Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Martina, Miriam/Miriama, Marianna

Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Uto Jan 27, 2015 1:15 pm

Ktore z tychto mien sa Vam paci najviac? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od vladkaPD » Uto Jan 27, 2015 3:51 pm

ziadne :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od melindi » Uto Jan 27, 2015 6:18 pm

miriam

Pôvod a význam mena Martina
Žena menom Martina, je výzorovo krehké žieňa, ale v skutočnosti je to veľká bojovníčka, ktorá sa nikdy v živote nevzdáva. Nevešia hlavu v ťažkých životných situáciách, neuteká pred problémami, alebo sa neschováva za niekoho druhého. Je perfekcionistka a veľmi zodpovedná osoba, ktorá musí mať všetko spravené na sto percent, podľa jej predstáv. Ak jej dáte riešiť hlavolam, tak nad tým bude sedieť do vtedy kým to nevyrieši. Máva tyranské spôsoby a je panovačná k svojmu okoliu, hoci nikomu nechce ublížiť. Ku priateľom a rodine sa správa stále s rešpektom a za všetkými jej činmi hľadajte, len tie najlepšie úmysly. Má v sebe množstvo energie, ktorú by mohla predávať. Svojou pozitívnou náladou, dokáže nakaziť svoje okolie, preto je v kruhu priateľov veľmi obľúbená. Všetci v jej okolí sa stávajú lepšími, výkonnejšími, majú radosť zo života a zo svojej práce, takže o jej spoločnosť sa ľudia priam trhajú.
Je mimoriadne emotívna a citlivá. Od partnera očakáva, že jej bude opätovať toľko lásky, čo dá ona jemu. Vždy a všade sa bude môcť na ňu spoľahnúť. Milujúca a verná mu ostane po celý ich život.
Typickou farbou tohto mena je modrá.

Pôvod a význam mena Marianna
Pôvod mena z latinského Marianus, čo znamená mariánsky.
Žena s týmto menom býva zväčša mimoriadne krásna. Svoju krásu si plne uvedomuje a neraz svojím šarmom a krásou popletie mnoho hláv. A nie len krása je jej silnou stránkou. Je cieľavedomá, inteligentná a aktívna. Všetko robí pre to, aby sa v živote dobre mala. Túži po prestíži, úspechu a verejnom uznaní. Zbožňuje, ak ju ľudia obdivujú a chvália. Niekedy svoje skutky robí, len preto, aby sa jej dostalo uznania. V spoločnosti vystupuje ako sebavedomá a namyslená. V kruhu žien, nemá množstvo kamarátok. Nie jedná v nej vidí svoju sokyňu.
V hĺbke dušičky však chce, aby bola milovaná. Láska je u nej silnou prioritou. Málokedy sa dokáže sústrediť na niečo iné, ako na svoje pocity. Potrebuje istotu a trvalé zázemie kam sa môže vracať, keď skončí v práci. Partner, ktorý jej bude verný a oddane ju ľúbiť, vždy bude verná a oddaná.

Typickou farbou tohto mena je zelená.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Uto Jan 27, 2015 7:26 pm

melindi píše:miriam

paci sa mi celkom vyznam toho mena “milovana bohom“

vladkaPD píše:ziadne :D


ty si narocna :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od vladkaPD » Str Feb 04, 2015 9:26 pm

terez254 píše: ty si narocna :D :D :D


ale neni som, len to su take mena co sa ani nositelkam nelubia :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Str Feb 04, 2015 9:47 pm

vladkaPD píše:
terez254 píše: ty si narocna :D :D :D


ale neni som, len to su take mena co sa ani nositelkam nelubia :)


Ako vies, ze sa im nepacia? :D poznas baby s tymito menami?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od vladkaPD » Uto Feb 10, 2015 10:08 pm

terez254 píše:Ako vies, ze sa im nepacia? :D poznas baby s tymito menami?


ano poznam aj miriamu aj miroslavu. uz som to tu niekde tusim pisala, kazda jedna mira je zrazu mia. keby sa im ich meno pacilo urcite neprejdu na momentalne popularne meno mia :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Uto Feb 10, 2015 11:59 pm

vladkaPD píše:
terez254 píše:Ako vies, ze sa im nepacia? :D poznas baby s tymito menami?


ano poznam aj miriamu aj miroslavu. uz som to tu niekde tusim pisala, kazda jedna mira je zrazu mia. keby sa im ich meno pacilo urcite neprejdu na momentalne popularne meno mia :D



mozno si chcu meno len skratit. ak sa ty volas vladimira a pises si tu vladka to je to iste :D :D
pre ludi je dlhe meno obtiazne. nevedia ako dotycnu volat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Str Feb 11, 2015 1:09 pm

Ženské meno Miriama má hebrejský pôvod, je starozákonné a v preklade znamená "milovaná bohom". Zaujímajú ju mnohé otázky o zmysle života a jej mieste v ňom, je veľmi súcitná a plná pochopenia. Dokáže pomôcť iným a je veľmi obetavá. Za dobro sa jej dostane odmeny, stane sa vzorom pre svoje okolie a málokto odolá jej šarmu. V láske je verná a svoje city venuje naozaj navždy. Ak si vyberie zle, potom je pre ňu veľmi ťažké dostať sa z takého vzťahu. Vždy verí, že každý človek sa dokáže zmeniť. Dáva všetko a požaduje málo, je ideálnou matkou a priateľkou - proste nemá chybu. Toto meno je vhdoné pre akékoľvek znamenie. Ovplyvňuje ju planéta Merkúr. Jej ochranné kamene sú zafír a citrín.

poznas zenu, ktora je nositelkou jednoho z tychto mien a myslis si, ze ten popis na nu sedi?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od melindi » Str Feb 11, 2015 3:20 pm

Nepoznám. Tie poznáš?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Str Feb 11, 2015 3:37 pm

melindi píše:Nepoznám. Tie poznáš?


Poznam niekolko Martin a asi jednu Mariannu. tvoja dcera sa ako vola ak sa smiem spytat?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od melindi » Str Feb 11, 2015 4:19 pm

Odett. Tvoje deti ako sa volajú?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od sandras » Str Feb 11, 2015 6:19 pm

u nás je to vcelku bežné, poznám niekoľko Miriek ( a volajú ich Mirka, nie Mia) a syn ma aj pani učiteľku Miriam aj spolužiačku, voláme ich Mima/Mimka/Mirka, podla nálady. A Martín tiež máme niekoľko v okolí, zväčša ich voláme Maťa/Maťka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od terez254 » Str Feb 11, 2015 9:05 pm

sandras píše:u nás je to vcelku bežné, poznám niekoľko Miriek ( a volajú ich Mirka, nie Mia) a syn ma aj pani učiteľku Miriam aj spolužiačku, voláme ich Mima/Mimka/Mirka, podla nálady. A Martín tiež máme niekoľko v okolí, zväčša ich voláme Maťa/Maťka


Tiez bezne stretavam zeny s menom Martina a Marianna, Miriamy pomenej.
tebe sa tieto mena pacia?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Martina, Miriam/Miriama, Marianna

od sandras » Str Feb 11, 2015 10:04 pm

svojej dcére by som také meno asi nedala, ale nejako mi nevadia, neprídu mi vôbec čudné alebo nemoderné
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť