Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Krvácanie z nosa

Krvácanie z nosa

od vedejova » Ned Máj 30, 2010 10:14 am

Maminky chcela by som sa opýtať, syn dosť často krváca z nosa pravdepodobne nás čaká vyšetrenie na krčnom a potom následne zcelenie tej žilky, chcela by som sa opýtať, či to niektorému z detí už robili a aké máte skúsenosti, či to boli. Ďakujem. Iva :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

Re: Krvácanie z nosa

od adinka33 » Ned Máj 30, 2010 11:46 am

vedejova píše:Maminky chcela by som sa opýtať, syn dosť často krváca z nosa pravdepodobne nás čaká vyšetrenie na krčnom a potom následne zcelenie tej žilky, chcela by som sa opýtať, či to niektorému z detí už robili a aké máte skúsenosti, či to boli. Ďakujem. Iva :wink:



ahoj,

aj náš najstarší toto mával,,,

áno, boli sme u krčnonosnoušnej dr. a scelovali mu to,,,

a nebolí to,,, trvalo to iba chvíľočku,,, :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od vedejova » Ned Máj 30, 2010 1:38 pm

Ďakujem za odpoveď som rada. :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od ingridd » Ned Máj 30, 2010 3:11 pm

podľa velkosti cievy a veku dieťaťa riešením je:
1* leptanie cievy roztokom dusičnanu strieborného- krátkotrvajuce, de´mi dobre znášané
2* elektrokoagulácia alebo zvarenie cievy elektrickou pinzetou po lokálnej anestéze vatičkou a sprayom- trvá to dlhšie, trolinku bolestivé, asi ako vpich injekcie, počas výkonu nepríjemný dym, zákrok vyžaduje dobru spoluprácu dieťaťa :wink:

po ošetrení rozhodne treba noštek zvnutra krémovať, aby zákrokom vzniknutá chrastička nezaschla a nepopraskala, lebo to može viesť k dalšiemu krvácaniu
vela zdaru
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od vedejova » Ned Máj 30, 2010 8:44 pm

Ďakujem dúfam že bude stačiť tá prvá možnosť. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od Jupiter41 » Pon Máj 31, 2010 9:31 pm

Ahoj. My máme tiež tento problém, ale teda zatiaľ to naša Dr. nerieši spomínaným zákrokom. Predpísala nám Ascorutin a ten teda synátorovi zaberá parádne. Má spevňujúce účinky na cievky a dávam ho, keď sa nám krvácanie objaví. Vraj vekom z toho vyrastie. Skúšali ste ho niektorá?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon Feb 23, 2009 9:16 pm

od inguli » Pon Máj 31, 2010 9:45 pm

ja som mala v detstve ten isty problem pred cca 23 rokmy uz ani neviem ale som taktiez"vyrastla"z toho :wink:
dokonca ani nos vyfukat som nemohla lebo uz aj som krvacala.. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Jupiter41 » Pon Máj 31, 2010 9:48 pm

inguli píše:ja som mala v detstve ten isty problem pred cca 23 rokmy uz ani neviem ale som taktiez"vyrastla"z toho :wink:
dokonca ani nos vyfukat som nemohla lebo uz aj som krvacala.. :roll:


Áno, aj môj malý to má po mne. Naša lekárka je aj homeopatička a vravela, že pokiaľ to nie je fakt akútny stav, pomáha to krvičke lepšie sa tvoriť. Tak zatiaľ nemám stresy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon Feb 23, 2009 9:16 pm

od inguli » Pon Máj 31, 2010 10:19 pm

Jupiter41 píše:
inguli píše:ja som mala v detstve ten isty problem pred cca 23 rokmy uz ani neviem ale som taktiez"vyrastla"z toho :wink:
dokonca ani nos vyfukat som nemohla lebo uz aj som krvacala.. :roll:


Áno, aj môj malý to má po mne. Naša lekárka je aj homeopatička a vravela, že pokiaľ to nie je fakt akútny stav, pomáha to krvičke lepšie sa tvoriť. Tak zatiaľ nemám stresy.


moji synovia zatial nemaju taky problem chvala bohu ale moj otec mal tiez...este i teraz ked niekedy velmi si vyfukne nos teda silnejsie tak sa mu spusti krv..hm ktovie preco to od coho :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od vedejova » Uto Jún 01, 2010 8:24 am

Jupiter41 píše:Ahoj. My máme tiež tento problém, ale teda zatiaľ to naša Dr. nerieši spomínaným zákrokom. Predpísala nám Ascorutin a ten teda synátorovi zaberá parádne. Má spevňujúce účinky na cievky a dávam ho, keď sa nám krvácanie objaví. Vraj vekom z toho vyrastie. Skúšali ste ho niektorá?


Skúšala som askorutin, na zčiatku zaberal, ale to krvácanie sa stále horšie zastavuje a askorutin je aj na zrážanie krvi, a pokial nemá poruchu zrážania krvi, tak sa ho dávať bojím, lebo kto vie čo to može narobiť. Upchá sa cievka a čo potom? :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od vedejova » Uto Jún 01, 2010 8:41 am

Maminky ja som nás bola objednať na krčné a poradili mi aby som malému nos mazala zvnútra mastila akýmkolvek krémom, že to može byť tým že je tá chrasička suchá, takže som mu začala dávať na vatovú tyčinku Calcium panthotenikum, inak je výborný aj na malé ranky akékolvek podráždenia pokožky, malý si ho vždy pýta aj na drobné ranky s náplasťou a stojí pár korún v lekárni.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od Jupiter41 » Uto Jún 01, 2010 12:54 pm

vedejova píše:Maminky ja som nás bola objednať na krčné a poradili mi aby som malému nos mazala zvnútra mastila akýmkolvek krémom, že to može byť tým že je tá chrasička suchá, takže som mu začala dávať na vatovú tyčinku Calcium panthotenikum, inak je výborný aj na malé ranky akékolvek podráždenia pokožky, malý si ho vždy pýta aj na drobné ranky s náplasťou a stojí pár korún v lekárni.


Super, tak toto skúsim aj ja. Dobrý tip :wink: Vďaka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon Feb 23, 2009 9:16 pm

od otrida11 » Pia Jún 04, 2010 5:15 pm

S MOJIM VäCSIM, KED BOL MALY, SME MALI TIEZ TENTO PROBLEM. :cry: KU KONCU TO BOLO STALE CASTEJSIE A TAZSIE SA KRVACANIE ZASTAVOVALO. TIEZ SME TO RIESILI VSELIAKYMI KREMIKMI. AZ RAZ MU KRVACAL TAK, ZE UTERAK NESTACIL, Z NOSTEKA MU ISLI AZ TAKE GUčE. :shock: :shock: :shock: NECHCITE VEDIET. LETELI SME DO NEMOCNICE, TAM MU TO HNED "ZAPIEKLI". :arrow: ODVTEDY MAL POKOJ... CI TO BOLELO, NEPOVIEM... :roll: ISTE JE, ZE VRIESKAL, CHUDATENKO MOJE, JAK SAKAL... :? :? :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

od vedejova » Sob Jún 05, 2010 6:26 pm

Ahojte v stredu sme boli na krčnom a poleptali mu žilku a dnes krvácame znova, troška silnejšie si fúkol keď si fúkal nos takže nepomohlo. :( a dnes sme krvácali už 3krát, ale len slabo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 531
Registrovaný: Sob Sep 26, 2009 2:09 pm

od otrida11 » Sob Jún 05, 2010 10:00 pm

NO F..A. :? :? :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť