Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Chodenie po špičkách

Chodenie po špičkách

od Tarajova » Uto Júl 27, 2010 3:59 pm

Neviete mi poradiť, či by nepomohli ortopedické sandálky k tomu, aby dieťa nechodilo po špičkách? Naša dr. nás nechce poslať k ortopédovi, tak si myslím, či by takáto obuv nepomohla k tomu, aby dieťa došľapovalo na pätičku. Nemáte niekto s tým skúsenosť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od alex » Uto Júl 27, 2010 4:56 pm

A prečo Vas nechce poslať k ortopedovi?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od Tarajova » Uto Júl 27, 2010 9:19 pm

Ona mi povedala, že ešte niektorí prváci chodia po špičkách. Aby som sa nebála, že to je v poriadku, ale mňa to trápi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od sisu22 » Uto Júl 27, 2010 9:55 pm

Tarajova-moj maly (3r) tiez chodil po spickach,tak som mu povedala,ze ked nebude pekne stupat na celu nozku,pokuse ho krokodil,a zacal chodit pekne :wink: Tiez som bola s toho smutna,trapilo ma to,ale teraz v pohode,cupka a doslapuje na celu nozk.Tak drzim palecky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od smisova » Štv Júl 29, 2010 10:41 am

Môj malý tiež chodil po špičkách, dr nás poslala k ortopedovi, spravili cvičenia a zistili že má všetky svaly a šľachy v poriadku. Boli sme tam ked mal 3 roky. Teraz má 5 a už chodí normálne. Ja by som si u vašej dr toho ortopeda vyžiadala aj ked ona nesúhlasí. Už len pre pokoj v duši že ste niečo nezanedbala :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

od smisova » Štv Júl 29, 2010 10:43 am

a ešte u nás pomohlo ked sme mu pri prechádzke opakovali "päta-špička" neverili by ste ako sa mu to zapáčilo a začal si dávať pozor, bral to ako hru :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 1:53 pm

chodza po spickach

od annicka » Pon Aug 30, 2010 10:05 pm

ja nechcem strašiť, len pridám svoju skúsenosť. Moje krsniatko tiež došlapovalo iba na špičky a dr. ich neposlala nikam. Nakoniec s ňou mama išla svojvoľne k ortopédovi a ten povedal presne to isté, čo tvoj, ale sestre to nedalo pokoj tak išla aj na neurologiu a tam zistili, že malinká prekonala detkú mozgovú obrnu, ktorá jej poškodila pohybové centrum. Malá má teraz tri roky, chodila na rehabilitáciu, na masáže, teraz pôjde na liečenie...napravuje sa to, ale stráááášne pomaly. Každopádne, ak chcete mať pokoj treba ísť aj niekam inam, nielen na ortopédiu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Feb 26, 2010 7:07 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť