Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Hračky - chodítko áno, či nie

chodítko áno, či nie

od martinastaj » Pon Jan 05, 2009 2:33 pm

Dobrý deň ženičky, chcem Vás poprosiť o radu a názory ohľadom používania chodítka, máme doma 9 mesačného neposedného Šimonka a chceli by sme mu kúpiť chodítko, ale je toľko protichodných názorov, že sa nevieme rozhodnúť, ešte podotýkam, že malý ešte nelozí, ale na nožičky sa už stavia, ža každú radu ďakujeme. Martina
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od adinka33 » Pon Jan 05, 2009 2:35 pm

ahojcek, tu je diskusia, ktora tu uz bola o choditku:

http://forum.babybazar.sk/potrebujem-poradit-t533.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od ervinko » Pon Jan 05, 2009 8:43 pm

naš syn Mato má 6rokov a choditko používal tiež od 9 mesiacov a nič mu nie je ja si myslím že ked tam neni cely den že to mu neublíži je to vec každého ako uzná za vhodné držím ti palce vlada
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Jan 04, 2009 2:16 pm

Re: chodítko áno, či nie

od beki1805 » Pon Jan 05, 2009 10:58 pm

martinastaj píše:Dobrý deň ženičky, chcem Vás poprosiť o radu a názory ohľadom používania chodítka, máme doma 9 mesačného neposedného Šimonka a chceli by sme mu kúpiť chodítko, ale je toľko protichodných názorov, že sa nevieme rozhodnúť, ešte podotýkam, že malý ešte nelozí, ale na nožičky sa už stavia, ža každú radu ďakujeme. Martina




Martinka,my mame doma uz 15mesacne sidlo,mozno som nekonala podla predpisoale choditko som mu kupila ked mal vyse 5 mesiacov a odvtedy som ho tam aj davala.Pravdaze tam nesedel cely den,ale tak par minut vydrzal.Nevie ci kôli tomu,ale chodit zacal sam ked mal 10 mesiacov,takze si myslim ze tie choditka nie su az take skodlve ako sa o nich pise..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia Sep 12, 2008 8:08 pm

Re: chodítko áno, či nie

od sisu22 » Uto Jan 06, 2009 12:07 am

martinastaj píše:Dobrý deň ženičky, chcem Vás poprosiť o radu a názory ohľadom používania chodítka, máme doma 9 mesačného neposedného Šimonka a chceli by sme mu kúpiť chodítko, ale je toľko protichodných názorov, že sa nevieme rozhodnúť, ešte podotýkam, že malý ešte nelozí, ale na nožičky sa už stavia, ža každú radu ďakujeme. Martina


niektore deti nelozia vobec...napr. ja,nelozila som...a to sa hovori,ze deti ktore nelozia su zle.... :oops: aj ja som taka :oops: ja by som ho do choditka nedavala,ked uz sa stavia,pomaly s nim zacni skusat chodit...ale nie dlho,vzdy kratko :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Nikol79 » Uto Jan 06, 2009 3:12 pm

ahojte, aj psychologovia tvrdia, že lozenie je v živote dieťaťa dôležité, môj prvý syn nelozil len sa hneď postavil na nohy a pustil sa chodiť, chodil už ako 10 mesačný, choditko sme mali ale nedávala som ho tam. Druhý syn má pomaly rok, od 7 mesiaca lozí a choditko tiež nepoužívame ale kupila som mu to chodítko čo sa tlačí a je to super vec, odporúčam, malý sám posúdil kedy je už schopný stáť na nôžkach, postavil sa a začal pomaly chodiť. Ešte sám neprejde viac ako 3 metre ale je to logické, že sa neponáhľa, lebo sa lozením dostane všade kde potrebuje :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Jan 21, 2008 1:00 am

od janulik30 » Sob Jan 10, 2009 6:19 pm

mozem len odporucit je to obrovska pomoc,a aj bezpecnost.....teda ak som varila obed mala som malu stale na ociach a nemusela som sa bat ze nieco vyvedie:) je to taky super vek ked su deticky velmi zvedave a zive,takze ja za seba ANO
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od zuzulina » Uto Jan 27, 2009 10:37 pm

Ja sa tiež pridám ak môžem.Syn má 8 pomaly9 rokov a chodítko sme mali doma keď mal 5 mesiacov.Samozrejme že sme ho museli vyskúšať.Bol tam takmer každý deň ale naozaj len pár minut len si pamätám že sa mu tam velmi páčilo.Vela ludí mi vravelo že to olutujem že ho tam tak skoro dávam,že bude chodiť po špičkách a čo ja viem čo.Dcéra má 18 mesiacov a tiež sme ju tam dávali od nejakých5 mesiacov ale tiež z rozumom.Myslím si že pokial sa to nepreháňa tak sa nič nemôže stať.A naozaj to pomôže.Veď to dieťa potrebuje stále niečo nové,nejakú zmenu.A aj mi maminy si musíme vedieť nejak pomôcť.veď si pamätám že keď začali loziť tak bol problém sa aj na WC dostať.Takže ja som jednoznačne za.Pá pa.Zuzana
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon Feb 11, 2008 1:00 am

od nanaaa » Uto Feb 03, 2009 2:16 pm

janulik30 píše:mozem len odporucit je to obrovska pomoc,a aj bezpecnost.....teda ak som varila obed mala som malu stale na ociach a nemusela som sa bat ze nieco vyvedie:) je to taky super vek ked su deticky velmi zvedave a zive,takze ja za seba ANO


Aj mi sme chodítko používali, priznám sa, že aspoň keď bol v ňom, som si mohla trochu oddýchnuť.Samozrejme, bol tam len chvíľku.Určite by som už nekúpila nové, je to drahé a toľko ho nevyužiješ.Stačí nejaké málo používané za nižšiu cenu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od saskia178 » Štv Feb 05, 2009 4:18 pm

Nemaj obavy. Malemu sa nic nemoze stat ak ho tam budes davat na par hodin. Ja si neviem predstavit ze by som pavuka nemala. A bravala som ho vsade (na oslavy,k babicke...)Malej sa tam pacilo a ja som ju nemusela vlacit na rukach alebo sa zohybat ked chcela chodit. Dnes ma 1,5 roka a je to sidlo :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od swedulka » Štv Feb 05, 2009 4:32 pm

Ano,aj ja som za. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od martinar77 » Štv Feb 05, 2009 6:12 pm

My sme chodítko používali a keď sme sa nto pýtali nášho pediatra tak on sám nám povedal, že keď už nebudeme vedieť ako ďalej, že kľudne. Pochopileľne nie na celý deň. Naša Saška chodítko teda mala a je zdravá a nič jej nechýba. Dokonca mala aj len také čo tlačila pred sebou, ale to bolo okolo 10mesiaca keď sa učila chodiť. V chodítku už sedela keď mala 6mesiacov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Pon Sep 15, 2008 10:36 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť