Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Krása a staroslivosť o telo - domáca aviváž.

domáca aviváž.

od disha11 » Sob Jan 10, 2015 8:24 pm

Vyrábal z vás niekto doma aviváž?? aké ste mali s ňou skúsenosti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: domáca aviváž.

od melindi » Ned Jan 11, 2015 7:20 pm

Ja som to nikdy neurobila, ale mám na to recept.

Domáca aviváž
Potrebujeme:

3 hrnčeky teplej vody
1 a pol hrnčeka octu
niekoľko kvapiek vonného oleja (alebo 400 ml kondicionéru)
Postup: Všetky ingrediencie dáme do väčšej nádoby a miešame metličkou, kým sa nespoja. Dbajte na to, aby bola voda ozaj teplá a všetko pôjde bez problémov. Ak sa rozhodnete použiť kondicionér, nemusíte kupovať značkový. Pokojne kúpte jednu z lacnejších verzií, hlavne, aby vám voňal. Zmes skladujte v sklenej nádobe, na jedno pranie vám postačí štvrť hrnčeka tejto domácej aviváže.

Ešte mám tie recepty:
Domáci prášok na pranie
Potrebuj1 kocku mydla na pranie
3 hrnčeky sódy na pranie
3 hrnčeky boraxu
Postup: V obchode určite zoženiete mydlo na pranie, ktoré zvykli používať naše babičky. Cenovo je veľmi dostupné a taktiež veľmi dobre vonia. Kocku mydla postrúhame na starom strúhadle na syr a dáme do väčšej nádoby. Pridáme sódu i borax a dobre premiešame. Takto pripravený prášok skladujeme v sklenenej nádobe. Na jedno pranie postačí štvrť hrnčeka zmesi.

Domáci odstraňovač škvŕn
Potrebujeme:

½ hrnčeka čistiaceho prostriedku na riad
1 hrnček peroxidu vodíka
1 ČL sódy
Postup: Všetky ingrediencie zmiešame a dáme do fľaše s rozprašovačom. Nastriekame na odolnú škvrnu, necháme približne 30 minút pôsobiť a operieme. Táto zmes funguje ako zázrak a keď si spočítate koľko vás jej výroba vyjde, tak sa pri najbližšej návšteve obchodu vedľa regálu s drahými odstraňovačmi škvŕn len zasmejete. Pokojne môžete zmes použiť aj na tmavé odevy, ale ak chcete mať istotu, prípravok aplikujte najprv na málo viditeľné miesto.

Domáci čistič na okná a zrkadlá
Potrebujeme:

1 hrnček liehu
1 hrnček vody
1 PL octu
Postup: Všetky ingrediencie nalejeme do fľaše s rozprašovačom a pomiešame. Hotovo. Pokojne môžeme používať a tešiť sa z toho, koľko peňazí sme práve ušetrili. Takýto domáci čistič sa totiž bez problémov vyrovná tomu značkovému.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: domáca aviváž.

od disha11 » Ned Jan 11, 2015 7:41 pm

dakujem za postupy :) Aj si doma nejakú vyskúšala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: domáca aviváž.

od melindi » Pon Jan 12, 2015 8:16 am

Ešte nie. Ti už vyskúšala urobiť domáci aviváž?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: domáca aviváž.

od disha11 » Pon Jan 12, 2015 8:30 am

ja tiež ešte nie, ale chystám sa, preto som chcela vedieť, či má s tým niekto nejaké skúsenosti a či to funguje :) a taaaak. Ja som skúšala robiť také wc bloky a bolo to úplne super :) Bavia ma takého prkotinky a ešte keď človek na tom ušetrí, tak je len dobre :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: domáca aviváž.

od melindi » Str Jan 14, 2015 9:06 am

To ako si robila?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: domáca aviváž.

od keilayh » Str Jan 14, 2015 12:45 pm

Aviváž nepoužívam, takže nerobila. No skúšala som robiť mydlo :) To je jednoduché ak sa robí z mydlovej hmoty, ale skôr je to také hrajkanie sa. Pekná drobnosť - darček pre niekoho.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: domáca aviváž.

od disha11 » Str Jan 14, 2015 2:28 pm

Melindi, robila to podľa tohto návodu :) http://carujeme.cz/vonave-cistici-bomby-do-toalet/.

Na mydielka sa už chystám aj ja, pozerala som ako sa to asi robí, mám doma aj nejaké bylinky, takže by som ich tam iste pridala. V lete, keď bude viac času sa pokúsim niečo vytvoriť :) Mne sa páči, keď oblečenie vonia, takže tá aviváž je fajn, ale nepoužívam ju dlho, donedávna som o tom ani nechcela počuť :) V obchodoch tie aviváže stoje dosť veľa peňazí, tak preto hľadám lacnejšiu alternatívu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť