Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - Dojcenie

Dojcenie

od kriskovalud » Pon Aug 31, 2009 9:11 pm

Moje dojcenie prveho syna Gabka bola rychlovka ako rychlo zacal tak aj skoncil kojila som ho iba pol roka a to som mala mlieka strasne niekedy som musela odsat a nemala som ani potuchy co je to kriza v dojceni.
Dalsi syn Filipko bol kojeny 1rok aj 2 mesiace ale to ozaj stalo zato kedze bol skor narodeny musela som ho naucit sat z prsnika a to bola fuska,ale aj tak naraz sa nikdy nenajedol a papkal velmi casto ked bol maly asi do 4 mesiacov kazde 1 a pol ale potom som skusila metodu jeden prsnik a zabralo dokonca aj proti krize na dojcenie.
Ked som ho sla kojit tak som mu nikdy nedala z oboch prsnikov a poviem vam ze pocas kojenia vecer vypil 4 davky(tzn.4x sa mi nalial jeden prsnik kym bol najedeny)a druhy som mala plny pripraveny na nocne dojcenie ale bolo to umorne no zase rychlo zacal priberat a spinkal dobre,toto sa mi osvedcilo aj pri krize ale hlavne dostatok vody.Aspon ja som hned citila na mliecku ze som den pred malo pila bolo ho malo.Mile nastavajuce mamicky,ak sa vam podari kojit vela tekutin aspon 2-2.5litra vody nebublinkovej a inac budete mat aj super plet,pri dostatku tekutin.Drzkam prsteky dojciacim mamkam a nevzdavajte to. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Pon Aug 31, 2009 9:23 pm

Ahoj no aj ja som lezala prve tri mesiace s druhym syncekom kedze bol stale na prsniku poviem vam nebolo to fiha jak super manzel mi tam nosil obed ranajky vsetko,no a v strede 4ho mesiaca sa to zacalo zlepsovat,a som stastna ze som mala vydrz lebo dneska ma 15 mesiac prec a este ho kojim cez den z praveho v noci z laveho kedze od malicka spi zle je veeela krat hore...no neva stoji to zato aj ked som stale nevyspata:):(:(

kriskovalud prosim ta ako si prestala kojit?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Pon Aug 31, 2009 9:31 pm

ja som namiesto kojenia postupna zacala davat flasu takze hlavne kojenie pre nas bolo rano a vecer tak rano kojenie ked maly vstal papkal vsetko a zase ked siel spinkat dostal flasu prvy tyzden bol hrozny dokazal plakat aj hodinu a z flase vypil 10ml ale nevzdala som to potom zaspal od unavy ked vstal zase dostal jedlo a na vecer aby dobre spinkal som ho kojilapotom som o tyzden zacala vynechavat ranne kojenie a dala som mu flasu uz vypil viacej a tak to slo postupne a nakoniec ostalo iba vecerne kojenie a to som uz nemala po mesiaci nervy tak som rovno supla flasu a ak zaplakal zase flasu a tak som skoncila a to mi ver mali vysel na prsniku a kojila som ho po leziacky inak krize v tahu aj cely chrbat teraz sa reparujem.treba nato trpezlivost ale neustupit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Pon Aug 31, 2009 9:42 pm

mne zaspava na prsniku a rano ked sa budi prsnik a flasku som skusala aj ja no vypil asi ani pol deci a zacal sa s flaskou hrat na druhy krat teda po druhy krat uz sa len hral stlacal do zeme a vytekalo to ho zabavilo...neviem co s nim trha mi tricko aj na ulici no zatial sa nad tym len pousmejem ale vzdy viac sa nervaci uz ked nedostane
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Pon Aug 31, 2009 9:53 pm

to iste mi robil filipko a prestal zlostila som sa ked sa hral s flaskou ale ked zistil ze nedostane nic ine preslo ho to vydrz a bud dosledna je to tazke ale postupne sa da drzam palceky
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Pon Aug 31, 2009 10:01 pm

diky:)no ja by som aj mala vydrz ale ...co zmojim muzom???ach ten ani chvilu nevydrzi aby mu jeho syncek plakal.Mam muza:)velkeho no ma slabeee srdce teda je velmi citlivy a nedokaze pocuvat maleho ja som chodila na kupko parkrat s vacsim synom napr.okolo pol 12ej zaspal maly tak sme sli s vacsim na kupko a maly akoby to vycitil pol hodinu na to alebo hodinu bol hore/inak spi 2 hodiny aaak som doma/a uz manzel volal je hore a uz hocico robim nekludny tak si ma zavolal dom a po pol 2ej sme uz boli spat z kupka :cry: :cry: Tazky pripad manzelicek
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Uto Sep 01, 2009 3:21 pm

inguli ale ti dojcis a nie manzel myslim si ze 15mesacne babo podla mna to uz nema o jedle ale o pocite len aby si tak neskakala ked bude mat maly vzdor potom neviem co urobis
Gabko ma teraz horsie obdobie ked si vydobija co chce tym ze sa urazi alebo reve a krici ze s nim uz nebudem kamaratka a podobne somarinky ale jedna vec vzdy nan zaberie odtial potial a mame urcene hranice a dalej ho nepustim ak ma zakaz rozpravky tak ho ma minule nepozeral 3 dni a zabralo dieta bolo ak vymenene ale ten cirkus a plac a prosikanie ale nepovolila som manzel vravi ze mam hrosiu kozu...no ma to osoh a ja mam viac kludu, preto som ti pisala ze doslednost a hlavne trpezlivost.Nepoznam tvojho manzela ale vychova by mala byt jednotna ak dam dieta spinkat tak aj ked sa zobudi a niesom doma a je pri nom manzel tak ho tiez musi dat spinkat aby mal rezim a hlavne nebude robit to co ti nechces a verim ze deti maju 6 zmysel ked mama odide tak vzdy vstanu.....iba na margo moj filipko ide spinkat o 9.00rano vstava o 13.00niekedy pol hodky skor napapkame sa ale o 14.30sa len plazi a sucha nostek a pusinu co tak chce spinkat potom od tej 14.30 vvsava 17.30alebo 18.00 tak ze nikam s nim nemozem a potom vecer su obaja o 20.30najneskor v posteli a do rana klud a vstavaju okolo 7.00 7.30 tento rezim nikdy neporusujem a preto nemam problem ist niekam so starsim synom pretoze aj ak ho dava niekto iny spinkat tak ho musi dat na tu hodinu inak by som ho nenechala pri nom. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Uto Sep 01, 2009 7:20 pm

S vacsim mame pravidla a vsetko ok len Adamko je maly este a je mu ho luto vzdy...no ale to prejde lebo uz dneska pozeral ako buk ze maly sa hral s autom a bol tam stipec s cim sa hral pred tym a auto cez stipce nevedel prejst tak maly zahodil auto a nervacil sa tak ze som sa az zlakla prvy krat to videl dnes ocino kedze bol pri takychto pripadoch vzdy v praci a veru pozeraaal.... :shock: :shock: :shock: :shock:


co sa tyka toho kojenia je to samozrejme aj o tom pocite ale to mliecko este obsahuje vela vyzivnych latok no urcite nie tolko ako do roka ale este su v tom suuper veci :wink: My mame tiez rezim rano o pol 8ej alebo o osmej sa budi o pol 11ej ide spinkat a potom vecer o siestej kupanie sa a spinka.Od 8ho mesiaca spi cez den len raz a vecer ked zaspi tak do tej 11-12ej v noci a odvtedy sa zacne do piatej rano kazdu chvilu cici o piatej zaspi uz ok a do osmej alenbo pol 8 ej ako som pisala.Svokra mi vravela ze manzel ani tolko nespal ani v noci ai cez den nechcel nie a nie zatvorit si ocka :P :P Cez den spinka v kociku a vecer na ciciku takze manzel zatial nema sancu a ani sme to neriesili az teraz som na to myslela ze by som mala pomaly.
Mam problem ,lebo nechcu mi ani znamienka odstranit kym kojim a to znamienko mam doslova obrovske a to cez tehotenstvo tak narastol mam to na hlave a milion krat sa on zavadim nehovoriac o kadernicke...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Uto Sep 01, 2009 10:17 pm

no ved prave aj to je jeden dovod preco som prestala kojit nic si nemozes vziat ked ta nieco boli davat si pozor na jedla ani lekar ti neda lieky iba homeopatika a tie zaberaju o niekolo dni neskor ako lieky no je to strasne ...tazky udel nas zien matiek .... no neviem ci by toto vydrzal nejaky tatko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Str Sep 02, 2009 7:36 pm

Nooo zatial zvladame dneska uz druhy den ze cez den som mu nedala a on si pytal vcera raz no nedala som a dneska ... :P :P :P ocinko ho hojdal na hojdacke ...boli mse u nasich... a prisiel tam dedo a on sa smaial smial ako maleho myslim a nakoniec jeho ocka ostali vysiet na dedovom hrudniku /dedo nemal tricko/a zrazu maly zacal...mmmm a vystrkoval rucicky ako ked si pyta odomna cicik.No my sme sa tak smiali boooze bol zlaty...no teraz este ta nocna smena je pred nami...neviem ako to bude
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Sob Sep 05, 2009 9:01 pm

drzim prsteky nevzdavaj sa uz je ozaj cas si troska vydychnut napis ako to vsetko skonci som zvadava!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Sob Sep 05, 2009 9:23 pm

No cez den je to uz ok ale neviem ako s nocou vecer sa namna vrha uz hned po kupeli v kupelke kedze cely den nic a po kupani do postele a cicik ma ...no teraz nevydrzi uz v kupelke chce :shock: :P A cez noc sa budi este stale do tej jedenastej v noci spinka aodvtedy uz nespi tak tvrdo alebo co...pyta zaspinka na 10 min tak ze sam sa otoci od cicika a potom kym mamina sa ulozi zasa pyta...dnes v noci som mu ponukla vodicku v cumlikovej flasi a v tom momente mi hodil doslova o hlavu :roll: :roll: :roll: a cicik kedze aj na treti pokus zahodil ale to uz bol nervak...No to bude asi tazsie ta nocna smena..aj rano mu dam kakao z cumlikovej aby si zvykol na tu flasu aj ale on to vylieva trochu sa napije a hra sa s flaskou...nepil z flase nikdy len teraz pred par dnami som zacala mu davat...Neviem si predstavit ako zaspi bez cicika...fakt neviem... :roll: :roll: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Ned Sep 06, 2009 8:51 am

ja som zacala davat flasku ale nie s mlieckom daj mu tam nieco dobre co vies ze vypije ja som ho ucila na mrkvickovo jablkovej stave dala som mu asi 10ml a tiez najpr ani do pusiny ale ked zistil ze je to mnamky tak sa na to vrhol tak sa naucil pit z flasky potom som mu davala do tej iste flase mliecko nebola velka 250ml ale mala myslim ze su to 150ml aby si myslel ze ma stavu a pil mi postupne zacal 20ml a potom mi nakoniec vytahal aj celu 150ml a az potom som mu zacala davat do velkej a postupne som z dna na den pridavala po 20ml az teraz stiahne celu kopcovitu flasku s mlieckom a grankom zasadne davam iba ovocne jahodove alebo banankove moje deti nechcu kakao neviem preco????
A v noci ked sa zobudil tak som mu davala flasu ale kedze som ho postupne oducala tak to som uz nemala problemnevypil celu ale presne akoby som ho kojila iba pre pocit asi 5 krat potiahol a spal teraz spinka celu noc krasne az do dnesneho dna kedze bol splna a on sa zobudil o 00.30a do 2.30 si rozpraval v postielke uplne krasne vyslovoval slova bola som v soku....napis ako budete dale pokracovat ak mozem poradim :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Ned Sep 06, 2009 9:07 am

Teraz uz dtruhy den som mu tam dala vodicku a to pije z flasky on nic ine nevypije vcera som tam dala mrkvovu stavu no zahodil hned aj flasu :idea: :idea: :idea: Ja mam problem mu zaviest hocico nove aj dr som hovorila a ze je to normalka pri kojeni...no neviem nechapem tak silno odmieta ako som uz pisala raz ze dam chlebik s masielkom to bolo prve co papal to aj bere ale akonahle zaciti ze tam je syr alebo nieco ine uz aj vypluje a viac nechce nic uz ani s maslom v tu chvilu :roll: :roll: :roll: :roll: No zatial to necham tak na noc sa bude kojit a zatial ho necham nech si zvykne na flasku :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Ned Sep 06, 2009 9:35 am

mudre rozhodnutie ale mas doma maleho diktatora ten s tebou manipuluje nauc ho najpr vsetko vypit z flase a potom skus aj v noci nekojit napis drzkam palcek
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť