Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - cumlík

cumlík

od martuskab » Ned Jan 24, 2010 7:01 pm

Kedy je najvhodnejší vek na odúčanie od cumlíka?
A aký je podľa vás najmenej boľavý spôsob?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od inguli » Ned Jan 24, 2010 9:23 pm

moj prvorodeny syn /13 rokov/ mal 2,5 ked zmizli cumliky..hladala som vecer a oni nikde kedze sme az dva cumliky mali :P tak som mu povedala ze rano co sme videli auto velke oranzove pred domom tak ujo s tym autom zobral...a cuduj sa pochopil a spinkal bez toho...a pokracovalo to pekne takto isto kazdy den kym sme absolutne zabudli...
kazdu stredu chodili pani smetiari s orange autom a oni nam vzali...ked ich potom videl rano v stredu tak si povedal nooo to oni mi vzali cumlik...a pri upratovani som nasla za postelou oba ...ale to sme uz nepotrebovali

a druhy syn1,5 roka ma.. nema cumlik jeho sa pokusim odnaucit od prsnika :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Ned Jan 24, 2010 9:40 pm

dcerka cumlík ako taký nemala, mala flašku miesto cumla do cca 2 rokov
ked mala asi 2 roky, presťahovali sme sa a vedla na dome mali hniezdo bociany
mala takú dečku, na ktorej bol obrázok bociana ako nesie bábo
v tom čase sa kamoške narodila dcerka, tak som dcerke povedala, že dame flašky s cumlíkom na okno, nech bocian vezme pre bábo ... ona súhlasila a odvtedy bol pokoj. Síce sa pár dní v noci budila, aj pofňukala (2 noci boli kritické), ale potom sa s tým zmierila.

syn mal cumlík tiež asi do 2 rokov, len na spanie ... raz mu spadol pod postielku a bol ráno taký zaprášený ... povedala som mu že "fuj, aký špinavý, vyhoď to!" a on na moje prekvapenie ho vyhodil a viac nechcel. Bála som sa, že sa bude dožadovať, ked cumle uvidí v obchode. No povedala som mu, že to su malé, že pre velkých chlapcov nemaju.
Flašky s cumlíkom dal teraz pod stromček, aby Ježiško vzal a dal za to auto "Mekvína", mal 2r a 10 mes.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od martuskab » Ned Jan 24, 2010 11:12 pm

Ďakujem.
My máme 21 mesiacov,flašku už nepotrebujeme,pijeme pekne z hrnčeka.
S tým cumlom budeme mať asi viac problémov.
Pred dvoma dňami mi malý ráno pekne hodil cumel do koša.(Sedel na nočníku a chcel mi dať cumel do úst a ja som povedala FUUUUJ.)
Myslela som si: Fúha , správny čas na odnaučenie. Ale poobede keď mal ísť spať bol neskutočný plač,až prestával dýchať. Tak som mu ho dala.
Možno je ešte pre neho skoro...Uvidím čo dalej.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od saskia178 » Pon Feb 15, 2010 9:39 am

Moja mala bola velky "dudlista"... Mali sme ich asi 6... Teraz ma 2,5 roka,jedneho dna dudel polozila a hotovo... Aj ked teraz vidi cumel vobec ho nepyta... Proste uz asi dozrela na to ze ho nepotrebuje... Tak ako plienky,jedneho dna mi povedala ze ich nechce tak ich nema... Ani na noc,pekne sa mi o 2 rano pyta na serbel... Nic som ju neodnaucala,dozrela sama a mame po probleme... :) Netreba deti nutit... Citi sa s dudlom bezpecne tak mu ho nechcaj... Moze si totiz zacat cmulat palcek a od toho sa velmi tazko oduca... Drzim palceky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od janka97 » Uto Feb 16, 2010 10:17 am

nedá mi aby som sa nepodelila. Moj synček mal dva roky Keď nám povedal zubár, že je najvyžší čas prestať dudlovať, aby nemal krivé zúbky, skúsila som mu jeden dudlík rozstrihaťč a povedala som, že vrabček doďobal, vtedy sa strašne bál vrabcov, povedal na to fúúúj, tak sme ho spoločne hodili do koša a bola som sama prekvapená ako to pochopil bez problémov. Aj plienky boli u neho jednoduché, tiež mal dva roky keď sa pýtal a ako 2,5 ročný nemal už ani v noci. Dcérka je niečo iné, plienky ešte má do nočníka sa nevykaká ani nevyciká, ale ani sa nepociká keď nemá plienku. Akonáhle dáme plienku, hneď je plná. A čo sa u nej týka máme omnoho väčší problém, pretože od narodenia má namiesto dudlíka palček a ten sa jej začína defornmovať a nepomáha ani zalepenie, ai obviazanie. Tak držím pästičky a ako niekto napísal, myslím že dozrie sama a potom dudlík odloží.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od martuskab » Uto Feb 16, 2010 11:06 pm

Ďakujem pekne.
Snáď naozaj dozrie a sám ho niekam zahodí.
Niekde som o tom strihaní cumlíka počula...a nemôže sa stať,že si dá do pusy aj taký cumel a nejaký kúsok trebárs odhryzne a zadusí sa???
Ďakujem ešte raz za všetky rady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od ellanoir » Str Feb 17, 2010 10:54 am

martuskab píše:Ďakujem pekne.
Snáď naozaj dozrie a sám ho niekam zahodí.
Niekde som o tom strihaní cumlíka počula...a nemôže sa stať,že si dá do pusy aj taký cumel a nejaký kúsok trebárs odhryzne a zadusí sa???
Ďakujem ešte raz za všetky rady.


Taky dudlik nikdy nedavaj, to asi malo byt len na odradenie dietatka, aby ho nechcelo dudlat...Natrhnuty dudel ja hned hadzem do kosa- lebo dieta sa naozaj moze s odtrhnutym kuskom zadusit.
Moja mala ma 2r.4m. a dudlat chce stale- jej nevadi, ked sa dudel nahodou natrhne, je spinavy ... normalne uz je nan ako narkoman-az sa tak za nim trasie. Ja som rada, ked ju ukecam, aby to nedudlala na ulici :roll: To si ho potom da do vrecka na bundicke a stale kontroluje, ci ho ma...
Uz jej ho asi aj ja budem musiet zobrat "nasilu", lebo dobrovolne to -zda sa- nepojde a zacinam sa bat o jej chrup... len ked si predstavim ten brajgel co potom nastane, tak uz teraz ma obchadzaju zimomriavky...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od alex » Str Feb 17, 2010 11:09 am

martuskab píše:Ďakujem pekne.
Snáď naozaj dozrie a sám ho niekam zahodí.
Niekde som o tom strihaní cumlíka počula...a nemôže sa stať,že si dá do pusy aj taký cumel a nejaký kúsok trebárs odhryzne a zadusí sa???
Ďakujem ešte raz za všetky rady.


Môj maly si tiež dudel rozkupol tak sme mu ho odstrihli a tak sa veru aj odučil.
od malinka mal len tu najmenšiu veľkosť dudla, väčšie ho napínali tak aj v 2r. mal ten čo je pôvodne do pol roka :lol:
Keď mal dudel odstrihnutý samozrejme sa mu zle dudlovalo, dudel maval len na zaspanie inak cez deň nie, čiže sme to mali pod kontrolou a ak sa mu to odstrihnute nahodou odchliplo, zase sme to odstrihli, až bol úplne kratučky, čiže to nemal ani ako chytiť a sam sa nad tym smial. Neboli žiadne plače že dudel už nema...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martuskab » Str Feb 17, 2010 12:17 pm

alex píše:
martuskab píše:Ďakujem pekne.
Snáď naozaj dozrie a sám ho niekam zahodí.
Niekde som o tom strihaní cumlíka počula...a nemôže sa stať,že si dá do pusy aj taký cumel a nejaký kúsok trebárs odhryzne a zadusí sa???
Ďakujem ešte raz za všetky rady.


Môj maly si tiež dudel rozkupol tak sme mu ho odstrihli a tak sa veru aj odučil.
od malinka mal len tu najmenšiu veľkosť dudla, väčšie ho napínali tak aj v 2r. mal ten čo je pôvodne do pol roka :lol:
Keď mal dudel odstrihnutý samozrejme sa mu zle dudlovalo, dudel maval len na zaspanie inak cez deň nie, čiže sme to mali pod kontrolou a ak sa mu to odstrihnute nahodou odchliplo, zase sme to odstrihli, až bol úplne kratučky, čiže to nemal ani ako chytiť a sam sa nad tym smial. Neboli žiadne plače že dudel už nema...


My máme asi od 1,5 roka dudel tiež len na spanie.
Malý mi ho dokanca niekedy,keď mu povieme na dudel FUJ , hodí do koša,ale keď ide spinkať tak ho znova hľadá.
Asi skúsim to ,,odstrihnutie,, Snáď to zaberie. A strihala si ho asi len tak rovno aby tam neboli nejaké zadrapky ,že? :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od martuskab » Str Feb 17, 2010 12:19 pm

ellanoir píše:
martuskab píše:Ďakujem pekne.
Snáď naozaj dozrie a sám ho niekam zahodí.
Niekde som o tom strihaní cumlíka počula...a nemôže sa stať,že si dá do pusy aj taký cumel a nejaký kúsok trebárs odhryzne a zadusí sa???
Ďakujem ešte raz za všetky rady.


Taky dudlik nikdy nedavaj, to asi malo byt len na odradenie dietatka, aby ho nechcelo dudlat...Natrhnuty dudel ja hned hadzem do kosa- lebo dieta sa naozaj moze s odtrhnutym kuskom zadusit.
Moja mala ma 2r.4m. a dudlat chce stale- jej nevadi, ked sa dudel nahodou natrhne, je spinavy ... normalne uz je nan ako narkoman-az sa tak za nim trasie. Ja som rada, ked ju ukecam, aby to nedudlala na ulici :roll: To si ho potom da do vrecka na bundicke a stale kontroluje, ci ho ma...
Uz jej ho asi aj ja budem musiet zobrat "nasilu", lebo dobrovolne to -zda sa- nepojde a zacinam sa bat o jej chrup... len ked si predstavim ten brajgel co potom nastane, tak uz teraz ma obchadzaju zimomriavky...


POtom daj vedieť ako sa ti to podarilo.
Ja ho tiež nechcem nasilu, starší chalani nechali dudel zo dňa na deň asi v dvoch rokoch...
Držím palce aj tebe.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od alex » Str Feb 17, 2010 12:19 pm

martuskab píše:
My máme asi od 1,5 roka dudel tiež len na spanie.
Malý mi ho dokanca niekedy,keď mu povieme na dudel FUJ , hodí do koša,ale keď ide spinkať tak ho znova hľadá.
Asi skúsim to ,,odstrihnutie,, Snáď to zaberie. A strihala si ho asi len tak rovno aby tam neboli nejaké zadrapky ,že? :oops:


ano ja som ho odstrihal tam ako to maly prekusol, aby to nahodou neprehltol... inak som pučula aj take že spravili dierku a nejako tam napchali špagetu alebo sliž a povedali že tam je červik :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martuskab » Str Feb 17, 2010 12:21 pm

alex píše:
martuskab píše:
My máme asi od 1,5 roka dudel tiež len na spanie.
Malý mi ho dokanca niekedy,keď mu povieme na dudel FUJ , hodí do koša,ale keď ide spinkať tak ho znova hľadá.
Asi skúsim to ,,odstrihnutie,, Snáď to zaberie. A strihala si ho asi len tak rovno aby tam neboli nejaké zadrapky ,že? :oops:


ano ja som ho odstrihal tam ako to maly prekusol, aby to nahodou neprehltol... inak som pučula aj take že spravili dierku a nejako tam napchali špagetu alebo sliž a povedali že tam je červik :lol:


Ale on ho neprehryzol ani raz,len ho dudle.

Môj je taký dobrý papač ,že by tu špagetu vytiahol a spapal. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od janka97 » Str Feb 17, 2010 12:58 pm

Ako písala alex ani ja som malému nedala dudel kde by mohol niečo odhryznúť normálne sme odstrihli z neho nie rovno, ale šikmo, a povedali že ho doďobal vrabček sám ho hodil do koša a viacej sa nepýtal.
Len ako som písala s malou bude väčší problém, keďže palček jej nastrihnúť nemôžeme :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Ned Apr 26, 2009 2:23 pm
Bydlisko: Topoľčany

od Lenkah » Pon Feb 22, 2010 11:05 am

tak toto je náš večný problém, moja trojročná nie a nie sa vzdať dudla :( keď ho večer nenájde, tak je zle :cry: :cry: Plienky sme prekonali, toto nám ešte ostalo :( našťastie náš malý - 8 mesačný nechce dudel od narodenia, ako dobre :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť