Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Nočné pomočovanie

Nočné pomočovanie

od marosasona » Ned Jan 04, 2009 12:45 am

Prosím poraďte mi. Mám 4 ročného syna ktorý sa v noci stále pocikáva. Už mal jedno obdobie, že mal suché plienky. No teraz ho dávame pred spaním na WC,tiež keď ideme v noci spať alebo okolo polnoci ho dáme vycikať a on sa dokáže aj 2x za noc ešte pocikať. Snažím sa mu nedávať na večer už veľa piť (čo je u nás problém) aj s dcérou sú asi "závislí " na nej. Detská lekárka mi povedala, že lekársky problém je až u 5 -ročných detí. A do v tedy je to stále v norme. No mne sa už nechce čakať ďalší rok a navyše už mám problém mu aj tie najväčšie plienky obopnúť cez pás. Neviem či je lepšie budiť ho alebo radšej v polospánku ho dať vycikať. Prosím poraďte čo ste vyskúšali vy. Budem rada za každý nápad.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 12:00 am

od ingridd » Ned Jan 04, 2009 12:48 am

ahoj, a už ste nejaké vyšetrenia absolvovali?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od marosasona » Ned Jan 04, 2009 1:03 am

nie a ani nám doktorka nedá odporučenie, keď to riešia až po 5.roku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 12:00 am

od martuskab » Ned Jan 04, 2009 11:30 am

Ahoj.Ja som mala s najstarším tiež taký problém.V prvom rade treba obmädziť pitie pred spaním.Keď pred spaním nepije,pociká sa? Ako dlho mal suché obdobie a koľko mal vtedy rokov?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od marosasona » Ned Jan 04, 2009 2:28 pm

Martuskab ,nedá sa to presne posúdiť či sa pociká,keď sa nenapije. Skôr to je keď v priebehu celého dňa menej pije.No to zas neviem či je dobré odriekať mu pitie počas celého dňa. Viem, že niektorí majú zas problémy s tým,že ich deti nechcú zas vôbec piť. Keď mal obdobie "sucha" asi pred pol rokom (v lete mal 3,5) tak to sa mu podarilo nepocikať sa tak dva týždne potom občas nehoda,zas sucho a tak na striedačku. Teraz asi od jesene mal zase plienky no sľúbil Ježiškovi,že za darčeky už nebude mať plienky a sám od seba ich nechcel,keď darčeky dostal. Teraz ale to "sucho" akosi neprichádza. Neviem či je lepšie mú tu plienku dať alebo radšej nech cíti to,že je v mokrom. On v noci príde za mnou,že je pocikaný. Prezlečieme sa aj periny a spí ďalej. Dnes som ho dala o polnoci vycikať a do rána bolo sucho. Marti a koľko mal tvoj syn,keď ste to už ako tak zvládali. A je vôbec dobré ho budiť a dať ho vycikať? Viem,že názory sa v tomto líšia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 12:00 am

od ingridd » Ned Jan 04, 2009 2:51 pm

ahoj, detská lekárka má v podstate pravdu, že vyšetrenia maju v podstate čas, len pre rodiča je dosť ťažké vyčkávať... ked aj mu nechce robiť odbery na hormony udržiavajuce vodu v tele, vyšetrenie moču a moč. systemu, myslím sonografiu obličiek a moč mechura, tak sa aspon pytaj na krčné odd.- myslim zistiť či nemá zvačšenu nosovu mandlu- vo vela pripadoch zvačšenie nosovej mandle može sposobiť pomočovanie, alebo oddialovať návyk na bezplienkové spanie :arrow: nechrape ti v noci malý fešák jak parná lokomotiva?.... a nechodili ste v baby-veku na doplnkové kontrolné USG vyšetrenia obličiek?

čo sa týka otázky budiť-nebudiť ja by som ho asi "budila" v noci 1-2x, ved on sa v podstate nezobudí, a ráno bude mať užasný pocit ked bude dlhšiu dobu suchý...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

od martuskab » Ned Jan 04, 2009 3:46 pm

No.Marasasona,určite netreba menej piť celý deň,len pred spaním úplné minimum asi tak 1-2hod.Ku tým plienkam.Určite by som ich nedávala.V zdravotníckych obchodoch a možno aj v lekárni dostať také ,,podložky pod chorých,,.Toto by som mu dala do postele.Keď sa mi malý zobudí,pojdem sa pozrieť,či ešte náhodou nemám.My sme boli aj na nefrologii,robili mu sonno obličiek a bolo to ok.Ono tá príčina môže byť rôzna.Určite si treba zapisovať-čo robil v deň pred nehodou,koľko krát za noc sa pociká,a koľko vypil.Ono to môže byť aj psychického pôvodu.Ešte jedna otázka.Kedy bol prvý krát v noci bez nehody dlhší čas a aký čas?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od marosasona » Ned Jan 04, 2009 8:49 pm

Čo sa týka toho chrápania,tak nechrápe a nosnú mandlu už máme vybranú.
Presne si nepamätám kedy a koľko vydržal v suchu ale, ako som už písala bolo to v lete. V tedy vydržal zo 3-4 dni suchý potom zas sa zo 2 dni pocikal a ani neviem ako a čím to opäť vyustilo do toho,že sme sa vrátili k plienkam a mokrým nociam. Možno to bolo aj z mojej strany nedôslednosť , no nemala som chuť každú noc prezliekať a prať obliečky.
Asi to skúsime s tým monitorovaním a zapisovaním vypitého a tým či a ako dlho ostane suchý. Vyskúšame to bez plienok s vycikaním okolo polnoci. Podľa úspechov alebo neúspechov (nie za deň ani týždeň)zistím či sa to lepší alebo nie. Potom by som asi riešila tie odborné vyšetrenia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 12:00 am

od martuskab » Ned Jan 04, 2009 9:47 pm

No.Určite sa pýtaj na nefrologiu,aby sa vylučila nejaká choroba obličiek alebo močových ciest.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od Vlasta28 » Pon Jan 05, 2009 5:10 pm

Ahoj. Ja som raz v nejakom časopise čítala, že je dobré dať dieťaťu 2 lyžičky medu pred spaním. Aj som to odskúšala u staršej dcéry a fakt to pomohlo. Tak môžeš aspoň skúsiť aj ty.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Sep 07, 2007 12:00 am

od marosasona » Pon Jan 05, 2009 8:42 pm

Marti ďakujem za typ určite vyskúšam.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 12:00 am

od marosasona » Uto Jan 06, 2009 12:24 am

Pardón splietla som si meno.Tak ešte raz Vlasti ďakujem za typ určite vyskúšam(dnes sme už skúsili)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Ned Jún 15, 2008 12:00 am

od Vlasta28 » Uto Jan 06, 2009 7:56 pm

Super, tak potom daj vedieť ako to dopadlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Sep 07, 2007 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť