Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Kravské mlieko

Kravské mlieko

od melindi » Sob Jan 03, 2015 9:48 am

Kedy ste začali deťom dávať kravské mlieko?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Kravské mlieko

od sandras » Sob Jan 03, 2015 1:04 pm

dcére od roka (s vedomím a povolením lekárky) a synovi sme skúšali tiež, ale mal z neho ekzém, takže nepil mlieko do 6 rokov vôbec, len jogurty jedol, kyslé mlieko, tvaroh, to mu nevadilo. Od 6 rokov sme zasa skúšali, už z tej intolerancie vyrátol, ale on len občas chce Granko, tak 1-2x do týždna + ešte mlieko, čo je v jedle (ked zahusťujem niektoré omáčky a polievky)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Kravské mlieko

od melindi » Sob Jan 03, 2015 3:00 pm

Moja dcérka má 19 mesiacov. Moja matka, mi odporúčala, aby sme jej dali kravské mlieko. Ja trošičku bojím.
Teraz dostane Beba Pro 4. Jogurty, tvrdý syr má veľmi rada. Ktoré kravské mlieko si zvykneš kúpiť? Ktoré je najlepšie pre deti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Kravské mlieko

od sandras » Sob Jan 03, 2015 3:27 pm

platí, že čím kratšia záručná doba, tým lepšie
ja som zvykla zobrať z mliečneho automatu a prevariť, alebo existovali kedysi také so 7-dennou zárukou, nie krabicové
alebo aj ked kúpiš krabicové, deti do 3 rokov by mali piť plnotučné mlieko 3,5% a asi nie tu najlacnejšiu značku

A ti pije umelé mliečko a je mliečne výrobky, kludne by som s tým kravským počkala aspon do 2 rokov, prípadne do varenia môžeš začať dávať kravské a na pitie umelé mlieko
ked ho začneš dávť, sleduj reakcie, či nemá problémy s trávením, prípadne nejaké kožné prejavy
moj syn sa začal po mlieku škriabať, potom mal drobné červené vyrážky, doktorka si myslela, že ma šarlach a on mal len problém s mliekom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Kravské mlieko

od melindi » Uto Jan 06, 2015 9:33 am

Aj do našej dediny chodí mliečny automat.Počula som, že najlepšie sú mlieka Rajo. Inak mi kúpime mlieko v LIDL.
Na začiatku ona dostala Beba HA- hypoalergénnne mlieko. Aj kvôli tomu radšej čakám.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Kravské mlieko

od melindi » Str Jan 07, 2015 9:51 am

Čerstvé nepasterizované -priamo od kravičky, kedy ste dávali deťom? Matkina susedka ma kravičky, ona predáva takéto mlieko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Kravské mlieko

od sandras » Str Jan 07, 2015 11:13 am

môžeš skúsiť, to je super možnosť ... ale ho vopred prevar a vychlaď
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť