Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Recepty – Varenie – Pečenie - MŇAMKY pre celú rodinku

od sisu22 » Ned Jan 25, 2009 10:38 pm

dannii píše:skus,nam to velmi chuti,zvyknem to este postruhat syrom,ale to vtedy,ked obim k tomu topinky :wink:


vidis,a co k tomu mam urobit? v restike si k tomu davam varene zemiaky...no vsak ale by som aj zmenu uvitala :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od dannii » Ned Jan 25, 2009 10:40 pm

no ja robim topinky,ale mozes aj placku,to je tiez vyborne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od skulecova » Pia Jan 30, 2009 5:51 pm

Ženy, máte skúsenosť s koláčom "pre lenivé gazdinky" na spôsob, že vymazať plech nasypať múku, PDP, ovocie, zase múku a zaliať to buď mliekom s vajciami alebo len čisto nejakým palmarinom. Akože ide víkend a chcela by som upiecť deťom - sebe niečo také. Ináč zostanem asi pri klasike jablkové pi/yté. Ak máte overené niečo dajte vedieť. Zatím.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia Nov 30, 2007 1:00 am

od gonica » Pia Jan 30, 2009 5:55 pm

ak chces posli mi mail do spravy a poposielam ti kolace a take receptiky. mam vela v PC
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od sonka776 » Pia Jan 30, 2009 5:56 pm

skulecova píše:Ženy, máte skúsenosť s koláčom "pre lenivé gazdinky" na spôsob, že vymazať plech nasypať múku, PDP, ovocie, zase múku a zaliať to buď mliekom s vajciami alebo len čisto nejakým palmarinom. Akože ide víkend a chcela by som upiecť deťom - sebe niečo také. Ináč zostanem asi pri klasike jablkové pi/yté. Ak máte overené niečo dajte vedieť. Zatím.

najlepšie sú LG keksy :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od skulecova » Pia Jan 30, 2009 6:02 pm

najlepšie sú LG keksy :lol: :lol: :lol:[/quote]

To je čo?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia Nov 30, 2007 1:00 am

od cvilinge » Pia Jan 30, 2009 7:03 pm

skulecova píše:Ženy, máte skúsenosť s koláčom "pre lenivé gazdinky" na spôsob, že vymazať plech nasypať múku, PDP, ovocie, zase múku a zaliať to buď mliekom s vajciami alebo len čisto nejakým palmarinom. Akože ide víkend a chcela by som upiecť deťom - sebe niečo také. Ináč zostanem asi pri klasike jablkové pi/yté. Ak máte overené niečo dajte vedieť. Zatím.


robila som ho už niekoľkokrát, je jedlý

:wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 434
Registrovaný: Štv Aug 07, 2008 12:00 am

od skulecova » Pia Jan 30, 2009 7:19 pm

cvilinge a môžeš hodiť overený recept na taký nejaký? gonica mi poposielala kooopec receptov, som len slintala nad obrazovkou, veľa ich chcem odskúšať ale chcem mať poruke aj takúto rýchlovku. Ď.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia Nov 30, 2007 1:00 am

od cvilinge » Ned Feb 01, 2009 3:24 pm

bože som zabudla na ten recept 8)
LENIVÝ JABLČNÍK
2poháre (po 200ml)hrubej,alebo polohrubej múky
2poháre práškového cukru
1/2balíčka kypr.prášku
150-200g masla
1kg jabĺk
vanilínový a škoricový cukor
300ml mlieka
3vajcia

múku,kypr.prášok a práškový cukor zmiešame. Plech nahrubo natrieme maslom a polovicu zmesi naň rovnomerne nasypeme.
Potom dáme postrúhané jablká a posypeme vanilínovým a škoricovým cukrom(podľa chuti). Na to nasypeme druhú polovicu múčnej zmesi.
V mlieku dobre rozmiešame vajcia a celú plochu koláča polejeme. Na vrch poukladáme tenké plátky masla. Pečieme asi pol hodiny.
Hotový môžeme posypať cukrom
BRÚ CHUŤ :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 434
Registrovaný: Štv Aug 07, 2008 12:00 am

od dannii » Pon Feb 02, 2009 10:30 am

receptik na chlebik-1kg hladkej muky,2varene zemiaky v supke,7dcl vody,3lyzicky soli,1lyzicka rrasce,vsetko male lyzicky,1kvasnice a troska cukru.1deci vody a 1lyzica muky,zmiesame a pridame kvasnice s cukrom.nechame nakvasit,teda klasika kvasok.do misky dam muku,sol,rascu,vodu a nastruhane vychladene zemiaky,pridam kvasok a vymiesim a poriadne,necham pol hodku vykysnut,potom dam cesto na dosku,pomucnim,vyvalkam a poskladam a znova nakysnut pol hodku,zopakujem postup a necham kysnut,potom vyberiem na plech a vytvarujem bochnik a prikryjem miskou,aby som ho schovala a necham kysnut,ked cesto zacne preliezat,tak ho pomalicky odokryjem,dotvaujem bochnik,potrem vodou so solou a dam piect do vyhriatej rury na 220stupnov,po desiaich minutach stisim na 175 a peciem este asi 75minut,ked sa upecie,potrem ho tou slanou vodou a necham vychladnut. :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od sonka776 » Pon Feb 02, 2009 12:53 pm

skulecova píše:najlepšie sú LG keksy :lol: :lol: :lol:


To je čo?[/quote]
Jój to sú keksy pre lenivé gazdinky, kúpite v každých lepších potravinách :lol: :lol: :lol:
A čo ste nakoniec piekli :?: :?: :?: Ja kysnuté rožky a jablkami. Piekla som dve hodiny z kila múky a syn to zjedol za pol hodiny :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Pia Jan 02, 2009 3:24 pm

od skulecova » Pon Feb 02, 2009 1:42 pm

Ja som sa stále nedokopala do obchodu pre to lístkové cesto, aby som mohla spraviť recept od gonica. a skončila som predsa len pri lenivom pité (za polhoďku sa už jedol). nechcelo sa mi robiť na to klasické cesto tak som použila recept z drobenkového koláča, riskla som to bez mlieka (lebo to jablkové pyré čo som použila stačilo habadej) a bolo to mňami.
Ale dnes som objavila také vráskavé jablká tak skúsim ten jablkový originál lenivý od cvilinge. Díky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Pia Nov 30, 2007 1:00 am

od cvilinge » Pon Feb 02, 2009 4:59 pm

skulecova píše:Ja som sa stále nedokopala do obchodu pre to lístkové cesto, aby som mohla spraviť recept od gonica. a skončila som predsa len pri lenivom pité (za polhoďku sa už jedol). nechcelo sa mi robiť na to klasické cesto tak som použila recept z drobenkového koláča, riskla som to bez mlieka (lebo to jablkové pyré čo som použila stačilo habadej) a bolo to mňami.
Ale dnes som objavila také vráskavé jablká tak skúsim ten jablkový originál lenivý od cvilinge. Díky.


skús ho,vyzerá to na plechu divne,ale spojí sa to a je to normálne jedlé :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 434
Registrovaný: Štv Aug 07, 2008 12:00 am

od swedulka » Pon Feb 09, 2009 9:19 am

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od swedulka » Pon Feb 09, 2009 9:21 am

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť