Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Nechce jesť - malis ste niekedy problem

malis ste niekedy problem

od livijja » Pia Júl 09, 2010 11:13 am

dobry den maminky , neviem ci sa to dazvat problemom ale mozno aj ano, mam problem s malym ma 2 rocky nic nechce papat len jogurtiky, nutrilon mliecko a slepaci vyvar, takňzko mi kaka co niekedy je problem ako napr vcera ze az horucky z toho dostal neviete mi nejako poradit. doktorka mi dala prehanadlo no nechcem aby si zvykol na to lebo som citala ze je to dost navykove, k tomu pribudli mrlicky co mam len podozrenie lebo sa mu tam stale nieco hybe v dupke tak neviem co mam robit ci davat to prehanadlo alebo nie , ci nahodou nejaka maminka nema podobny problem

dakujem za kazdu odpoved
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Júl 09, 2010 1:44 pm

mala som s dcerou ... tiež len mlieko pila, nič iné nechcela, maličo polievky na obed, nechcela zeleninu, ovocie ... dokázala prežiť len na mlieku a suchom rožku a suchých zemiakoch ... a tiež nam kakala strašne zle, husto, s plačom :(
nepomohli nič iné, len zmeniť radikálne jej stravovacie návyky. Obmedzila som výrazne mlieko, teda dostala len odporúčaných 500 ml na den (vrátane jorurtu ... takže to je tak 2 poháre + 1 jogurt). Zrušili sme flašu, lebo z nej vypiju deti viac, kedže sa s tým aj ukludnujú, aj zabávaju (neviem, či vy ešte máte flašu).
Dcera par dní trucovala, plakala a hladovala, no potom pochopila, že mlieko nebude (a ani žiadne iné jej oblúbené keksy, piškoty, suche rožky, suche zemiaky) a začala nam lepšie jesť. Teda dodnes to nie je ideálne, mava prechodné obdobia, kedy je velmi zle. Ale už to nie je také dramatické.

Prehánadlo je len krízové riešenie, ked sa už dieťa niekolko dní nevykaká, určite nie na časté používanie.

ak ma mrle (alebo detské hlísty) tak na to su lieky, povedz lekárke, da ti na odčervenie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od livijja » Pia Júl 09, 2010 1:57 pm

sandras píše:mala som s dcerou ... tiež len mlieko pila, nič iné nechcela, maličo polievky na obed, nechcela zeleninu, ovocie ... dokázala prežiť len na mlieku a suchom rožku a suchých zemiakoch ... a tiež nam kakala strašne zle, husto, s plačom :(
nepomohli nič iné, len zmeniť radikálne jej stravovacie návyky. Obmedzila som výrazne mlieko, teda dostala len odporúčaných 500 ml na den (vrátane jorurtu ... takže to je tak 2 poháre + 1 jogurt). Zrušili sme flašu, lebo z nej vypiju deti viac, kedže sa s tým aj ukludnujú, aj zabávaju (neviem, či vy ešte máte flašu).
Dcera par dní trucovala, plakala a hladovala, no potom pochopila, že mlieko nebude (a ani žiadne iné jej oblúbené keksy, piškoty, suche rožky, suche zemiaky) a začala nam lepšie jesť. Teda dodnes to nie je ideálne, mava prechodné obdobia, kedy je velmi zle. Ale už to nie je také dramatické.

Prehánadlo je len krízové riešenie, ked sa už dieťa niekolko dní nevykaká, určite nie na časté používanie.

ak ma mrle (alebo detské hlísty) tak na to su lieky, povedz lekárke, da ti na odčervenie.


no to viem ze v lekarni , ja nemam problem mu nedat flasku hoc ju stale mame al vie pit aj cez poharik , on strasne vela papa sladkeho to ho nasyti a nic in nechce preto som rada ze aspon mlieko vypije, yvam u rodicoch a to je to co poviem ja je nic na to co povedia oni, boli sme dnes na krvicku aj ine vysetrenia preto ten sirupcek este nechcem kupovat lebo ze moze mat aj nejaku infekciu s piesocku isla z neho taka zelena vodicka aj hovienko spepacenim blo zelene no a ten plac ajeje k tomu vysoke horuky 40 som nevedela co skor
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od alex » Pia Júl 09, 2010 2:09 pm

Livija, lahke riešenie, jednoznačne zrušiť, zakázať a nedovoliť sladké :!:
to je jasné, že ti potom nebude jesť keď sa naje sladkého...
Zaviesť režim aky byva v škôlke a to pravidelna strava, raňajky, desiata, obed, olovrant a večera.
Nepovoliť, a medzi jedlami nedávať "blbosti" ako su kekse, piškoty, pukance, tyčinky... žiadne sladké nápoje...
Určite to bude ťažke, ale treba len vydržať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od livijja » Pia Júl 09, 2010 2:12 pm

alex píše:Livija, lahke riešenie, jednoznačne zrušiť, zakázať a nedovoliť sladké :!:
to je jasné, že ti potom nebude jesť keď sa naje sladkého...
Zaviesť režim aky byva v škôlke a to pravidelna strava, raňajky, desiata, obed, olovrant a večera.
Nepovoliť, a medzi jedlami nedávať "blbosti" ako su kekse, piškoty, pukance, tyčinky... žiadne sladké nápoje...
Určite to bude ťažke, ale treba len vydržať


ved to sa snazim dodrziavat ale ked pridu rodicia domov no co prve sladkost aj ked im poviem ze nie co prd platne ja sa bojim hlavne toho ze ked pojde do skolky ze bude max problem s jedenim a nebude tam chie ani chodit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od alex » Pia Júl 09, 2010 2:19 pm

livijja píše:ved to sa snazim dodrziavat ale ked pridu rodicia domov no co prve sladkost aj ked im poviem ze nie co prd platne ja sa bojim hlavne toho ze ked pojde do skolky ze bude max problem s jedenim a nebude tam chie ani chodit


Neviem ako vychádzaš s rodičmi, ale skus zapojiť svoju DR nech im povie že mu škodia.
V škôlke sa deti naučia jesť (teda väčšinou) lebo vidia druhe deti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od livijja » Pia Júl 09, 2010 2:31 pm

alex píše:
livijja píše:ved to sa snazim dodrziavat ale ked pridu rodicia domov no co prve sladkost aj ked im poviem ze nie co prd platne ja sa bojim hlavne toho ze ked pojde do skolky ze bude max problem s jedenim a nebude tam chie ani chodit


Neviem ako vychádzaš s rodičmi, ale skus zapojiť svoju DR nech im povie že mu škodia.
V škôlke sa deti naučia jesť (teda väčšinou) lebo vidia druhe deti


ako vychadzam tak tazko a nik im nevie dohovorit dufam ze skolkaho nauci
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Júl 09, 2010 4:51 pm

alex píše:Livija, lahke riešenie, jednoznačne zrušiť, zakázať a nedovoliť sladké :!:
to je jasné, že ti potom nebude jesť keď sa naje sladkého...
Zaviesť režim aky byva v škôlke a to pravidelna strava, raňajky, desiata, obed, olovrant a večera.
Nepovoliť, a medzi jedlami nedávať "blbosti" ako su kekse, piškoty, pukance, tyčinky... žiadne sladké nápoje...
Určite to bude ťažke, ale treba len vydržať

presne tak ... sa nečuduj, že neje, ked sa naje sladkého a za tým zaleje mliekom
to mlieko je v poriadku,a le sladkosti určite nie, hlavne ak po nich neje

a tiež jogurt treba normálny smotanový kalsický, žiadne sladené akožedetské že-vraj-jogurtíky typu Monte, Kostíci a pod.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Júl 09, 2010 4:59 pm

livijja píše:ved to sa snazim dodrziavat ale ked pridu rodicia domov no co prve sladkost aj ked im poviem ze nie co prd platne ja sa bojim hlavne toho ze ked pojde do skolky ze bude max problem s jedenim a nebude tam chie ani chodit
pre zdravie syna toto musíš stopnúť... proste aj za cenu hádky, ja soms a tiež aj pohádala, aj sa na mna krivo dívali, že decku "nedoprajem"... ale bohužial, dcera nejedla, kazili sa jej zúbky, priberala, pritom bola neustále chorá (v školke prve dva roky vlastne stále). Opatrovala ju mojaj mama a tej bolo luto, že dieťa neje, vyvárala jedno cez druhé, davala jej mlieko, jogurty, kupovala Kinder Pinguí (lebo ved v reklame povedali, že to je "z mlieka", teda zdravé :? ) Len aby aspon niečo zjedla... a robili sme chybu (čo aj mamina s odstupom času uznala :D ).
Ona ma to stravovanie narušené dodnes, stále riešime jej (ne)jedenie, len už je velká, takže si už da povedať ... ale su dni, ked sa nad obedom aj vyplače, že to nechce, nelubi ...

Never, že to školke mávnutím zázračného prútika vyrieši ... lebo nevyrieši. Dcera tam 2 roky nejedla skoro nič, domov mi prišla nervozna od hladu, ale tam jedlo bud nezjedla vobec, alebo ho do nej natlačili nasilu a ona sa potom povracala.

teraz vidím rozdiel so synom, ktorý sa uplne normálne naje a je zdravý ako repa, štíhly ale pevný ... ked zjedia normálne obed, potom dovolím aj sladkosti ... nehovorím, že nedostanú žiadne. Ale najskor musia normálne jedlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Pia Júl 09, 2010 5:02 pm

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article ... denie.html

prečítaj si toto, možno ti to pomože :wink:
v diskusii k tomu článku je aj príspevok odo mna
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od livijja » Sob Júl 10, 2010 8:41 pm

sandras píše:http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/673/ne_jedenie.html

prečítaj si toto, možno ti to pomože :wink:
v diskusii k tomu článku je aj príspevok odo mna


dakujem krasne ten caspois si rtada kupujem je tam vela na citanie hlavne rady este raz dakujem a dnes mi maly papal 1x rizoto jupiii
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Sep 16, 2010 6:38 pm

sandras píše:http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/673/ne_jedenie.html

prečítaj si toto, možno ti to pomože :wink:
v diskusii k tomu článku je aj príspevok odo mna


no idem to prebrat... :( maly 4 dni papa potom nic a teraz je to uz takmer cely tyzden ze obed vobec nechce...ako tak polievky zje zeleninove ,krupicove knedle alebo hraskova proste to ano ale inak len rano kakao,potom chlebik s niecim alebo kolacik,puding ci jogurt ale obedy nie..:(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od livijja » Štv Sep 16, 2010 6:59 pm

inguli píše:
sandras píše:http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/673/ne_jedenie.html

prečítaj si toto, možno ti to pomože :wink:
v diskusii k tomu článku je aj príspevok odo mna


no idem to prebrat... :( maly 4 dni papa potom nic a teraz je to uz takmer cely tyzden ze obed vobec nechce...ako tak polievky zje zeleninove ,krupicove knedle alebo hraskova proste to ano ale inak len rano kakao,potom chlebik s niecim alebo kolacik,puding ci jogurt ale obedy nie..:(


odkedy papame ten sirupcek co nam doktorka predpisala na podporu papania maly krasne papa , hoc nie masko ale ryzu zemiacky s kompotoikom , musim povedat ze sa krasne rozpapkal berieme ho kratko ale vidim krasnu zmenu , ziadne cokoladky ako pred tym rano mu davam menej mliecka , rano spapa cez flasku ale citala som ze uz take baby by sa malo ucit cez pohar pit , tak ak papa chlebik dam mu mliecko do pohara on je strane mliekovi a tym ze cez pohar vypije menej ale vypije , stale si nieco pyta papt co az niekedy sa bojim aby mi rapidne nepribral tym ze tolko papa

pred tym ked sme nemali ten sirupcek horko tazko nieco spapal no dufam ze ho nebudeme brat dlhlo aby si zas nan nezvykol
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Sep 16, 2010 7:19 pm

..ja ziadne sirupy a tablety nechcem davat ked netreba...nemyslim si ze je to u nas az take hrozne syn ma 2,3 roka a vazi 16kg...
a ked sme na dedine u mamy tam papa lepsie takze zatial to neidem riesit navstevou dr.ky urcite
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od livijja » Štv Sep 16, 2010 7:36 pm

inguli píše:..ja ziadne sirupy a tablety nechcem davat ked netreba...nemyslim si ze je to u nas az take hrozne syn ma 2,3 roka a vazi 16kg...
a ked sme na dedine u mamy tam papa lepsie takze zatial to neidem riesit navstevou dr.ky urcite


to je potom riadny baculo , my sme to museli riesit dokorkou lebo nic ale nic nechcel papat a siel dole z vahou a nechcela som aby sme skoncili v nemocnici na infuziach ale ak maly vazi 16 kg a ma 2,3 roka to je fajn moj ma 2,4 roky a ma len 12,5 kg
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť