Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - chudokrvnost

chudokrvnost

od inguli » Ned Okt 10, 2010 7:25 pm

moj maly nepapal par dni tak ako zvykol a potom dostal natchu a cely tyzden ju mal a prestal uplne papat potom z tej natchy sme vysli von a preslo dalsich par dni a maly este stale nepapal /myslim hlavne jedlo hlavne/
Minuly tyzden som prestala uz aj ja jest kvoli tomu ze on nic nepapa...pritom vaha mu ostala 16 kil vazi...a jaj este medzitym som mu kupila dr.theiis sirup ale nepomohlo a tak som ho vzala k dr.ke nech mu spravi nejake vysetrenia lebo toto uz nieje kvoli natche/chorobe
vzali mu krv a je chudokrvny :( a preto prestal papat...
hemoglobin v krvy ma 68 a som tu na nete citala ze ma byt od 12mesiacov do 16 rokov cca od 114-124...
teraz berieme maltofer a multivitamin k tomu/ plus bio gaia tie kvapky on stale berie.../
a po troch tyzdnoch nepapania vcera zacal jest ..ja som az plakala som uz bola na dne z toho...vcera si dal aj polievku aj ryzu s maskom a dnes tiez...a taktiez dufam aj zajtra uz :roll: :)

dr.ka vravela ma maltofer brat 3 mesiace...
pred pol rokom sme boli u nej presne vtedy som prestala kojit kedze zistili ze je chudokrvny a ja tiez tak by som uz nemala kojit/kedze mal 2 roky/keby nemal tak asi poradia nieco ine..ale aj tak sme mali v plane skoncit uz s kojenim...
beriete niekto teda vase dieta maltofer?to sa da do poriadku alebo bude zas chudokrvny?ako to je?
ked pred pol rokom mu to zistili tak dobral jednu flasku ale nemali sme ist ani na kontrolu nic a teraz vravi ze 3 mesiace to bude brat?neviem teraz som z toho vedla...teraz je viac chudokrvny?vtedy neviem kolko mal hbl v krvy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Ned Okt 10, 2010 9:28 pm

môj malý bude mať za mesiac dva roky a tiež mu v júni zistili,že je chudokrvný.dala mu aktiferin,potom mu skontrolovala krvný obraz a bolo všetko ok,ale teraz zas ochorel a prestal papať,tak sa pýtam,či ten liek čo berie váš je na podporu chuti do jedla a zároveň na stabilizáciu chudokrvnosti.hneď by som mu to kúpila ,alebo dokopala dr.aby mu to predpísala.furt je chorý a to už keď prestáva jesť,viem,že ochorie a potom sa z toho njdeme vymotať.papá plno prípravkov na podporu imunity a nič.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Ned Okt 10, 2010 9:56 pm

nie maltofer je len zelezo teda obsahuje zelezo
a my ju berieme len od stvrtka ale to uz natolko mohlo asi upravit hemoglobin aby zacal jest aby sa mu vratil chut do jedla..
starsi syn tiez velmi zle papal ale on bral pikovit sirup a dost vela krat a to mu pomahalo..neviem ci este je taky sirup on ma uz 13 a bral to ked mal 3roky
my niesme chory casto aj teraz ta nadcha bola taka slabsia len bez teplot a tak...
skor mame kozne problemy a prave som citala letak od maltofera


Vo všeobecnosti, nedostatok železa môže spôsobiť chronickú únavu, neschopnosť sústrediť sa, podráždenosť, nervozitu, bolesti hlavy, stratu chuti do jedla, náchylnosť na stres a infekcie, bledosť, prasknutú kožu v kútikoch úst (ragády), suchú kožu, lámavosť vlasov a nechtov, ako aj nechuť k hraniu sa u detí.

suchu kozu...my sme chodili od decembra do februara ku koznej ktora na nas skusala vsetko raz taky krem raz onaky....a teraz vidim toto tu a nehovoriac o tom ze mu praska na perach vzdy kozicka a ja natieram a nepomaha ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od vedejova » Pon Okt 11, 2010 12:16 pm

Ahojky moja, my máme chudokrvnosť málo železa dlhodobo, zatial to lekár neriešil železom :(

No každopádne Dominikovi tiež málo chutí papať, keď je chorý ja som spokojná, že pije aspoň dosť tekutín, a spapá niečo napríklad piškoty.Nechám ho nech si vyberie čo mu zachutí, neriešim to veď každému počas choroby menej chutí jesť. Podávam mu teda radšej viac medu do čaju aj to je energia čo potrebuje na to aby vyzdravel, aj lekár mi tak povedal, že keď málo papá, že mu mám dať tú energetickú hodnotu v tekutinách, prípadne mlieko pije s medom. Niekedy to trvá 2-3dni a potom sa naspať dostane do tých kolají, že začne papať. :)

Samozrejme ak by mu poklesla váha, 2-3kg, vtedy by som to riešila tabletkami.
:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od inguli » Pon Okt 11, 2010 1:55 pm

Ahoj..moj maly prestal papat ale este pred chorobou cca tri dni a potom prisla natcha... ale to ho /aspon teda doteraz/nikdy nezastavil v papani :wink: a este stale som presvedcena ze to ze nepapal nebolo kvoli chorobe ...odvtedy som precitala vela o tom a ja to zas nechcem lahko brat kazdy mi vravi ze to neni choroba ...ja to viem ale moze viest k chorobe ..moze mat problemy s oblickamy ...a tak
:( :roll:
uvidim po mesiaci ho vezmem spat na kontrolu nech mu odoberu krv
a viem kila mu nesli dole ale pre mna to velky vyznam nema..kedze ja ho vidim denne ze nic nepapa...ani nechapem ako to ze kila ostali
:wink:
cez den vypil viac ako liter mlieka a mozno kolac kakaovy jeden ks a jeden puding ci jogurt..to bolo vsetko celyyy den... :(
ale dnes rano:
vypil kakao
dal si jablcko nastruhane s trocha medom/ja nezvyknem med velmi/
zapekany chlebik
milacik
a znova kako a siel spat a pride obed zachvilu som zvedava...
takze to uz je moj syn :P

tento receptik som nasla dnes mu spravim alebo zajtra pseno obsahuje tiez zelezo
http://varecha.pravda.sk/recepty/zapeka ... ecept.html

alebo
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/143 ... -nakyp.htm
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Okt 11, 2010 4:57 pm

inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od vedejova » Pon Okt 11, 2010 5:40 pm

Ale ak vypil tolko mliečka, tak je to výborné :)
Vieš ak bol chorý a ležal tam mu to kaloricky možno stačilo, keďže sa nehral nebehal... tak by som si vysvetlila žiadny úbytok hmotnosti.

Samozrejme Ty si maminka vieš presne kedy niečo, čo sa týka tvojho dieťaťa netreba brať na ľahkú váhu :)

Ale keď už papká, moj Dominik napríklad vyzerá dobre nie je chudý, a celý obed nezie buď polievku alebo masko s zemiakmi. A niekedy mu úplne teplé nechutí, ale ja som na tom rovnako. A to iba od určitého veku, začal byť trošku vyberavý, ale to už je o inom, keď sa nenaje nedostane napríklad nič sladké :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od sandras » Pon Okt 11, 2010 6:02 pm

mne dcerka zle jedla od malinka ... mlieka vypila až príliš vela, ale od určitého veku to dieťaťu proste nestačí. Aj som jej davala Pikovit a rozne vitamíny, no to pestrú stravu úplne plnohodnotne nenahradí.
u nas sa zvýšila chorobnosť, dcere sa kazili zúbky

potom som mlieko výrazne obmedzila a postupne (velmi pomaly) ju naučila normálne jesť. S mäsom sa novými potravinami ma problem dodnes. Teraz jej už nedávam vlastne žiadne vitamíny, občas Marťanka (ak ma napadne), alebo jeden čas pri nástupe do školy sme davali Hviezdičkov (omega3 mastné kyseliny)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Okt 11, 2010 7:08 pm

sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička

dakujem sandras ..zatial ostavame u maltofer a uvidime ako dalej...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pon Okt 11, 2010 7:15 pm

vedejova píše:Ale ak vypil tolko mliečka, tak je to výborné :)
Vieš ak bol chorý a ležal tam mu to kaloricky možno stačilo, keďže sa nehral nebehal... tak by som si vysvetlila žiadny úbytok hmotnosti.

Samozrejme Ty si maminka vieš presne kedy niečo, čo sa týka tvojho dieťaťa netreba brať na ľahkú váhu :)

Ale keď už papká, moj Dominik napríklad vyzerá dobre nie je chudý, a celý obed nezie buď polievku alebo masko s zemiakmi. A niekedy mu úplne teplé nechutí, ale ja som na tom rovnako. A to iba od určitého veku, začal byť trošku vyberavý, ale to už je o inom, keď sa nenaje nedostane napríklad nič sladké :wink:


ano to je dobre to mlieko aspon ze pije 3,5% mu kupujem ale to pije aj preto aby mal nieco aspon v brusku..inak menej vypije ked normalne papa ale teraz ako nepapal tak viac...
moj lezat ked je chory? :P ani minutu ...o nic viac nenaspal ako ked nebol chory rovnako behal bol cert a vsetko ako ked nieje chory
:) to ze je chory sme vedeli len mi...vravim nebola to taka silna natcha ani ..pripisujem tu zmenu v tej chorobe kojeniu ..mam pocit ze sa to vracia ze bol dlho kojeny :wink:
ja som niekedy priznam sa az moc vylakana z veci...ovela viac ako s prvym syncekom... :roll:
vo stvrtok som vecer "ked ma nikto nevidel"hehe som si aj poplakala som sa bala ze sa to nezmeni a budeme musiet do nemocnice..ved zachvilu mesiac ze nepapa...
ale chvala bohu sa to zmenilo teraz.. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pon Okt 11, 2010 7:22 pm

sandras píše:mne dcerka zle jedla od malinka ... mlieka vypila až príliš vela, ale od určitého veku to dieťaťu proste nestačí. Aj som jej davala Pikovit a rozne vitamíny, no to pestrú stravu úplne plnohodnotne nenahradí.
u nas sa zvýšila chorobnosť, dcere sa kazili zúbky

potom som mlieko výrazne obmedzila a postupne (velmi pomaly) ju naučila normálne jesť. S mäsom sa novými potravinami ma problem dodnes. Teraz jej už nedávam vlastne žiadne vitamíny, občas Marťanka (ak ma napadne), alebo jeden čas pri nástupe do školy sme davali Hviezdičkov (omega3 mastné kyseliny)


ano som presvedcena ze to mlieko nestaci uz teraz aj svokra aj mama ze aspon to mlieko ale viem ze pre 2,5 rocne dieta je to uz malo...
on papal pekne doteraz s prvym som mala problemy s jedenim..ten pikovit mu dopomohol ale aby papal ale viem ze dlho som mu to kupovala..
dnes uz ma 13 ale aj teraz je vyberavy velmi ..a papa noo nie najlepsie.
zeleninu vobec nechce papriku,paradajku,karfiol,brokoli no a hrozno jahody melon broskyne marhule nic...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Pon Okt 11, 2010 9:15 pm

inguli píše:
sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička

dakujem sandras ..zatial ostavame u maltofer a uvidime ako dalej...


ja som sa k tomu dostala zadarmo ako vzorku a vraj zlepšuje aj chuť do jedla (celkovo to je asi tým železom, ked chýba, deti su unavené a zle jedia) ... no naš maly teda s jedením problem nemá, zje všetko čo vidí, zeleninu, ovocie mäso, jogurty ... v porovnaní s tým, ako mi jedla decra to je pre mna až neuveritelné

práve sme to dojedli, teraz nechám chvílku pauzu,a le chcem kúpiť pre dcérku zasa iný, taký čo sa dava deťom vo vývine, lebo slečne nam vraj už ide do puberty :roll: :lol: :lol: :lol:

Hadam sa vam to upraví... ale skús aj normálne stravou, dostať do neho tmavozelenú zeleninu, červené mäsko, čučoriedky, ovsenné vločky ...
Z liekov na železo zvyčajne zapeká, takže terba aj niečo proti tomuto problému
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pon Okt 11, 2010 9:35 pm

sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička



je to vhodné aj pre dvojročné dieťa.?na akej stránke to nájdem,vyhadzuje mi stále niečo v ,maďarčine
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Pon Okt 11, 2010 10:40 pm

mariana74 píše:
sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička



je to vhodné aj pre dvojročné dieťa.?na akej stránke to nájdem,vyhadzuje mi stále niečo v ,maďarčine

lebo sandras sa pomylila narosan sa pise bez H :wink:

http://www.just.sk/produkty/vitaminy_mineraly/k4416/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Pon Okt 11, 2010 10:43 pm

sandras píše:
inguli píše:
sandras píše:inguli, neber to ako reklamu ... ale skús čučoriedkový Nahrosan od JUSTu ... nam pomohol
je to drahé, no dieťaťu ta 500ml flaša vydrží dlho, lebo sa to dava len 3xdenne čajová lyžička

dakujem sandras ..zatial ostavame u maltofer a uvidime ako dalej...


ja som sa k tomu dostala zadarmo ako vzorku a vraj zlepšuje aj chuť do jedla (celkovo to je asi tým železom, ked chýba, deti su unavené a zle jedia) ... no naš maly teda s jedením problem nemá, zje všetko čo vidí, zeleninu, ovocie mäso, jogurty ... v porovnaní s tým, ako mi jedla decra to je pre mna až neuveritelné

práve sme to dojedli, teraz nechám chvílku pauzu,a le chcem kúpiť pre dcérku zasa iný, taký čo sa dava deťom vo vývine, lebo slečne nam vraj už ide do puberty :roll: :lol: :lol: :lol:

Hadam sa vam to upraví... ale skús aj normálne stravou, dostať do neho tmavozelenú zeleninu, červené mäsko, čučoriedky, ovsenné vločky ...
Z liekov na železo zvyčajne zapeká, takže terba aj niečo proti tomuto problému


jasne aj tu stravu musim zmenit...a nahovarat nejako...ani spenat nic take nechce...
inak je velmi zaujimavy ovonia dlhoo a potom uvazuje ci jest ci nie :D :lol: :lol:
aj dnska som ho nahanala s jablckom sam by neprisiel preto ale tak ze som dopomohla pekne zjedol
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť