Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - dojcenie

Re: dojcenie

od keilayh » Uto Okt 07, 2014 10:47 am

terez254 píše:Aj tvoj maly pri cviceni plakal?


Samozrejme. Deti to nemajú rady. DR. hovoria, vraj tie cviky nebolia, čo si teda nemám ako overiť, no tie čo sme cvičili my bolieť nemuseli, ale deti su obmedzene v pohybe tak preto sa jedujú. Je to nepríjemné aj pre rodiča aj pre dieťa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: dojcenie

od brigita1988 » Pon Okt 27, 2014 11:23 am

Ja som teraz uz 3,5 rocneho kojila 2,5 roka a vobec to nelutujem, aj ked niekedy uz s tou bolestou som nemohla vydrzat, hlavne ked ma hryzol. Teraz moju dcerku uz kojim 2 mesiace a velmi dufam ze este aspon rok to bude trvat :) hlavne vydrzat, to je najlepsie, co dieta moze dostavat od svojej matky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Pon Okt 27, 2014 4:44 pm

brigita1988 píše:Ja som teraz uz 3,5 rocneho kojila 2,5 roka a vobec to nelutujem, aj ked niekedy uz s tou bolestou som nemohla vydrzat, hlavne ked ma hryzol. Teraz moju dcerku uz kojim 2 mesiace a velmi dufam ze este aspon rok to bude trvat :) hlavne vydrzat, to je najlepsie, co dieta moze dostavat od svojej matky :)



ked si ho kojila 2,5 roka, potom ked bol vacsi uz mu islo len o tulenie alebo o jedenie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od brigita1988 » Pon Okt 27, 2014 4:58 pm

Jemu slo dlho o papanie mlieka, a mala som toho aj dlho dost, takze tak do 2 roka slo o papanie a ootom ked zaspaval tak si pytal a aj pocas dna. Alebo potom cez leto ked mal sucho v ustach :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Pon Okt 27, 2014 8:23 pm

brigita1988 píše:Jemu slo dlho o papanie mlieka, a mala som toho aj dlho dost, takze tak do 2 roka slo o papanie a ootom ked zaspaval tak si pytal a aj pocas dna. Alebo potom cez leto ked mal sucho v ustach :)



nemyslim to v zlom, len ja si neviem predstavit,ze by som kojila tak velke dieta. ako si spominala musi to aj boliet a podobne,ale samozrejme je to individualne, ked ti to vyhovovalo tak coby nie :)
mas pocit,ze mal maly lepsi imunitu vdaka tomu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od brigita1988 » Pon Okt 27, 2014 8:30 pm

Urcite ano na 100%. 2 x bol chory, aj to len chripku mal, ziadny iny problem sme nemali ( kopp, kopp )! Je pravda ze kazdy na iny nazor :wink: mne to vyhovovalo, bolo to krasne aj ked bolestive, a aj som lutovala ze som s tym prestala ale povedala som dost, lebo ako si vravela uz bol dost velky :lol: a teraz ked kojim druhe babo si iz aj 2 x vypytal prsnik, ale som mu uz vysvetlila ze nemoze ze uz je velky a musime mliecko nechat malej :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Uto Okt 28, 2014 4:04 pm

brigita1988 píše:Urcite ano na 100%. 2 x bol chory, aj to len chripku mal, ziadny iny problem sme nemali ( kopp, kopp )! Je pravda ze kazdy na iny nazor :wink: mne to vyhovovalo, bolo to krasne aj ked bolestive, a aj som lutovala ze som s tym prestala ale povedala som dost, lebo ako si vravela uz bol dost velky :lol: a teraz ked kojim druhe babo si iz aj 2 x vypytal prsnik, ale som mu uz vysvetlila ze nemoze ze uz je velky a musime mliecko nechat malej :wink:



este dlhsie si ho chcela kojit?? :D :D

tak ak bol skutocne chory len dvakrat tak sa to asi oplatilo. ale je to individualne a zavisi to od kazdej zeny a samozrejme aj od dietata ci si pyta mliecko ci nie. ale myslim si,ze nic zle nie je kojit len pol roka alebo rok.
toto tvoje male ma kolko rokov? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od brigita1988 » Uto Okt 28, 2014 6:24 pm

Urcite aspon pol roka :) ale ani potom by som nedavala um, radsej kozie mlieko... ! A teraz mam 2 mesacnu slecnu :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Str Okt 29, 2014 3:06 pm

brigita1988 píše:Urcite aspon pol roka :) ale ani potom by som nedavala um, radsej kozie mlieko... !


Tvoje deti po dojceni pili kozie mlieko?
Stalo sa jednej z Vas,ze potom ako ste dieta prestali dojcit tak uz nechcelo vobec ziadne mlieko?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od brigita1988 » Str Okt 29, 2014 3:34 pm

Keby ze som nevedela uz kojit, dala by som im kozlie mlieko. Moja sesternica davala dcerke od 3. Mesiaca. Ziadne umele nekupovala. Moj syn ked som ho uz nekojila nechcel mlieko z obchodu, len po case si na to vedel len zvyknut.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Okt 23, 2014 8:36 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Str Okt 29, 2014 6:06 pm

brigita1988 píše:Keby ze som nevedela uz kojit, dala by som im kozlie mlieko. Moja sesternica davala dcerke od 3. Mesiaca. Ziadne umele nekupovala. Moj syn ked som ho uz nekojila nechcel mlieko z obchodu, len po case si na to vedel len zvyknut.



potom si mu tiez davala kozie mlieko?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od Roberta79 » Ned Nov 02, 2014 8:43 pm

terez254 píše:
brigita1988 píše:Urcite aspon pol roka :) ale ani potom by som nedavala um, radsej kozie mlieko... !


Tvoje deti po dojceni pili kozie mlieko?
Stalo sa jednej z Vas,ze potom ako ste dieta prestali dojcit tak uz nechcelo vobec ziadne mlieko?


Ahojte. preco kozie mlieko? v com je ine od kravskeho? myslim zlozenim.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Sob Nov 01, 2014 9:50 pm

Re: dojcenie

od terez254 » Pon Nov 03, 2014 5:59 pm

Roberta79 píše:
terez254 píše:
brigita1988 píše:Urcite aspon pol roka :) ale ani potom by som nedavala um, radsej kozie mlieko... !


Tvoje deti po dojceni pili kozie mlieko?
Stalo sa jednej z Vas,ze potom ako ste dieta prestali dojcit tak uz nechcelo vobec ziadne mlieko?


Ahojte. preco kozie mlieko? v com je ine od kravskeho? myslim zlozenim.


toto som nasla na nete :
''Skutočne zdravou a stopercentne prírodnou alternatívou je kozie mlieko. Kozie mlieko sa svojim zložením podobá na materské väčšmi než kravské. Má tiež viac aminokyselín, vápnika a iných vitamínov a enzýmov. Tukové častice kozieho mlieka sú rozmermi menšie než tie z kravského mlieka, a tým je kozie mlieko lepšie stráviteľné pre náš aj detský organizmus.

Kozie mlieko neobsahuje látky, ktoré sú doteraz známe ako spúšťače detských mliečnych alergií, napríklad enzým kazeín. Pozoruhodné vedecké výskumy dokazujú, že 60-70% detí, ktoré trpia alergiou na kravské mlieko, nevykazuje intoleranciu voči mlieku koziemu.

V prípadoch problematického trávenia a hnačiek u detí sa taktiež odporúča kozie mlieko. Tento nápoj sa využíva aj pri liečbe detskej podvýživy alebo pri výžive predčasne narodených detí. Kozie mlieko je taktiež výborným zdrojom energie, potláča pocity vyčerpania a výborne vyživuje svaly a pečeň. Kozím mliekom sa v niektorých prípadoch eliminujú príznaky alergií a používa sa aj pri ich liečbe. Zvyšuje totiž imunitu organizmu a robí ho odolnejším proti alergénom aj vírusom.

Tým, že sa u nás chov kôz nevykonáva hromadne ale skôr''
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: dojcenie

od Roberta79 » Pon Nov 03, 2014 8:34 pm

nooo tak na to sa spytam pediatricky, lebo moj maly ma asi alergiu na laktozu.
Ale kozie mlieko hrozne smrdi :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Sob Nov 01, 2014 9:50 pm

Re: dojcenie

od vladkaPD » Pon Nov 03, 2014 11:34 pm

Roberta79 píše:nooo tak na to sa spytam pediatricky, lebo moj maly ma asi alergiu na laktozu.
Ale kozie mlieko hrozne smrdi :(


nesmrdi. mne bolo povedane ze zalezi ako su uskladnene :lol: kozy. ze ked su v spinavom smrdi aj mlieko a ked je o nich dobre postarane tak nesmrdi. neviem co je na tom pravda, ale co sme mali doma toto mlieko, aj kamosky co mavaju tak nesmrdi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť