na prechadzke. neviem čo by som robila na dedine, asi by som sa zblaznila :D ja viem, že vela ludi takto žije, nesťažuje si a su radi, ale je to asi o zvyku. pokiaľ niekto byva v meste, ma všetko na dosah ruky, všetko sa mu da vybavit napešo a rychlo, potom si bude asi ťažko zvykať no autobusovu dopravu. alebo sme len rozmaznani dobou. dohovie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Bývanie

od melindi » Štv Okt 09, 2014 1:56 pm

Aj my bývame dedine, kde je škola od 1-4 ročník. Chodí tam len 8 deti. Je tam jedna krčma, 3 malé obchody. Keď chceme čerství chlieb musíme isť do susednej dedine. Ani lekár, ani pošta nie je v dedine.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bývanie

od Jajus345 » Štv Okt 09, 2014 2:06 pm

veverka1 ale nie všetky obce sú vybavené, aby v nich nič nebolo, moji rodičia bývajú 2 kilometre od mesta v ich obci je škola, škôlka, zdravotné stredisko, obchody...takže až taká diléma to rozhodne nie je, ako deti sme chodili do školy do mesta, čo sú 2 kilometre a nik nás nemusel voziť....je to vec názorov....100 ľudí sto chutí...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť