Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - Na aké všetky príspevky má žena nárok po pôrode?

Na aké všetky príspevky má žena nárok po pôrode?

od tmartina1512 » Sob Sep 06, 2014 1:40 pm

Dobrý deň prajem slečny, dámy, nastávajúce mamičky či mamičky...
Chcela by som sa informovať na čo všetko možné má žena nárok po pôrode. Myslím tým príspevky všetky možné od materskej,rodičovskej a tak...Čo všetko si môžem uplatniť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 12:05 pm

Re: Na aké všetky príspevky má žena nárok po pôrode?

od keilayh » Pon Sep 08, 2014 11:30 am

tmartina1512 píše:Dobrý deň prajem slečny, dámy, nastávajúce mamičky či mamičky...
Chcela by som sa informovať na čo všetko možné má žena nárok po pôrode. Myslím tým príspevky všetky možné od materskej,rodičovskej a tak...Čo všetko si môžem uplatniť?


no, dávno je čo som to riešila :D ale tak ak maš narok na MD tak tu riešiš tušim v 34tt

No ak nemáš nárok na MD, tak po pôrode vybavuješ:
RD v sume 203,20 Eur
prídavok na dieťa v sume 23,52 Eur
jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa to je 829,86 Eur a ten sa vybavuje až keď sa dieťa dožije 28dní.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Na aké všetky príspevky má žena nárok po pôrode?

od tmartina1512 » Štv Sep 11, 2014 11:12 am

Dobrý deň :) na nárok na MD nemám. Mám nárok na RD od narodenia dieťaťa.
Tie tri príspevky čo ste písali som pozerala na internete. Vybavujú sa všetky na Úrade nie?
A ešte som sa chcela opýtať našla som aj niečo také, ak si žena neuplatňuje daňový bonus má
nárok na nejaký prídavok k príspevku čo je nejakých 11€. O tom ste nepočuli?Neviete mi poradiť či je to
pravda?Existuje niečo také?
Ďakujem Vám babulky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 12:05 pm

Re: Na aké všetky príspevky má žena nárok po pôrode?

od keilayh » Pia Sep 12, 2014 11:45 am

Ano existuje take niečo

Príplatok k prídavku na dieťa
Príplatok k prídavku na dieťa je štátna sociálna dávka, ktorou štát pripláca oprávnenej osobe na výchovu a výživu nezaopatreného dieťaťa, na ktoré si nemožno uplatniť daňový bonus.

Výška príplatku k prídavku na dieťa: 11,02 € mesačne (od 1.1.2014)


Podmienky nároku na príplatok:
-splnenie podmienok na prídavok
-poberanie starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku, invalidného dôchodku z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%, výsluhový dôchodok - po dovŕšení veku potrebného na nárok na starobný dôchodok, poberanie dôchodkovej dávky toho istého druhu v cudzine oprávnenou osobou a ďalšou fyzickou osobou, poberateľ peňažného príspevku na opatrovanie
-nevykonávanie zárobkovej činnosti oprávnenou osobou a ďalšou fyzickou osobou, ktorá si môže uplatniť daňový bonus
-nepriznanie daňového bonusu na nezaopatrené dieťa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť