Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Nechce jesť - čo s dieťaťom, ktoré nechce papať???

čo s dieťaťom, ktoré nechce papať???

od andream » Štv Aug 14, 2008 9:58 am

Ahojte maminky :lol: :lol: Potrebovala by som poradiť, už som bezmocná :( :( Mám doma 8 ročného chlapčeka a on vôbec nechce papať, nedbal by nejesť celý deň pokial mu to nenanútim. Varím podľa neho, vždy sa ho vopred pýtam na čo má chuť tak mu to uvarím ale dá si jednu lyžičku a potom začne plakať, že on také jesť nebude. Už neviem čo mám robiť :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od janinah » Štv Aug 14, 2008 10:19 am

Zaujímalo by ma,čo na to nechutenstvo hovorí jeho lekárka, mám podobný problém s 3r. synom a bol vyšetrovaný,či nemá anemiu alebo parazity,výsledky negatívne,ale konečne po dlhšom čase začal akotak jesť,možno nám pomohla dovolenka v zahraničí,tam som ho nenútila a akoby došiel domov "vyhladovaný",len treba sledovať,či dieťa nechudne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 12:00 am

od andream » Štv Aug 14, 2008 10:25 am

už som skúsila kadečo, vyzerá ako somálčan, keby ste ho videli vyzlečeného, tak by na mna asi poslali sociálku. Už neviem, skúsila som všetko. Budeme asi musieť ísť na kompletné vyšetrenie lebo už neviem čo dalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od janinah » Štv Aug 14, 2008 10:31 am

trochu som pozerala na nete,niektorým nepapkáčom pomohli homeopatika a viem,že sú aj pobyty pre chudučké slabo papkajúce deti,ale to sa rieši cez pediatra,určite by som ho dala vyšetriť,držím prsty,nech sa to zlepší
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str Apr 09, 2008 12:00 am

od andream » Štv Aug 14, 2008 10:38 am

už sme boli aj na liečení, ale nepomohlo :cry: :cry: . Dakujeme velmi pekne :D :D Musíme sa s tým akosi popasovať. Ani v škole mi nechce papať, všetko rozdá spolužiakom a aj s desiatou sa rozdelí :roll: . Dakujeme
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od alex » Štv Aug 14, 2008 11:13 am

a nerozmýšlali ste nad psychológom? či nemá náhodou nejaký problém v škole alebo tak....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od andream » Štv Aug 14, 2008 11:23 am

Nie nerozmýšlali, aj na to som myslela ale je v škole oblúbený a čo som rozprávala s učitelkou tak povedala že je všetko v najlepšom poriadku. On sa len proste strašne bráni strave.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od mskorova » Štv Aug 14, 2008 12:26 pm

ahojte, to je dobrá téma, mám tri deti 10,9r. a 5 mes. a s každým jedným problémy s jedením od narodenia. Nútila som starších jesť iba do troch rokov, potom som to poväč šine nechala na nich, ale aspoň čosi na raňajky obed a večeru som do nich pod dohľadom napratala. Doteraz sú chudí.10ročný syn už je na tom lepšie ako pred dvomi rokmi, kedy vyzeral ako z koncentráku. Akosi to v tom deviatom roku naňho prišlo, ale aj teraz sú dni, keď okrem dvoch rožkov a jogurtu nezje nič, musela som ho aj odhlásiť z obedov, lebo to bola škoda peňazí. Dcéra je najmenšia a najchudšia z triedy, a tiež má dni keď nevie kedy prestať jesť a dni keď neje skoro vôbec, už to neriešim, sú úplne zdraví, všetky krvné výsledky majú ukážkové, tak ma to netrápi, príde puberta a nebudem stíhať variť. A najmladšia dcéra ma teraz 5 mes. a odmieta vyše mesiaca piť akékoľvek mlieko, kojila som ju do 4mes., vtedy sa odstavila a tak sa trápime. ale to tu už riešiť nebudem. Iba som vám chcela povedať, že pokiaľ sú detičky zdravé, a v pohode nemusíte sa obávať. Náš detský lekár mi vždy povie, vždy je to lepšie ako obézne deti, ktoré si uháňajú cukrovku a iné choroby. :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od andream » Štv Aug 14, 2008 12:38 pm

No vidím, že nie som jediná s týmto problémom. Dakujem vám za váš príspevok. Tiež sa cítim ako policajt ked musím nad ním stát, aby aspon trošku zjedol. No bodaj by ste mali pravdu s tým, že ked príde puberta tak nebudeme stíhať variť :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od mskorova » Štv Aug 14, 2008 2:41 pm

nebojte tá doba príde,
inak stačí keď si spomeniem, ako sme my za nášho detstva, ledva zjedli raňajky a celý deň sme behali kade tade a prišli sme až večer a tiež sme nič nejedli a čo sa nám stalo?nič.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od andream » Štv Aug 14, 2008 2:56 pm

to je velká pravda, asi tolen potrebuje svoj čas :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pon Nov 26, 2007 1:00 am

od slivka31 » Pia Aug 15, 2008 9:35 pm

Ahojte ja som tento problém s nepapkáčom mala zo svojou dcérou do minulého roka, akonáhle začala chodiť do školy všetko sa zmenilo, teraz jej nestíham dávať jesť, no čo je najhlavnejšie, úplne som vylúčila sladkosti, keď chcela sladké tak dostala guličky s mliekom, alebo nejaké ovocie. Asi nao treba čas a hlavne trpezlivosť
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Jún 29, 2008 12:00 am
Bydlisko: ČADCA

od lugina » Uto Aug 26, 2008 11:20 am

keď vás tak čítam asi by som mala byť šťastná mama, keďže môj 13mesačný a 13kg hladoš zje všetko čo nájde. nemá problém s ovocím, zeleninou, mäskom... už sa s neho smejeme že je ako škrečok lebo celý deň prežuva :lol: :lol: :lol: ešte že je leto a na záhrade nám všetko dozrieva,jahody maliny, slivky, paradajky... len chodí okolo stromov a vykrikuje mňam, mňam.. :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Jan 23, 2008 1:00 am

od tanusa » Uto Aug 26, 2008 10:39 pm

Ahojte,aj ja mam problem s detmi, dcera ma 3roky, vyzera sice akoby jedla od rana do večera, ale jej denna davka spočiva v jednom jogurte a flaške mlieka, z mesa ju až vystiera, to len ked držime varešku v ruke.Ide teraz do školky, tak dufam že sa tam :wink: niečomu priuči :wink: , a mam ešte maleho?1ročneho chlapčeka, ktory bol kojeny do 8mes., začal celkom pekne papať, tak ale rychlo aj prestal, tiež mu stači mlieko, lenže su obaja anemicky a to ma štve, tak su teraz na liekoch, ale čo potom, netušim.Možno je to fakt len obdobie :?: :!: a potom pride aj čas ked začnu papať, alebo ich budem nahanať :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv Feb 21, 2008 1:00 am

od mvtina » Pia Sep 05, 2008 5:39 pm

Nemam sama tento problem, ale kamaratka ma taketo deti. Medzicasom su uz velke, ale musim povedat, ze im sa vzdy velmi polepsilo, ked k nam prisli na prazdniny- som sice z mesta, ale na cele prazdniny sme chodili k dedkovi, kde sa muselo pracovat niekedy aj cely den vonku so senom, oberat, zbierat razdie.. Nehovorim, ze je toto vseliek, ale viacere nejediace deti, ktore som doteraz stretla, trpeli nedostatkom pohybu na cerstvom vzduchu. Napriek tomu, ze si ich rodicia mysleli, ze sa pohybuju dost, mnohi slabi jedaci napr. aj u nas na tabore jedli tak, ze sa rodicia nestihali divit. Ja som osobne chodila na plavanie a neviem si predstavit dieta, ktore by po treningu dokazalo nejest, lebo vo vode neskutocne vyhladne snad kazdy. Okrem toho samozrejme nepustat k pocitacu (ani ku kamaratovi, s ktorym stravi cas podobne), ale minimalne cez vikend trapit rodinu pohybom. Verim, ze ak je organizmus v poriadku, pud sebazachovy ho musi donutit jest..
Drzim vam palce, moji chlapi su zatial malilinki a tiez to s jedenim neprezenu, ale jedia akorat a predpokladam, ze ked zacnu chodit, tak sa to nezhorsi, prave naopak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Sep 20, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť