Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Exekutor

Exekutor

od Alexia78 » Pia Máj 14, 2010 9:54 pm

Ahojte surne vas prosim o radu,ci moze exekutor zablokovat ucet na ktory chodia vyzivne a materska.Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od veronci89 » Pia Máj 14, 2010 9:57 pm

pokial viem exekutor moze siahnut len po životné minimum. životné minimum musi ponechat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od gonica » Pia Máj 14, 2010 10:24 pm

Pokial ja viem je to tak , ze exekutor ak dava na ucet blokaciu...tak celkovej sumy....nepozera sa nato ci mate zivotne minimum. Blokacia uctov sa vykonava az vtedy...pokial vobec s exekutorom nekomunikujete.
Ale neviem ci mam pravdu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Pia Máj 14, 2010 10:28 pm

a všeobecne povedané,exekútor väčšinou nepozerá na to,čo berie-je mu to jedno :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od veronci89 » Sob Máj 15, 2010 10:07 am

Janka81 píše:a všeobecne povedané,exekútor väčšinou nepozerá na to,čo berie-je mu to jedno :twisted:



poradte sa s právnikom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Sob Máj 15, 2010 10:14 am

veronci89 píše:
Janka81 píše:a všeobecne povedané,exekútor väčšinou nepozerá na to,čo berie-je mu to jedno :twisted:



poradte sa s právnikom


ja nepotrebujem,to skôr Alexia :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od veronci89 » Sob Máj 15, 2010 11:05 am

Janka81 píše:
veronci89 píše:
Janka81 píše:a všeobecne povedané,exekútor väčšinou nepozerá na to,čo berie-je mu to jedno :twisted:



poradte sa s právnikom


ja nepotrebujem,to skôr Alexia :lol:



janka to nepatrilo tebe :lol: :lol: :lol: :lol:

smerovalo to dotyčnej čo zalozila temu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Ned Apr 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Sob Máj 15, 2010 2:35 pm

veronci89 píše:
Janka81 píše:
veronci89 píše:
Janka81 píše:a všeobecne povedané,exekútor väčšinou nepozerá na to,čo berie-je mu to jedno :twisted:



poradte sa s právnikom


ja nepotrebujem,to skôr Alexia :lol:



janka to nepatrilo tebe :lol: :lol: :lol: :lol:

smerovalo to dotyčnej čo zalozila temu.



:lol: len si reagovala na moju reakciu :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Alexia78 » Ned Máj 16, 2010 2:40 pm

Ahojte dakujem vam pekne za informacie,ale poviem vam maminy,ze mne zablokoval exekutor ucet na ktory mi dosli vyzivne,materska a rodinne pridavky.Dalej som tam mala vyplatu,ktora patri mojej polovicke,ale niesme manzelia takze ja nemam jeho priezvisko a vieme dokazat,ze to niesu moje peniaze,ale ze to je jeho vyplata,lebo je tam aj od ktorej firmy dosli peniaze.A ako za dalsie keby som bola vedela,ze mam nejakeho exekutora tak by som s nim bola komunikovala,aby som sa s nim dohodla na nejakom splatkovom kalendari,ale mne do dnesneho dna nic nedoslo ziadna posta.Bola som v banke tak mi ta pracovnicka povedala len tolko ze to je zdravotna poistovna ako od nich exekucia.Nemala tam ani krstne meno toho exekutora len priezvisko a hned sme s polovickou hladali na nete tak s tym menom sme nasli dvoch a obaja su zo Spisskej.Len neviem to ci moze siahnut aj na vyzivne a matersku a rodinne a nakoniec ako s tou polovickynou vyplatou ci ma na to narok.15 dna v mesiaci mam vsetky zrazky z uctu ako najom a vsetko co k tomu patri a je jasne,ze mi nic nestiahli,lebo nemali z coho.Viete mi niekto poradit co mam robit? Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od gonica » Ned Máj 16, 2010 2:51 pm

Alexia78 píše:Ahojte dakujem vam pekne za informacie,ale poviem vam maminy,ze mne zablokoval exekutor ucet na ktory mi dosli vyzivne,materska a rodinne pridavky.Dalej som tam mala vyplatu,ktora patri mojej polovicke,ale niesme manzelia takze ja nemam jeho priezvisko a vieme dokazat,ze to niesu moje peniaze,ale ze to je jeho vyplata,lebo je tam aj od ktorej firmy dosli peniaze.A ako za dalsie keby som bola vedela,ze mam nejakeho exekutora tak by som s nim bola komunikovala,aby som sa s nim dohodla na nejakom splatkovom kalendari,ale mne do dnesneho dna nic nedoslo ziadna posta.Bola som v banke tak mi ta pracovnicka povedala len tolko ze to je zdravotna poistovna ako od nich exekucia.Nemala tam ani krstne meno toho exekutora len priezvisko a hned sme s polovickou hladali na nete tak s tym menom sme nasli dvoch a obaja su zo Spisskej.Len neviem to ci moze siahnut aj na vyzivne a matersku a rodinne a nakoniec ako s tou polovickynou vyplatou ci ma na to narok.15 dna v mesiaci mam vsetky zrazky z uctu ako najom a vsetko co k tomu patri a je jasne,ze mi nic nestiahli,lebo nemali z coho.Viete mi niekto poradit co mam robit? Dakujem

Pokial ja viem sa treba skontaktovat s exekutorom...a popripade aj s poistovnou...a na zaklade nejakeho konania...mylsim ze listu...by vam odblokovali ucet...alebo aspon nejaku sumu. No neviem presne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od Alexia78 » Ned Máj 16, 2010 3:07 pm

Dakujem ti,len som normalne zufala,ze co napriklad s polovickynou vyplatou,lebo na tie peniaze exekutor nema pravo siahat
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od inguli » Ned Máj 16, 2010 4:53 pm

Alexia78 píše:Dakujem ti,len som normalne zufala,ze co napriklad s polovickynou vyplatou,lebo na tie peniaze exekutor nema pravo siahat


tak nato urcite nema pravo treba to riesit ..doniest vyplatnu listinu im a ukazat ze od tej firmy chodi na vas ucet partnerova vyplata...neexistuje aby vam to zablokovali...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Ned Máj 16, 2010 4:58 pm

ale nejaky papier o tom ste mala dostat ze mate tam dlh....
samozrejme su pripady ked neposielaju...uz len exekucny papier vam dojde..
napr.moj znamy si nasiel pracu ta firma mu spravila/zaplatila/skolenie vsetko co treba a spisali zmluvu samozrejme..ktoru si moj znamy az nedavno poriadne precital...ked uz dostal papier od exekutora na dlh 2000 euro...precital si zmluvu a tam jasne bolo napisane ze tie skolenia platila firma/co on aj vedel/ ale s tym ze naisto u nich musi pracovat aspon rok ci pol roka teraz neviem no on dal vypoved skor oni ho pustili a miesto 9000 korun teraz musi vyplatit firme 60tisic.. :roll:
a to tam pracoval pred cca 5 rokmy
znamy ze on keby to bol vedel tak hned vyplati no firma sa s nim o tom ani nebavila kedze musel to vediet teda mal si precitat zmluvu...
on tak neurobil tak oni uz neposielali ziadne pred...papiere ale rovno exekucny prikaz dostal..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Ned Máj 16, 2010 5:04 pm

Tak ked máte sekeru v zdravotnej,určite Vám písali..ak sú dvaja rovnakí exe v Spišskej,behnite najprv do poisťovne na exekučné...možno sa jedná len o malinkú čiastku,ktorá ked sa z účtu odráta,poisťovna požiada o odblokovanie účtu a zbytok je Váš..ťažko sa takto radí,ked nevieme čo a ako :cry:

Popravde by exe výplata priateľa nemala zaujímať,ale ako ja poznám prípady,je im to fakt úplne jedno,na aké peniaze siahnu..žiaľ :cry: :cry:

Takže moje prvé kroky by určite viedli do poisťovne :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Alexia78 » Ned Máj 16, 2010 8:45 pm

Dakujem vam za radu,konecne je zajtra pondelok a hned pobezim na poistovnu,lebo baby poviem vam neviem spat v noci pre to.Doma tri deti,ktore potrebuju vsetko,ved sami viete ako to je.A ozaj keby mi bolo nieco doslo domov,ako myslim nejaku postu,upozornenie tak to nenecham zajst az do takej krajnosti,ale riesim to skor.Ale dakujem vam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť