Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Začíname prikrmovanie - Kojenie a príkrmy

Kojenie a príkrmy

od Bambucinka » Ned Sep 14, 2008 10:43 am

Ahoj maminky. Svojho 5,5mes syna zatial plne kojím ale pomaličky prejdeme k príkrmom. Chcela by som sa Vás opýtať aké to bolo u Vás. Ako dlho a ako často po zavedení príkrmov ste ešte kojily, aké príkrmy boli tie prve a iné dobré rady. Ja by som chcela naďalej kojiť pokiaľ to pôjde, hoci priznámvam že by ma potešilo keby to už nebolo v noci tak často.DAKUJEM
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Aug 29, 2007 12:00 am
Bydlisko: Košice

od Betty11 » Ned Sep 14, 2008 11:10 am

Ahoj Bambucinka, ja má 11 mesacné dievcatko a prvý príkrm som jej dala 1 lyzickju jogurtu v 4,5 mes., pretože sa na mna s tými jej malinkými ocickami dívala, ako papám. Potom som jej postupne dávala presnidávky - tak 2 - 3 lyzicky. Coraz viac pýtala papat takéto jedlo. Asi v 6 mes. som jej dala brumíka a nadrobenú kašu, zemiakovú kašu, i krupicovú. No jedinou nevýhodou bolo to, že v 9 mesiacoch ma nechcela - nechcela byt kojená. Teraz má 11 mesiacov a papá všetko - rezen, maso,....JE TO OBROVSKÁ VÝHODA. V noci sa mi nebudila od 6 mesiaca a spinkala celá noc. Teraz jej ešte dávam pred spaním aj kašu aj nutrilón a spi ako dudek.
Vieš Banbucinka každá matka musí sama verdiet, kedy je ten správny čas, v kazdej knižke je niečo iné. A aj kazdé dieta je iné. Tak ti prajem vela trpezlivosti pri zavádzaní nového jedálnicka tvojmu synčekovi - zo začiatku sa tio bude zdař, že mu to nechutí, ale on len nebude zvyknutý na to jedlo. Každé nové jedlo by si mala opakovat aspon 3 dni, aby si nan zvykol.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pia Júl 25, 2008 12:00 am

od marrusska » Ned Sep 14, 2008 11:36 am

ahojt kocky, ja som zacala prikrmovat syna od 4 mesiacov- on bol kojeny len mesiac a potom na sunare, dceru od 6mesiacov-bola kojena do roka. Zacala som mrkvou, varenou, potom zemiaky, teda zo zaciatku zleninka, ale tak co neanfukuje, popritom som kojila. Kojit urcite neprestavaj, ak mas mlieko a babo chce mliecko, tak koj dalej, nijak inak mu nedas " zive " obranne latky. Postupne zistis malemu chuti. Ak sa da,a mate domacu zeleninu, tak by som uprednostnila tu pred kupovanou. Trepa na to ist pomaly ,postupne. Potom to pojde uz samo, stale ale pridavaj len pojeden druh zeleninky,a by si vedela ked nahobou nejak zreaguje, teda vyhadze sa lebo dostane hnacku. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od danabr » Pon Sep 15, 2008 8:01 pm

ja som to robila presne ako marrusska,aj pri prvom aj pri druhom synáčikovi,ten menší/2 ročky / dostal až teraz 1x polotučné mlieko,doteraz bol na bebe.aj to som mu dala z toho mlieka krupicu,čiže prevarené mlieko,ale nedala by som im rezne,to maly doteraz nejedol,iba dusené kuracie,morčacie.Jogurty od 10 mes.,piškoty a rožky od 7 mes.,tvaroh od 10 mes.,vajíčka :žltok od 6 mes.,bielok od 1,5 roka,takže asi tak vcelku.A inak papá dodnes polievočky na všetky možné sposoby,zeleninové,mesové,s krupicovýmí haluškami atď,atď.Podla toho co dúm dal. :P :P :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od Kaciato » Uto Nov 25, 2008 5:09 pm

ja som sa chcela tiez nieco opytat ale uz som si otazku dala ako novy prispevok tak sorry pa
Naposledy upravil Kaciato dňa Str Nov 26, 2008 12:46 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon Nov 24, 2008 10:35 am

od eminga » Str Nov 26, 2008 12:08 am

Bambucinka do 5,5 mesiaca som plne kojila a potom mi doktorka dala papier kde som mala presne napísané čo sa môže dávať od ktorého mesiaca, nato že mám dve deti alergikov tak som bola opatrná a do roka som vôbec nesolila a pod. začínala som zeleninkou aj to jedným druhom mixovala som pokiaľ si zvykla na novú chuť- mala som pocit že dve lyžičky išli dnu, ale von štyri a vzápätí nakojila a postupne pridávala ostatné neskôr mäsko kuracie a tak isto aj pri jablku z nastrúhaného sa mi išla zadrhnúť tak som trochu udusila z jednou lyž. vody bez cukru a rozmixovala, všetko ide o to aby si dieťa zvyklo na novú chuť a určite koj ak malý chce, malá mi odmietla v 8. mesiaci, ale bola som rada, lebo malého som kojila 4 roky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od natusa » Str Dec 03, 2008 12:52 am

maly ma polroka a este kojim ale na obed mu uz davam tuhu stravu a mozem povedat ze mu riadne smakuje.zacala som zemiacikom,zeleninkov nechcela som ho moc ucit na sladke tak sem tam presnidavocku alebo jabko s mrkvickov ale aj tak sa az triasie ked vidi misku s lyzickou.je to riadny papac niekedy neviem ci mu nedavam vela zje aj dve misky no co on ich az zhlce.ale zatial pribera normalne.aj vy mate takych jedakov???lebo mam este dve vecsie baby a tie som musela do jedla skor nutit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Str Dec 03, 2008 12:57 am

s tym solenim to je fakt ja tiez vobec nesolim a malamu smakuje jedna radost.este pozor ak zacnete sladkymi jedlami mozu deti odmietat prikrm bez chuti a budu si vyzadovat len sladky prikrm
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Str Dec 03, 2008 1:04 am

a este jedna rada parny hrniec je super vec kupila som ho az teraz pri malom a je to jedinecne papanie.nic nestrati farbu ani vonu a to mu zeleninku parim viac druhov spolu a zemiaky su vobec neni citit skrobom ako ked ich varite.za 15min mam cele papanie urobene mozem odporucit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť