Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - nechce sa mu rozpravat

nechce sa mu rozpravat

od klauduska30 » Pia Aug 15, 2014 2:10 pm

Dobry den,ma niekto s tymto skusenost.Mam syna,ktory ma 3,5 roka.Uz rok chodi do skolky a strasne malo rozprava.povie klasiku mama,tati,caj,mame,nemame,tma..atd je toho asi 50m slov.a s toho dokaze poskladat aj vetu.teraz sa nam trosku rozviazal jazyk,ale stale to nie je take ako ostatne deti v skolke.a najnovsie zacal hovorit posledne slabiky slova.napr.rozpravka-povie ka,vajicko-povie ko..niekedy som s toho na nervy,pretoze neviem,co chce.je to velmi tazke.boli sme aj u logopeda,neurologa,psychologycky.vsetko je uplne v poriadku.poradte,prosim.Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Okt 29, 2010 7:43 pm

Re: nechce sa mu rozpravat

od keilayh » Pia Aug 15, 2014 2:28 pm

Ahoj,
keďže ste boli na všetkych vyšetreniach a všetko bolo v poriadku, asi by som to riešila iba častým čítaním rozprávok.
Teraz ma napadlo, skúsiť taku vec, že keď povie iba tie posledne slabiky urobiť si z neho srandu - formou hry samozrejme. :D Povie, chcel by som ko (vajičko) a ty mu povieš čo si prosiš? koliesko? a načo ho potrebuješ? a tak, možno ho to donúti opäť používať celé slová keď sa bude chcieť dorozumieť.
Samozrejme aj pre teba to bude ťažšie aby si vedela hneď reagovať slovami.

Učitelky v škôlke maju k tomu aky postoj? tam tiež nepoužíva slová? alebo nemohol to obkukať v škôlke?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechce sa mu rozpravat

od klauduska30 » Pia Aug 15, 2014 3:54 pm

no v skolke je to o dost horsie,tam nerozprava vobec..psychologycka mi to odovodnila tym,ze on sa boji,ci mu budu ostatny v skolke rozumiet,boji sa ze to nebude 100%tne.syn ma velmi tazku povahu,je velmi tvrdohlavy ale uplne inak ako ostatne deti.nechce si dat nic vysvetlit,vsetko chcem sam...mysli si,ze on ma vo vsetkom pravdu...ale nie je zly,netrucuje,nehadze sa o zem...
psychologycka s nim dokonca robilala rozne testy a verdikt znel,ze je vyspely rozumovo na 4,5rocneho chlapca.len to rozpravanie..ale dakujem velmi pekne za radu..skusime to:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Okt 29, 2010 7:43 pm

Re: nechce sa mu rozpravat

od keilayh » Pia Aug 15, 2014 6:56 pm

Ešte ma napadlo, system bodovania. Urobiť tabulku kde budete dávať napr. vytlačky, za každe pekne povedané slovo, alebo vetu.
Keď nazbiera určitý počet, dostane odmenu :wink:
Ale zas celkovo keď to vezmem, tak 3,5r. je ešte taký vek, že je to "dovolené" možno o rok bude rozprávať, že budeš chcieť aby bol chvílu ticho :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: nechce sa mu rozpravat

od klauduska30 » Pia Aug 15, 2014 7:24 pm

no vraj je to este v norme,ze fakt zle to zacina byt tak od 4roku. :? psychologickina rada bola,ze ak nieco nove povie,tak sa mame s nim tesit,urobit doslova divadielko..asi pred hodkou povedal nove dve slova..bager,daj mi..tak som happyy :wink: on povie vela viet aj zlozenych,ale len tych niekolko slov.no som zvedava.aj dnes som bola pre neho v skolke,hral sa na pieskovisku s kamosmi.som ho volala domov a on mi povedal:mami,mam ..tu.(robotu)nechapem tomu. :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Okt 29, 2010 7:43 pm

Re: nechce sa mu rozpravat

od Janka81 » Pia Aug 15, 2014 7:58 pm

No ja si myslím,že je až príliš inteligentný,aby sa "zahadzoval " nejakými slovami :D :D :D On to má asi všetko v hlave a rozprávanie by ho zdržovalo..podľa mňa to je novodobý génius :P :P :P tak nechaj sa prekvapiť a žiadny stres,bude to určite v pohode :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť