Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Chrápanie malého dieťaťa

Chrápanie malého dieťaťa

od Tarajova » Ned Júl 12, 2009 8:18 pm

Ahojte! Chcela by som sa opýtať, či máte problémy s chrápaním! Malý má 2,5 roka a už asi 2 mesiace chrápe. Mám podozrenie na nosné mandle a bojím sa mu ich dať vyberať. Máte s tým nejaké skúsenosti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od jelinek » Ned Júl 12, 2009 9:47 pm

Dobry vecer, môj starsi, teraz uz 5,5 rocny syn mal tiez s tym problem. tiez zacal chrapat ako asi 3 rocny, na krčnom nam dala odporucanie ze nosne mandle dat von, tak sme sa objednali na kramare a tam pri prvom prezreti maleho nam lekar oznamil, ze nemame na co cakat, ma ich velmi velke,siahaju mu az do hrdla, aby sa to nezhorsilo, vraj je to aj nebezpecne, ze moze mu to tlacit na usi-na bubienky a môze ohluchnut, moze to ist hore k nosnym dutinam-bude sa mu tazko dychat cez noc....no hrôza, ked si pomyslim co nam vsetko vysvetlil, tak som ani nerozmyslala a dala sa so synom na to. je tomu uz 2,5roka co ma nosne mandle vonku, nemali sme nejak extra problemy zdravotne, az na zapal uší, a to mi krcna zas oznamila, ze zas ma nosne mandle a asi budeme musiet zas dat prec, nech nerobia mandle problemy, sama lekarka sa cudovala, ze nejako skoro mu narastli, vraj obycajne to trva az 5rokov a viac,kym narastu az tak.tak drzim vam palce. ani my nevieme co nas caka...... :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 16, 2009 9:04 pm

od Tarajova » Pon Júl 13, 2009 11:48 am

Chcela by som sa ešte opýtať ako dlho trvá operácia? Davali vam anestéziu, alebo to len lokálne umrtvili, Čo je lepšie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:11 pm

od jelinek » Pon Júl 13, 2009 11:59 am

My co sme boli na Kramaroch, tak po vyplneni tlaciv dostal do stehna injekciu/taky oblbovak ze si dieta na nic zo zakroku nepamata/, vzali ho a za 5 minut ho doviezli naspat, dali nam misku kde mal vypluvat krv aj smrkat z nosa krv.robili mu to rano o 8.hod. a na obed sme boli doma. Na Antolskej to zas robia pod celkovou narkozou a dieta je hospitalizovane 3 dni v nemocnici /ale pozor zmenil sa zakon, rodic môze byt s dietatom v nemocnici len do dovršenia 2 rokov-to mam z vlastnej skusenosti, ked chceli mladsieho hospitalizovat kvoli febrilnym krcom, vtedy mal 2roky a 2 mesiace a mal tam zostat sam..../no trocha blby zakon, ved 2rocne dieta nie je samostatne....no nasi zakonodarci sa zas sekli....takze dufam ze som aspon trocha pomohla...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 16, 2009 9:04 pm

od tajkar » Pon Júl 13, 2009 3:52 pm

Dobry den,mojmu starsiemu synovi /teraz v auguste bude mat 5rokov/, brali nosne mandle zaciatkom maja. Ja som cely pobyt bola s nim v nemocnicni hospitalizovana na detskom oddeleni. Prijali nas v nedelu vecer, v pondelok mu to robili - uspali ho, v utorok skontrolovali a isli sme domov. Syn mal vsetko zadarmo, ja som si pobyt a stravu musela zaplatit /tusim to za cely pobyt bolo nejakych 11 eur/.
Zatial ma syn s tym pokoj, nenastali ziadne problemy,a zatial nebol ani chory... tak uvidime ako to bude dalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Str Nov 26, 2008 10:55 pm

od bubufo » Uto Júl 14, 2009 10:41 pm

ahojte. moja 6 rocna dcera mala neustale problemy s dychanim a chrapanim. dokonca uz aj zle pocula. v aprili jej vybrali nosne mandle. pod celkovou anesteziou, u nas v rk to robia len tak, ale aspon to vsetko poriadne vyberu a vycistia. prisli sme rano kedze to bolo v mieste bydliska.(samozrejme pred tym vsetky preoperacne vysetrenia) vzali nas dole na operacky malej dali "oblbovak" nieco ako ditiaden. takze ani nevedela , ze sa s nou ide nieco diat, do polhodiny bola nazad vyspala sa z narkozy . a na druhe rano sme frcali domov.
este jej dali do usi take titanove tistuly aby sa jej znovu nezaniesli hlienami tie usne priechody po nejakom case jej to vypadne ,len musime davat pozor aby sa nedostala voda do usi.
musim povedat ,ze jej ta operacia veeelmi pomohla, spava dobre a chrapat uz absolutne nechrape. samozrejme uz aj pocuje dobre.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od bubufo » Uto Júl 14, 2009 10:46 pm

jelinek: a kedy sa zmenil ten zakon? teraz niekedy? lebo ja ked som bola v aprili tak tusim do 6 rokov moze byt hospitalizovany rodic s dietatom.
hradila som si len stravu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť