Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - ked nie je miesto v skolke

ked nie je miesto v skolke

od dannii » Ned Sep 06, 2009 11:41 pm

mamicky viete mi poradit ,co robit,ked nie je v Ba miesto v skolke?ako postupovat?mala bude mat v novembri 3rocky a nemame skolku,podla zakona by ju mali umiestnit,ale nemaju miesto :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od adrykaa » Pon Sep 07, 2009 8:42 am

U nas je to tak,ze ked nemaju miesto ponuknu ti najblizsiu volnu skolku.Viem to pretoze kamaratka davala maleho do nasej skolky nakolko ta kde pripadala ona bola obsadena.Poslali jej vyrozumenie,ze u nich v skolke miesto nie je ponukli jej nahradnu skolku,s tym ze keby sa u nich uvolnilo miesto tak maleho preradia.Neviem ako je to u Vas v skolke ale tu to tak funguje bezne :? a ked miesto odmietnes mas smolu :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia Sep 26, 2008 10:26 pm

od dannii » Pon Sep 07, 2009 10:43 am

adrykaa píše:U nas je to tak,ze ked nemaju miesto ponuknu ti najblizsiu volnu skolku.Viem to pretoze kamaratka davala maleho do nasej skolky nakolko ta kde pripadala ona bola obsadena.Poslali jej vyrozumenie,ze u nich v skolke miesto nie je ponukli jej nahradnu skolku,s tym ze keby sa u nich uvolnilo miesto tak maleho preradia.Neviem ako je to u Vas v skolke ale tu to tak funguje bezne :? a ked miesto odmietnes mas smolu :(


no som neodmietla,len mi povedala,ze su zufalo preplnene skolky,tak neviem,co budeme robit. :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od katelara » Pon Sep 07, 2009 5:49 pm

dannii ja to vnímam asi takto. Teraz sa už od škôlky začína so známosťami a úplatkami aby sa dieťa dostalo do škôlky. Pred tým to bola iba vysoká škola, teraz už aj škôlka. Aj ja keď som išla prihlásiť malú do škôlky tak mi bolo povedané aby som si dala prihlášky do viacerých, že je veľký záujem a málo miesta. Našťastie tam má mama sesternicu, tak sme boli uprednostnení. A ešte nepochopím jedno, prečo treba dávať prihlášky tak skoro. U nás dve škôlky zatvorili a teraz nemajú kam deti chodiť lebo nieje miesto. Postavene všetko na hlavu.

Prajem Vám aby ste problém vyriešili k spokojnosti aby ste nemuseli ďaleko chodiť.
:) :) :) papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto Jún 17, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topoľčany

od dannii » Pon Sep 07, 2009 7:20 pm

jéj,dakujem,budeme dufat :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sisu22 » Pon Sep 07, 2009 9:37 pm

katelara- plne suhlasim,teraz chcu uplatky uz aj v skolke :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od katelara » Pon Sep 07, 2009 10:30 pm

sisu22 píše:katelara- plne suhlasim,teraz chcu uplatky uz aj v skolke :evil:

V mestach je to bohužial tak, na dedine je to iné.
Tiež som bola z toho šoku lebo pred pár rokmi keď mi išiel syn do škôlky jeden deň som sa išla spýtať a na druhy mohol nastúpiť. A teraz??? Otras!!! Škôlku mam za činžiakom a nevedela by som si predstaviť, že by som ju mala nosiť niekde na druhý koniec mesta.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto Jún 17, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topoľčany

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 10:46 pm

katelara to vobec ani na dedine nieje lahke ja som davala s gabkom prihlasku uz vo februari a nastupoval v septembri a teraz na tento skolsky rok nevzali 6 deti pretoze nemohli dostali urcene ze 24 a smitec viacej nemohli ale ak mas surodenca tak uprednostnuju cize ak by sile filipko tak je tam isto pretoze tam chodil gabko takze tak a myslim ze je to vsade rovnake a davaju sa uplatky
Kamoska prekladala dievcatko od nas do mesta do skolky kvoli praci a dal riaditelke 200E a ona vyhodila ine dieta bolo to pocas skolskeho roka len nato vymakla nejaku mamicku co ju nezazalovala ale nahovorila jej take veci ze mala sa nevie adaptovat a nech este pocka ..... a bla bla no a vislo jej to !!! to je co....hanba riaditelka!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od katelara » Pon Sep 07, 2009 11:06 pm

kriskovalud píše:katelara to vobec ani na dedine nieje lahke ja som davala s gabkom prihlasku uz vo februari a nastupoval v septembri a teraz na tento skolsky rok nevzali 6 deti pretoze nemohli dostali urcene ze 24 a smitec viacej nemohli ale ak mas surodenca tak uprednostnuju cize ak by sile filipko tak je tam isto pretoze tam chodil gabko takze tak a myslim ze je to vsade rovnake a davaju sa uplatky
Kamoska prekladala dievcatko od nas do mesta do skolky kvoli praci a dal riaditelke 200E a ona vyhodila ine dieta bolo to pocas skolskeho roka len nato vymakla nejaku mamicku co ju nezazalovala ale nahovorila jej take veci ze mala sa nevie adaptovat a nech este pocka ..... a bla bla no a vislo jej to !!! to je co....hanba riaditelka!!!

NO NEMÁM SLOV!!!!
Ja tiež ako som písala keby tam nemáme známu, tak papa tato škôlka.
U nás v TO tiež sme dávali prihlašku už vo februári a v triede ich je 22. A to mi na začiatku povedali, že ich má byť iba 17.
No zatiaľ klop klop v škôlke sa malej páči a zatiaľ plač nebol :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto Jún 17, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topoľčany

od kriskovalud » Pon Sep 07, 2009 11:32 pm

no aj nasmu malemu sa paci ale 3 tyzdne co mala skolka zacat sme mamicky kmitali aby bola skolka ako lusk vsetky dvere a okna + parapety som poopalovala vybrusila s vybracnou bruskou a potom tyzden natierania manzel urobil stierky pomalovali sme jednu izbu navrtali police nalakovali lavicky opravili skrinky navrtali obrazky a zaluzie namalovali postielky darovala som plachty na postielky proste bordel a hlavne vsetko po sebe vycistili a este som si vzala domou 2 kusy nabytku ktore som tiez zreparovala a nalakovala na zlto oranzovo ale verte vysledny efekt stal zato deti boli nadsene a preto teraz este hladam nejake hracky vela sme rozbitych povyhadzovali ja som dala co som mala dala som aj inzerat okrem vivien166 zatial nikto....ale az ked som makala na skolke tak som zistila o com to vsetko vlastne je vela sme kecali s ucitelkami aj oni samoska makali a vtedy som zistila ze ake svinstvo sa robi a je mi smutno aj kvoli detickam ved to je nasa buducnost.....nase krasne sikovne deti im patri nasa buducnost a cely svet.... :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sandras » Uto Sep 08, 2009 5:39 pm

počas roka je s príjmaním do školky obrovský problem
spravidla sa dáva žiadosť už na jar (vo februári - apríli) a vo mája máš vyjadrenie, či dieťa berú alebo nie
u nas berú deti od 2 rokov a my miesto máme
ale musela som dať syna od 2,5 roka terazv septembri, lebo počas roka (3 bude mať vo februári) by ho pravdepodobne už nevzali... až v dašom škol. roku.

Ak nie je miesto - zostáva ti jedine predlžená materská (nedostaneš RP, ale odvody ti štát zaplatí), alebo opatrovatelka

a priebežne sa pýtať - ved sa stáva, že nejaké dieťa je potom v školke stále choré, zle sa adaptuje a podobne a rodičia ho odtial vezmú, alebo niekto sa odsťahuje ... tak by sa možno ešte miestočko našlo

U nás máme asi šťastie - riaditelka robí čo može, aby pobrala deti aspon pracujúcich mamičiek. Berú deti už od 2 rokov a zatial sme nedali ani korunu. Ked chodila pred pár rokmi dcerka, nejaké sponzorské sme dali - papiere, pastelky, potreby na výtvarnú. Ked školku vykradli :evil: tak sme kúpili aj rádio deťom na vianoce. Iní rodičia zasa pomáhali pri úprave školky, my sme na to vtedy nemali velmi čas, tak sme sa snažili pomôcť zasa inak.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Uto Sep 08, 2009 5:50 pm

katelara píše: ja keď som išla prihlásiť malú do škôlky tak mi bolo povedané aby som si dala prihlášky do viacerých, že je veľký záujem a málo miesta. Našťastie tam má mama sesternicu, tak sme boli uprednostnení. A ešte nepochopím jedno, prečo treba dávať prihlášky tak skoro.


u nás zasa povedali, žemožeme dať len do jednej školky ... aj sme to podpisovali, že prehlasujeme, že dieťa nehlásime do inej školky ...

a prihlášky sa dávajú tak skoro podla zákona
a aj ked dieťa vezmú, do septembra sa može rodič rozhodnúť, či dieťa aj nastúpi, alebo prihlášku presunú na další školský rok
takže ak plánujete dať dieťa do školky v sept. 2010, treba prihlášku dať už na jar 2010
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od dannii » Uto Sep 08, 2009 7:16 pm

no dnes mi mamina pomohla vybavit skolku v Petrzalke,mame to si ce od ruky,ale ona pri robote,tak nam aspon malu vyzdvihne.a zistila som,ze kamaratkin maly tam teraz naastupil,tak aspon tam bude niekoho poznat :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od adinka33 » Uto Sep 08, 2009 8:39 pm

dannii píše:no dnes mi mamina pomohla vybavit skolku v Petrzalke,mame to si ce od ruky,ale ona pri robote,tak nam aspon malu vyzdvihne.a zistila som,ze kamaratkin maly tam teraz naastupil,tak aspon tam bude niekoho poznat :D :D :D :D :D :D :D :D




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: osobo... tuším sa ťa už nezbavííííííííííííííím... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od kriskovalud » Uto Sep 08, 2009 8:50 pm

sandras mas pravdu ja nebyvam v meste ale vo vecsej dedine u nas su skolky 2 jedna je obecna a druha cirkevna v jednej je 35 deti a v druhej 25 deti sme taka vecsia dedina ale aj tak vsetky deti nevezmu z dediny pretoze rocne sa u nas narodi do 25 deti to si myslim ze je dost.ale kedze sme pri meste ja mam do presova asi 20minut 10minut autom a 20autobusom co asi nechodim uz 3roky iba autom tak nemam problem ist aj do mesta do skolky a mnohi tak aj robia.
K tym hrackam ja som dala tiez nejake platim mesacne so stravy 22E aj 10E skolne a dar skole ale co mozem tiez pomozem pravidelne mi nosila kamoska co ucila nulty rocnik pisanky, kriedy farebne ,ceruzy,zosity na pisanie, nacrtniky ,a predstavte si odkial zo ZS ucila ciganov ani nie prvakov ani skolkarov oni maju este nulty rocnik a oni to dostali zadara od statu pretoze tie deti su v hmotnej nudzi......Kazdy cigan dostal farebne ceruzky 12ks 8 pisanky na cely rok 2 paky plasteliny 2 nacrtniky 4 obycajne ceruzy 2gumy a stravu na cely den za 1sk a to su diskriminovany a co maju moje a vase deti tak ako som pisala ak chcem aby boli v lepsich priestoroch tak som si tam odmakala cele 3tyzdne a este aj hrackami som prispela aj som kupila na pisanie a oni ciste ruky vsetko pod nos....takze nas stat slovensky podporuje ciganov a nie bielych :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť