Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - imunita-čo sa vám osvedčilo?

imunita-čo sa vám osvedčilo?

od mariana74 » Štv Jan 21, 2010 10:09 pm

mám 14 mesačného chlapčeka ,začal chodiť do jasličiek a od vtedy sme v kuse chorí,tri dni je tam a dva týždne doma a tak dookola.papá BIOGaiu a cebion.čo robiť ,aby som ho nenapchávala stále antibiotikami.doma zostať nemôžem,podnikám
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

Re: imunita-čo sa vám osvedčilo?

od martuskab » Štv Jan 21, 2010 10:57 pm

mariana74 píše:mám 14 mesačného chlapčeka ,začal chodiť do jasličiek a od vtedy sme v kuse chorí,tri dni je tam a dva týždne doma a tak dookola.papá BIOGaiu a cebion.čo robiť ,aby som ho nenapchávala stále antibiotikami.doma zostať nemôžem,podnikám


Je ešte malinký.
A odkiaľ si? Nemôžeš ho dávať radšej niekomu povarovať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od sandras » Pia Jan 22, 2010 6:43 pm

tiež myslím, že pre tak malé dieťa kolektív nie je to pravé orechové
imunita ešte len dozrieva, dieťa je ešte náchylné ... ale nie každý má možnosť ostať s dieťatkom doma až do 3 rokov.

aj 3-ročné deti po nástupe do kolektívu prechádzajú sériou opakovaných kašlov-soplov a iných bežných detských ochorení - napr. kiahne.
Pokial sú to len bežné vodnaté soplíky bez teploty nie je ani potrebné, aby dieťa hned s každým soplom ostávalo doma. Ale ak kašle dlhšie ako týžden, alebo je to niečo vážnejšie, sople su žlté, zelené, treba to preliečiť doma.
Naša pani doktorka to vysvetluje tak, že každý má doma pár bacilíkov, ktoré dieťa pozná od narodenia a je na ne imúnne - preto doma neochorie, hoci tiež nežije v sterilnom prostredí. Po nástupe do školky si tie bacilíky v kolektíve povymienajú a chorlavejú. Niektoré viac, iné menej. U niektorých je to až extrémne.
Na jednej strane je to aj pozitívne - dieťa večne doma nebude a aj týmto chorlavením sa buduje imunita. Každým ochorením, ktoré prekoná sa mu v tele tvoria protilátky.

Teda možno ani nie je dobré dieťa nejako extra chrániť pred tým, aby ochorelo, skor mu treba pomôcť, aby sa s ochorením dokázalo vysporiadať. Nám sa uplne najlepšie osvedčil každoročný pobyt pri mori, otužovanie detí (teda neobielkať deti ako "cibule"), plávanie, chodenie do solnej jaskyne a davam im multivitamíny a hlavne ovocie. Naše deti nosia pančuchy a tielka len ak je pod 10°C. Dcera pančuchy nenosí ani teraz v zime, malému ešte dávam. Chorí moc často nebývaju, hoci syn už nastúpil do školky a su tam aj deti neustále "choré". Aj on má soplík, aj ATB sme už mali, ale nie je to nejaké dramatické, že by bol viac doma ako v školke. Dcera v škole nechýba vôbec. Ale v školke sme mali 1 velmi zlý rok, mala kiahne a potom mala narušenú imunitu pol roka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pia Jan 22, 2010 8:44 pm

presne o to mi ide,že večne doma aj tak nebude a myslím,že by ma aj v škôlke čakalo to isté.zatiaľ sme sa topili len v soplíkoch a pred mesiacom mal angínu.teraz mu zistili bacil v nose,tak bral antibiotiká,ja si myslím,že jeho najprv vyčerpá to,že má dni ,keď sa v jasličkách nevyspí poriadne,potom spí zle aj v noci a následne je tak vyčerpaný,že hneď ochorie,ani toto neviem ako riešiť.iné deti,keď spia málo cez deň,v noci spia ako zabití.a ten náš práve naopak.už som sa objednala aj k homeopatičke,tak sa ešte úfam,že pomôže.
more tiež plánujeme absolvovať,nakoľko som ja alergik.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Jan 23, 2010 2:30 pm

mariana74 píše: má dni ,keď sa v jasličkách nevyspí poriadne,potom spí zle aj v noci a následne je tak vyčerpaný,že hneď ochorie.... iné deti,keď spia málo cez deň,v noci spia ako zabití...
to aj moje boli také... ak nespali cez den, večer boli takí unavení, že nevedli zaspať a v noci spali hrozne :roll:
asi sa toto nedá riešiť inak, len sa dohodnúť s učitelkou, že ak zaspí, nech ho hned nebudia a nechajú vyspať. Alebo ho skúsiť uložiť ešte doma (v kočíku).
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od danabr » Sob Jan 23, 2010 4:24 pm

Marianna a ja som si myslela,že ženy podnikatelky sú paniami svojho času a maju čas byt aj s detmi,nemusia ich strkat do jasiel, v čom podnikaš ,ked si tak vytažena ??? :shock: nič v zlom...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od mariana74 » Sob Jan 23, 2010 6:57 pm

danabr píše:Marianna a ja som si myslela,že ženy podnikatelky sú paniami svojho času a maju čas byt aj s detmi,nemusia ich strkat do jasiel, v čom podnikaš ,ked si tak vytažena ??? :shock: nič v zlom...

...ale tu podnikáme na slovensku a nie v americkom filme....
aj ja som si riadila prevádzku rok tak,že som sa tam objavila raz za týždeň,ale keďže ja doba taká aká je,a podniky padajú jeden za druhým ,musím riešiť či to zavreť a o rok o dva budem začínať znova ,alebo to nejako prekonáme.som na trhu už štvrtý rok a začiatky mám za sebou ,tak riešim situáciu tak ako riešim,ani mne nie je jedno,že ho tam musím dávať,ale čudovala by si sa ,že kto všetko dáva detičky do jasieľ a oveľa väčší podnikatelia a podnikateľky .a nápor na jasle je s jeden a pól ročným čakaním.čiže ,dieťa nie je ani na svete a už je prihlásené v jasliach,tak asi tak.....
ja potrebujem pomôcť ako to prekonať a nie riešiť či mám alebo nemám podnikať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 7:06 pm

kamaratkina dcerka mala 1,5 ked teraz na zimu ostal otecko doma kedze teraz nema tolko prace /maliar/a mamina sla do prace tiez je podnikatelka a kedze obchody stoja tak musela poslat domov predavacku a sadla si tam ona na jej miesto ...ked chce prezit musi pracovat ona...mala v umysle byt doma s malou ale nema na vyber bud ide alebo zatvori!!!
nie som podnikatelka ale plne ju chapem a robila by som asi to iste i ked veeeeelmi nerada a mozno s placom...no pride jar zacnu sa prace aj pre manzela /tiez na zivnost./a mala kedze do skolky este nemoze tak :?: :?: :?: :?: :?: sa zatial nevie ako dalej...a dodam tu jasle ani nemame..a vobec na blizku ziadne/ak dobre viem



a veru to je spravne napisane

...ale tu podnikáme na slovensku a nie v americkom filme....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Sob Jan 23, 2010 7:14 pm

inguli píše:kamaratkina dcerka mala 1,5 ked teraz na zimu ostal otecko doma kedze teraz nema tolko prace /maliar/a mamina sla do prace tiez je podnikatelka a kedze obchody stoja tak musela poslat domov predavacku a sadla si tam ona na jej miesto ...ked chce prezit musi pracovat ona...mala v umysle byt doma s malou ale nema na vyber bud ide alebo zatvori!!!
nie som podnikatelka ale plne ju chapem a robila by som asi to iste i ked veeeeelmi nerada a mozno s placom...no pride jar zacnu sa prace aj pre manzela /tiez na zivnost./a mala kedze do skolky este nemoze tak :?: :?: :?: :?: :?: sa zatial nevie ako dalej...a dodam tu jasle ani nemame..a vobec na blizku ziadne/ak dobre viem



a veru to je spravne napisane

...ale tu podnikáme na slovensku a nie v americkom filme....



som rada,že ma niekto chápe,lebo sama mám výčitky ,ale skúsiť to musím ak chcem prežiť.tiež som musela znížiť stav,proste to inak nejde.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 7:14 pm

... iné deti,keď spia málo cez deň,v noci spia ako zabití...


nooo to by som nepovedala :( :roll:
moj syn nespi nikdy poriadne..cez den spi hodinu alebo dve teraz ...a v noci do tej cca12ej a to od pol 9ej ked zaspi a potom je milion krat hore niekedy az tak ze sa ide hrat alebo len tak sedi nad nasimi hlavamia kuka do tmy :P
a ked ho vobec neulozim cez den spinkat tak nemam sancu ho vecer normalne uspat a este k tomu je uz od pol 23 hod hore alebo 22 hod. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Jan 23, 2010 9:52 pm

mariana74 píše:
inguli píše:kamaratkina dcerka mala 1,5 ked teraz na zimu ostal otecko doma kedze teraz nema tolko prace /maliar/a mamina sla do prace tiez je podnikatelka a kedze obchody stoja tak musela poslat domov predavacku a sadla si tam ona na jej miesto ...ked chce prezit musi pracovat ona...mala v umysle byt doma s malou ale nema na vyber bud ide alebo zatvori!!!
nie som podnikatelka ale plne ju chapem a robila by som asi to iste i ked veeeeelmi nerada a mozno s placom...no pride jar zacnu sa prace aj pre manzela /tiez na zivnost./a mala kedze do skolky este nemoze tak :?: :?: :?: :?: :?: sa zatial nevie ako dalej...a dodam tu jasle ani nemame..a vobec na blizku ziadne/ak dobre viem



a veru to je spravne napisane

...ale tu podnikáme na slovensku a nie v americkom filme....



som rada,že ma niekto chápe,lebo sama mám výčitky ,ale skúsiť to musím ak chcem prežiť.tiež som musela znížiť stav,proste to inak nejde.



ja som do toho nevidela donedavna este ale teraz kamaratka mi vela o tom hovori robi to asi cca 2 roky aj nieco takze chapem to ze nemaju ani podnikatelia na vyber...bohuzial tazka je situacia teraz vsade:(ja mam tiez pracu aj by som sa vratila aj ja kedze manzel o dva mesiace konci po 17 ich rokoch tahanych na jednom mieste a ja na materskej ale nemozem sa vratit do prace kedze by ma asi tak na druhy den prepustili je to 100% bohuzial
takze tak sa ma svet a my ludia.. :cry: :cry: :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od sandras » Sob Jan 23, 2010 9:56 pm

tiež myslím, že ženy podnikatelky nemaju bežnú pracovnú dobu 8 hodín ... ale ovela viac, často piatky, sviatky, po večeroch ešte papierovačky ... nie je to až také ružové ako sa to mnohým zdá. kto chce byť v podnikaní uspešný musí tomu aspon na začiatku venovať velm i vela času a energie. ked už sa podnik rozbehne, možno maju viac času.

Je to tak, ako ked si mnohí ludia myslia, že učitelia su doma na obed a ešte maju prázdniny .... no realita je úplne iná.

Takže ťažko niečo hovoriť o niekoho povolaní, kým to človek nevyskúšal a nevie, čo to všetko obnáša ... a snád žiadna mama "nestrká" dieťa do jaslí, ak nemusí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od danabr » Sob Jan 23, 2010 10:08 pm

Dobre ,povedala som si iba svoj nazor,ja niesom podnikatelka,ale aj tak by som tak male dieta do jasiel nedala :oops: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od inguli » Sob Jan 23, 2010 10:16 pm

danabr píše:Dobre ,povedala som si iba svoj nazor,ja niesom podnikatelka,ale aj tak by som tak male dieta do jasiel nedala :oops: .


nepochop to zle nechcem sa s tebou vadit o tom :P ale nikdy to nemozes vediet ci by si dala alebo nie takto to nemozes posudit kedze niesi v tom"probleme"ty alebo /a to sa ta nechcem dotknut ozaj/si mozno este mladunka a vidis to inak..inymi ocami
ale samozrejme na tom nic zlee neni kazda na vsetko mame svoj nazor...
a mozme mat iny
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Sob Jan 23, 2010 10:19 pm

danabr píše:Dobre ,povedala som si iba svoj nazor,ja niesom podnikatelka,ale aj tak by som tak male dieta do jasiel nedala :oops: .


samozrejme ,že je to vec názoru ,ale je tu určite kopec ľudí,ktorí nemajú finančné zázemnie,nebývajú u rodičov,alebo ich nik finančne nepodporuje....
aj ja by som rada sedela doma na zadku a hompáľala nohami....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť