Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Krvacanie v tehotenstve!!

od sandras » Uto Nov 16, 2010 7:21 pm

Ludka, to mi je luto

ja som ešte pred narodením syna prišla o babo presne asi v takom týždni ... ale nakoniec sa nam to podarilo a dnes už mame skor 4-ročného mládenca

u mna sa ani nikdy nezistilo, čo sa stalo, kde bola chyba ... ja ked som prišla k lekárovi, už tam nebolo nič, ale mala som pozotívne testy a aj som mala čudný "menzes" .... ja som si to pre seba vysvetlila tak, že babo nebolo zdravé, tak odišlo ... príroda si takto vyrieši vysoké percento tehotenstiev a kym neexistovali tehotenské testy a ultrazvuky, ženy ani nevedeli, že vlastne boli tehotné (a nemali z toho aspon traumu) ... mysleli si, že im "to" len meškalo. Takže určite nestrácaj nádej ... raz to príde, kedže si tehotná bola, je to pozitívne, lebo dokážeš otehotnieť prirodzeným sposobom. Skús si oddýchnuť, daj si spraviť krvný obraz, či nemáš nejaké zle vysledky a netreba niečo preliečiť, nejaké vitamíny a časom sa vam snád zasa podarí babo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od inguli » Uto Nov 16, 2010 8:06 pm

kriskovalud píše:nie inguli mimomaternicove tehot. vylucili je tam vsetko v poriadku aj vajecniky aj vajickovody mam v maternici prazdny plodovy vak bez plodu a stale idu zo mna hrudky krvi zrazenej kedze som brala lieky na udrzanie plodu asi to sposobilo ze ten vam tam zostal ja si to neviem doteraz vysvetlit ale ked budem mat rozumne vysvetlenie urcite vam to napisem a embryomola je tehotenstvo bez plodu len z plodovym vakom ktory je prazdny a v takom pripade sa robi kyretaz cize cistenie.Nieje to potrat kedze nieje co potratit ked tam nic uz nieje :cry:


inak tiez to dodnes isto neviem ale podla lekarky som aj ja mala asi potrat asi takto na zaciatku..
meskal mi mens.asi tak 2 tyzdne ale kedze sa to stavalo malokedy ale predsa tak som z toho nic nerobila i ked sme sa uz 2 rok snazili s manzelom a ked asi take velke zraz.krvy ako moja dlan cca 2 kusy vysli tak som uz sla k lekarke ...viem ze som sa prave sprchovala ked sa to stalo a ked to manzel uvidel hned ma poslal ale lekarka po vysetreni len tolko povedala ano mohla som byt tehotna... :roll: a cca 2 roky nato sa nam podarilo :P alee medzitym som mala konizaciu krcku maternice este tak do plusu :( a az potom prisiel nas maly anjel :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Uto Nov 16, 2010 8:59 pm

sandras dakujem za podporu aj ked teraz som zatial oki co sa tyka psychickej pohody myslim ze to pride az po tom dni ked zistim ze tam uz vobec nic nemam a bude urcite depka ale mam 2 zdravych chlapcov tak to nejako zvladneme :D

A suhlasim s tebou ze ak je to nieco co by bolo zle tak radsej nech to odide skor akoby to malo byt neskoro ked uz maminka citi pohyby myslim ze by to bolo strasnejsie aj pre mna.Ale nezufam uz teraz sa teskam nato ked zase uvidim na teste 2 zazracne ciarky.
Troska oddychu tak ako vravis vitaminky dat sa do poriadku a skusit znova

No dnes ma este troska sokoval moj hormon HCG ktory by sa podla lekarov mal znizovat alebo stat na mieste ale z prveho odberu som mala 331.9 HCG a z druheho 368HCG no je to ozaj asi tym vackom co mi este stale lezi v maternici a nejako sa mu nechce von kedze este stale krvacam telo sa brani samo :D
Urcite to bude oki :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od kriskovalud » Uto Nov 16, 2010 9:21 pm

Inguli ja sa stretavam z maminka pomerne casto a prichadzam na to ze skoro ani jedno tehotenstvo niej uplne idealne kazda zena ma nieco ci uz na zaciatku alebo na konci ja ozaj neviem cim to je ci je to tou chorou dobou ze su take choroby o ktorych som ja ani nikdy nepocula alebo je nieco ozaj zle vo vzduchu potravinach vode no ja fakt neviem ale niekedy to nebolo a ako sandras vravela neboli ultrazvuky testy a ludia mali lepsi zivot ....ale zase niekedy to aj zachrani zivot.....ked taky inkubator dokaze vypiplat dieta uz od 24 tyzdna u predcasne narodenych tak klobuk dole.

V mojom pripade som to nejako uz aj tusila ze to nieje oki kedze mam dost citlive telo a poznam ho a som aj zdrav. sestra ale toto by ma nenapadlo ratala som skor s mrtvym plodom ako z tehotenstvom bez plodu,ktory niekde odumrel v zaciatku tehotenstva a dozviem sa to o par tyzdnov neskor.
Inak ako kazda tehotna ma chute tak aj ja a po dlhej prestavke od sladkosti asi 1 a pol som sa zacala napchavat sladkym a predsa som za 2 tyzdne schudla....no a jem cokoladu aj teraz kym pisem tento prispevok aspon si este mozem dovolit jest sladke ale je to slaba utecha aj tak.

A ako som pisala aj ja som zvedava po tom cisteny na verdikt lekarov co sa vlastne stalo :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sandras » Uto Nov 16, 2010 10:10 pm

ženy mali v tehotenstve problemy asi vždy, len sa o tom tak nahlas nehovorilo, bola to taká tabu-tema ... a často ženy sa priam hambili, že potratili, mali pocit smútku i osobného zlyhania ... ved neplodnoť bola dlho považovaná za záležitosť žien a ak do určitého času neporodila, prípadne nerodila každy rok ako hruška, považovala ju spoločnosť za menejcennú

aj dnes je vela žien, ktoré o tom nahlas nehovoria
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od renatasi » Str Nov 17, 2010 3:05 pm

No,aj ja som prišla o bábo,tiež ešte pred narodením dcéry a to až 2 krát.Raz na začiatku a potom asi v 11 týždni.Išla som v noci na WC a zrazu sa zo mňa začali valiť hrudy krvi.Hneď sme išli do nemocnice a aj mi to potvrdili.Ale nikdy sa tiež nezistila príčina.Bolo to stále s odstupom dvoch rokov.Potom som po dvoch rokoch znova otehotnela,brala som lieky na udržanie a do tretice sa to podarilo.Máme zdravú dcéru.Takže netreba sa vzdávať...... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od kriskovalud » Str Nov 17, 2010 7:29 pm

to je mi luto :cry: :cry:

ja ozaj dakujem Bohu ze to nieje prve babo to by som velmi zle znasala

som velmi zvedava na ten hormon ako som pisala zajtra idem na 3 odber tak do hodky by mali byt vysledky.
Inak pacient by mal byt informovany o svojej diagnoze,liecbe, nasledkoch,a o vsetkom co s chorobou suvisi.
Lenze u nas je to tak ze ak sa nepitate lekar vam malokedy povie sam od seba co bude potom a dalej ako sa vlastne zariadit.
Ale aby som nehadzala vsetkych do jedneho vreca su aj ozaj ludsky a dobry lekari,inak v mojom pripade velmi zaberie veta (ved aj ja som zdrav.sestra)a je to potom rozhodne ine!! :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od kriskovalud » Uto Nov 23, 2010 4:05 pm

Ahojte mamicky tak som pisala ze sa ozvem ako to vsetko dopadlo.

Dnes som sa vratila z nemocnice po kyrete vedrikt bol anembryomola(tehotenstvo bez plodu-prazdny plodovy vak) teraz ma caka sestonedelie a potom by sa to malo dat uz do normalu. :cry: :cry:
Moje tehotenstvo sa este ani dobre nezacalo ale lekar vravel ze to sposobil vraj nejaky virus alebo infekcia,takze ten plod co som mala osumrel uz v 1-2 tt a telo sa dalej chovalo ako tehotne aj ked tam nic nebolo.Cistenie samo o sebe neboli ani potom bola som oki ale boli srdiecko!!
Drzim prsty vsetkym babenkam co cakaju alebo sa chystaju na babo aby vsetko dobre dopadlo,lebo je to babo je ten najkrasnejsi dar co dostanu!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Uto Nov 23, 2010 5:32 pm

kriskovalud píše:Ahojte mamicky tak som pisala ze sa ozvem ako to vsetko dopadlo.

Dnes som sa vratila z nemocnice po kyrete vedrikt bol anembryomola(tehotenstvo bez plodu-prazdny plodovy vak) teraz ma caka sestonedelie a potom by sa to malo dat uz do normalu. :cry: :cry:
Moje tehotenstvo sa este ani dobre nezacalo ale lekar vravel ze to sposobil vraj nejaky virus alebo infekcia,takze ten plod co som mala osumrel uz v 1-2 tt a telo sa dalej chovalo ako tehotne aj ked tam nic nebolo.Cistenie samo o sebe neboli ani potom bola som oki ale boli srdiecko!!
Drzim prsty vsetkym babenkam co cakaju alebo sa chystaju na babo aby vsetko dobre dopadlo,lebo je to babo je ten najkrasnejsi dar co dostanu!!

ach jaj :cry:
drzim ti palce ludmilka :P :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od kriskovalud » Uto Máj 03, 2011 8:44 pm

ahoj babenky tak akosi sa to vsetko skomplikovalo mala som dalsi potrat ale nevadi pretoze konecne som dnes dostala vysledky do ruky a viem co sa stalo

takze zacinam podnikat kroky aby sa to uz nezopakovalo
hned po druhom potrate....slo tam o to ze dietatku nebilo srdiecko a preto muselo byt ukoncene tehotenstvo po prepusteny z nemocnice mi robili serologicke testy na zvieracie chlpy a ine choroby co prenasaju zvierata ale vysledok bol negativny tak prisli hlbkove testy z krvi a zistilo sa ze som mala pozitivne vysledky na mononukleozu, rubeolu a cytopapilovyrus.
Dalsia vec ktoru musim dat do poriadku je ze nemam ziadnu imunitu na zaklade tychto chorob kedze medznik najnizsej moznej formy je 83-100 a ja som mala 85 cize skoro nic.
Cakaju ma iminilogicke testy,infekcne testy, geneticke testy ked sa musime podrobit chromozonovemu rozboru lebo vyzera to tak ze dievcatko mat nebudeme a ked to vsetko dame do nomalu zase ideme na babenko ale nesilim to pride to urcite same.

Jedine co ma potesilo bolo to ze to nebola moja chyba ale chyba infekcie a vyrusov ale som zhrozena co to spravilo s mojim telom.
Kedze pre mna je zdravie naj co moze clovek mat ideme si ho cela rodinka dat do poriadku.
Drzim palceky vsetkym tehulkam a prajem im aby mali vela zdravia pre seba a ich babenko :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od Janka81 » Str Máj 04, 2011 8:50 am

joj,to si Ludka pekne napísala! :lol: :lol: :lol:
Samozrejme držím palčeky,daj sa čím skôr dokopy a teším ,že čoskoro oznámiš..Hurááá bábo!!! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od kriskovalud » Str Máj 04, 2011 9:48 am

dakujem Janka zatial nad tym ani neuvazujem ale ono to pride.

som zvedava na vsetky vysetrenia a testy :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od inguli » Str Máj 04, 2011 9:59 am

kriskovalud píše:dakujem Janka zatial nad tym ani neuvazujem ale ono to pride.

som zvedava na vsetky vysetrenia a testy :shock:


je mi to luto moja a drziiiiim palce aby vsetky vysledky boli ok a aby si sa dala do poriadku !!!! :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Str Máj 04, 2011 4:42 pm

kriskovalud píše:dakujem Janka zatial nad tym ani neuvazujem ale ono to pride.

som zvedava na vsetky vysetrenia a testy :shock:


tak daj potom info!! veľa šťastia!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od vlasticka185 » Pia Jún 17, 2011 2:13 pm

je mi luto,co sa Vam stalo,pretoze sa viem vzit do vasej situacie,kedze tiez sme sa s manzelom snazili asi tristvrte roka o babo,a ked som na teste zbadala dve ciarocky,velmi som sa zacala na babo tesit,ale ked som koncom tretieho mesiaca zacala z nicoho nic velmi krvacat,preplakala som tri dni,nakolko az v pondelok mi spravili ultrazvuk a dovtedy som nevedela,ci je babo ok,kedze sa mi to stalo v piatok podvecer.Vsetko sa dobre skoncilo,nepotratila som,ale neskoncilo to pre babo dobre,kedze sa narodilo s vaznou srdcovou chybou, :cry:
tak ak sa ma stat nestastie,nech radsej trpime iba my,ale nie nase deti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv Nov 06, 2008 10:23 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť