Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - Nežiadúce účinky očkovania.

Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 12:31 pm

Ahojte,

o očkovaní sa veľa hovorí a aj píše. Nemožno si však vytvoriť jednotný názor. Lekári hovoria iné a mamičky tiež. Ako to vlastne je???? Chcem sa preto opýtať,či má niekto z vás negatívne skúsenosti s očkovaním tu na Slovensku??? Ak áno, tak s akou vakcínou???

Vďaka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od veverka1 » Uto Aug 19, 2014 12:58 pm

Ja nemam negativne, dali sme zaočkovať všetko povinne. O tych nepovinnych by sa dalo diskutovať, to je take podla mňa skôr na ťahanie peňazi? sama neviem. No premyšlali sme o očkovaní na ovčie kiahne, naša doktorka nebola ani za ani proti, nechala to na nás, no keď sme to nakoniec zrušili povedala, že sme urobili dobre. Ale čo som tym chcela povedať, kamoška dala zaočkovať na ovčie kiahne a decká ich aj tak dostali, Takže ja toto tiež beriem za take negativum, aj keď to teda nieje nič strašne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 1:19 pm

ja som na mnohých fórach čítala, že dieťa po očkovaní ochrnulo, alebo nejakým iným spôsobom ochorelo, preto chcem zistiť, či to je tak na SVK alebo nie. Dokonca som sa dozvedela, že dieťa nechceli zobrať ani do škôlky bez očkovania. Viete o tom niečo?
Ja som momentálne na vážkach, či očkovať či nie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 1:49 pm

Ja som pred rokmi,ked bol Niko ešte malý a nemala som doma net,dávala všetko očkovať :) :? Eštw aj nejaké dobrovoľné očkovania,ako žltačka A,pneumokoky,či kliešte a chrípka..No po rokoch klikania na nete som sa troška stopla a určite som len za povinné očkovania a do iných sa už neženiem :wink:
Nemyslí si ale,že je nejak veľa detí,čo majú z očkovania následky..Treba sa zamyslieť aj nad tým,že keby nebolo očkovaní,mnohé smrteľné choroby by nás zabíjali dodnes :?
Takže stále platí,že všetko s mierou..pokiaľ nemáš dieťa nejak choré,určite sa s vakcínami dobre vysporiada :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 1:58 pm

To ma teší, že je to tak. Mňa trošku nastrašili tie články aké následky môže očkovanie mať. Len neviem ako o tom presvedčiť partnera?? On je totiž zaryto proti očkovaniu, práve kvôli tomu, že to môže ublížiť dieťaťu, preto mám dilemu. Hoci na jednej strane to očkovanie byť musí no na druhej sú tu tie následky.

Ale ďakujem za názory kočky :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od keilayh » Uto Aug 19, 2014 2:09 pm

Ja som take zatiaľ nepočula, že ochrnulo a pod. Ale take, že ostali autisti to som veru čítala. Toho by som sa aj obávala, aj keď ja si myslím, že to mohlo mať to dieťa v sebe a tym očkovanim to len vyšlo na povrch. Ale zas aby som nedala očkovať vôbec, to nie. To by som sa asi bála.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 2:16 pm

Tiež mám dilemu, keďže na jednej strane chcem mať dieťa zdravé a na druhej sa bojím, aby po očkovaní neochorelo, alebo niečo podobné. Takže ste ZA očkovanie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 7:53 pm

Pozri,ja už mám niečo za sebou,nejaké tie 4 krížiky na krku,tak ked to môžem celé prehodnotiť,tak základné očkovanie áno a zbytok dobrovoľných by som už nedávala,,nedávam roky už ani na chrípku..tie kliešte sa len raz za cca 5 rokov,tak to nejak neriešim,ale zase si myslím,že radšej zaočkujem,ako encefalitída..žltačku A by som už dnes nedávala,pokiaľ nežijeme v osade :wink: a pneumokoky..tie som asi tiež dala zbytočne,ale zas mi mudr. naposledy povedala,že nech ho dám po 5 rokoch zas preočkovať,že už ked mal 2x očkovanie,je je to už škoda prerušiť...
V posledných rokoch vzniklo mnoho debát na túto tému a osobne si myslím,že to mladé mamičky troška zveličujú....tých prípadov,kedy to má nejaké následky je ozaj mizivé percento a podľa to boli deti,čo už aj tak mali danú chorobu v sebe...Takže povinné základné očkovanie určite..ved nik nechce predsa pre dieťa obrnu,či čierny kašel,osýpky atd atd... :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 8:48 pm

Ďakujem pekne za tvoj názor, vážim si ho o to viac, že už máš s tým skúsenosti. Čo by si mi poradila v tom prípade, že môj partner nesúhlasí s očkovaním?? Ako by som ho mala presvedčiť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od keilayh » Uto Aug 19, 2014 9:41 pm

disha11 píše:Ďakujem pekne za tvoj názor, vážim si ho o to viac, že už máš s tým skúsenosti. Čo by si mi poradila v tom prípade, že môj partner nesúhlasí s očkovaním?? Ako by som ho mala presvedčiť?


A on prečo nesúhlasí, aké má argumenty?
Osobne by som ho asi vzala k Dr. nech mu to "vysvetlí", nech sa o tom pobavia, že tie povinné je dobré dať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od pupavicka22 » Uto Aug 19, 2014 10:06 pm

My sme dali očkovať všetko možne, lebo moja mala je narodena skôr tak sme sa bali aby sme niečo nezanedbali. Nechodila som nejako na internet aby som študovala okolo toho veci, tak som veru ani neriešila takuto vec, že neočkovať. Plne dôverujem našej doktorke, je perfektna, sama volala do nemocnice kde sa malinka narodila aby sa s nimi poradila. Teraz už sledujem viac tuto problematiku, ale veru niesom presvedčena o tom, že neočkovať. Neviem, ešte som nečítala žiadny taky argument, ktorý by ma dostal, a ktory by ma presvedčil, že ano mate pravdu očkovanie je zle.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Str Júl 14, 2010 6:12 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Str Aug 20, 2014 7:25 am

Partner nesúhlasí hlavne kvôli tomu, že mnoho detí zostali autistické, tak sa bojí. Takže to neviem vyriešiť, no možno zmení názor, ktovie.

Posielam vám linky na niekoľko článkov : http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/st ... dna-volba/

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/oc ... atiek.html

ešte jedno video : https://www.youtube.com/watch?v=ChVMJKLLe24, síce zroku 2008 ale predsa. Čítala som aj mnohé iné články, ak ich nájdem, tak pošlem link. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 7:28 pm

No čítala som aj ja diskusie,že ostali nejaké deti autistické,ale je to len istá špecifická skupina a my nevieme,aké iné potiaže tam boli..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od disha11 » Str Aug 20, 2014 7:35 pm

To áno, ale obavy sú vždy. Stačí už iba dúfať, že sa nič zlé nestane a dieťa bude v poriadku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Nežiadúce účinky očkovania.

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 7:54 pm

Proste nemysli zbytočne na zlé veci :D Daj zaočkovať a mysli pozitívne,,netreba zlé privolávať.. :wink: Zlé sa Ti môže aj inde stať..niekto napr. zomrie pri plast. operácií prsníkov...či ho poškodia lekári pri inej bežnej operácii,alebo mu spravia zle lieky,ktoré iným pomohli...Netreba to proste zveličovať a ked je dieťa zdravé už vôbec nie :) Môj má očkovaní ajajaááj a je pekný a v poho :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť