Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Úrady - na co ma narok ked je na UP

na co ma narok ked je na UP

od astra976 » Pia Dec 09, 2011 10:59 pm

dobry vecer,maminky vcera som sa dozvedela ze moje dieta caka dieta :lol: ibaze dcera je na urade prace cca 2rok predtym jej zamestnavatel neplatil odvody ziadne iba na paske si ich videla stiahnute bude mat na nieco narok € ci nedostane vobec nic? brat sa mladi nejdu momentalne inak dcera ma 25r babatko sa narodi v juli vdaka za radu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Okt 08, 2009 8:54 pm

od kriskovalud » Sob Dec 10, 2011 2:08 pm

dobry kliknite si na socialnu poistovnu a tam sa docitate ale myslim ze ak nepracovala za posledne 3 roky nema platene nemocenske velka sanca tam nieje ale idu menit zakon tak treba pockat co za novoty schvalia
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sandras » Sob Dec 10, 2011 8:00 pm

mala by dostávať rovno Rodičovský príspevok a to odo dna, ako sa babatko narodí. RP je teraz vo výške okolo 190€ a k tomu ešte dostane rodinné prídavky asi 22€ mesačne. Obidvoje sa vybavuje na Urade práce, soc. vecí a rodiny, nie na Soc. poisťovni.
Okrem toho ak je otecko dieťaťa zamestnaný, bude mať narok na danový bonus na dieťa - zamestnanec nahlasuje zamestnávatelovi, SZČO si to uplatní v ročnom zúčtovaní dane.

A ešte dostane takzvané porodné + príplatok pri narodení 1. dieťaťa, spolu asi 800€

Na takzvané "materské" nárok mať nebude, nezamestnané maminy si priplácali Dobrovolné nemocenské poistenie aby dostavali materskú, ale tato možnosť sa od nového roka má rušiť a aj tak by bolo pre nu už neskoro, kedže už by nestihla platiť dostatočne dlho.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť