Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - co sa skryva za horuckou?

co sa skryva za horuckou?

od Ljublju » Pon Apr 19, 2010 8:34 am

Ahojte,mam choreho syna,kasle,teploty


ale teplotu dostala aj moja mala-1,5 roka,nema ani kasel,ani nadchu a zubky asi tiez nejdu,mali by sme mat vsetky-neviem,ako idu zadne stolicky,inak je cula ako inokedy,len je viac pritulna.Co za tym moze byt?Ja uz sa bojim,ze sa za tym skryva nieco ine.....mala skoro 39...pred vyse mesiacom tiez mala to iste...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

Re: co sa skryva za horuckou?

od martuskab » Pon Apr 19, 2010 10:05 pm

Ljublju píše:Ahojte,mam choreho syna,kasle,teploty


ale teplotu dostala aj moja mala-1,5 roka,nema ani kasel,ani nadchu a zubky asi tiez nejdu,mali by sme mat vsetky-neviem,ako idu zadne stolicky,inak je cula ako inokedy,len je viac pritulna.Co za tym moze byt?Ja uz sa bojim,ze sa za tym skryva nieco ine.....mala skoro 39...pred vyse mesiacom tiez mala to iste...


Môžu to byť aj tie stoličky. Dieťa má 20 mliečnych zúbkov.
Môj najstarší syn keď mal 6 mesiacov začal sa mu tlačiť prvý zúbok a mal až 40-tku teplotu...to bol poplach.
Skús jej tú teplotu tlmiť panadolom alebo nurofenom a keď to do 3 dní neprejde tak choď pre istotu k lekárovi nech ju pozrie.
Držím palčeky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od prazienkova » Pon Apr 19, 2010 10:07 pm

Nepíšeš, ako dlho má teplotu. Pokiaľ je to jeden -dva dni a inak je v poriadku, netreba to riešiť. Môže to byť iba boj organizmu s nejakým vírusom a teplota je výborná zbraň.Proti vírusom nefungujú antibiotiká a nie je dobré hneď teplotu zrážať dole. Len keď je strašne vysoká a radšej pomaly po stupňoch aby sa predišlo krčom. Niektoré deti reagujú horúčkou aj na väčšie vzrušenie, nejaký emočný zážitok. A hlavne také malé ako je tvoje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od Ljublju » Štv Apr 22, 2010 7:58 am

teploty ma od nedele,vcera sme boli u dr.,nic nenasla ,vraj su to len zubky a aj dasienka ma nacervenale,mame potierat Florsalminom..a bereme Nurofen..je alergicka na paracetamol,aj syn..po jednej davke sa obaja vyhadzali,tak mi dr. povedala,ze to je alergia a uz by sme ho nemali davat,aby nahodou nenastal opuch.

ale ma taky zachripnuty hlas,ako ked sa vela nadychate studeneho vzduchu a od priedusiek tak zastreto rozprava..... :roll: :roll:


dnes rano mala v konecniku 39,7.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od prazienkova » Štv Apr 22, 2010 9:25 pm

To je dosť dlho. Ale keď dr. nič nenašla, možno naozaj to budú len tie zúbky. Ešte ma napadla 6. detská choroba, tá sa prejavuje len niekoľkodňovými horúčkami a po ústupe horúčky sa dieťatko vysype. Výsyp trvá 1- 2 dni. Je to vírus, takže žiadne antibiotiká, len riešiť teplotu. Držím palce, aby bola maličká rýchlo zdravá.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm

od Ljublju » Pia Apr 23, 2010 10:25 am

prazienkova píše:To je dosť dlho. Ale keď dr. nič nenašla, možno naozaj to budú len tie zúbky. Ešte ma napadla 6. detská choroba, tá sa prejavuje len niekoľkodňovými horúčkami a po ústupe horúčky sa dieťatko vysype. Výsyp trvá 1- 2 dni. Je to vírus, takže žiadne antibiotiká, len riešiť teplotu. Držím palce, aby bola maličká rýchlo zdravá.





prave sme prisli od Dr. a mame laringitidu-prisla este v ten prvy vecer po prvej navsteve dr. :roll: :lol: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od prazienkova » Pia Apr 23, 2010 12:38 pm

Zaujímavé, že dr. nič nevidela. Prajem rýchle uzdravenie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Uto Jún 23, 2009 10:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť