Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Obchody

Obchody

od melindi » Štv Dec 18, 2014 9:05 am

V Maďarsku od apríla budú v nedeľu zatvorené obchody. Čo myslíte o tom? Vy chodíte v nedeľu nakupovať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Obchody

od keilayh » Štv Dec 18, 2014 10:30 am

V Rakúsku su tiež pozatvárané. Jednoducho sú tak zvyknutí, tak to nikto nerieši. Už som počula aj také, že sa to má zaviesť aj u nás. No uvidíme. Ono je to na jednej strane dobré, nakoľko aj predavačky-predavači majú svoje rodiny. Na opačnej strane veľa ľudí chodí po obchodoch zrovna len cez víkendy. My tiež chodievame väčšinou v nedelu. Ale tak samozrejme, keď by to zrušili tak sa nič nestane :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Obchody

od sandras » Štv Dec 18, 2014 6:43 pm

áno chodíme ... nie preto, že by sme inak nevedeli tráviť voľný čas, ale inokedy to fakt nestíham. My s manželom obaja pracujeme, po robote letím pre syna do školy, odtial na krúžok, potom treba úlohy s dieťaťom urobiť, ja sa musím do práce nachystať, takže fakt nejaké väčšie nákupy nestíham. To rieime väčšinou raz do mesiaca v nedelu, pokúpim potraviny + oblečenie, topánky, čo deťom treba a tak.

Ak by obchody v nedelu zatvorili, vyriešim to asi nejako inak, pravdepodobne by sme sadli do auta a šli do Česka, Polska, máme to blízko. Alebo by som si na to našla iný deň ... ale popravde, myslím si, že aj my, aj väčšina ludí by začala viac nakupovať v malých obchodoch v centre mesta a tie hypermarkety by bez nedelných zákazníkov krachovali jeden za druhým.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Obchody

od melindi » Sob Dec 20, 2014 9:15 am

Aj mi chodíme v nedeľu nakupovať. Keď som bola malá, obchody boli v nedeľu zatvorené. Urobili sme iné programy. Chodili sme do zoo alebo do lunaparku, išli sme pozrieť Dunaj. Možno rodiny namiesto nakupovaní našli iné spoločné programy, kde aj deti mohli zabávať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Obchody

od sandras » Sob Dec 20, 2014 10:20 am

kto chce, vie aj nakúpiť a aj deťom urobiť vhodný program mimo hypermarketu
a zato, že pár jednotlivcov vláči deti každú nedelu po obchodoch ja predsa nemôžem ...

čo sa týka predavačiek, zvolili si tú prácu sami a nie sú jediné, ktoré pracujú aj v nedelu - v nedelu pracujú aj lekári, polícia, železničiari, vodiči, ludia vo fabrikách na nepretržitých prevádzkach, podnikatelia a podobne. Môže sa kludne stať, že predavačky, ktoré teraz bojujú za volnú nedelu po zavedení takého zákona nebudú mať prácu vôbec, pretože bude treba menej predavačiek.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Obchody

od melindi » Ned Dec 21, 2014 8:17 am

Máš pravdu. Min. 15-20 tisíc predávačka dostane výpoveď. Nevedia čo bude, s nákupnými centrami. Kina, reštauracia, pekárne môžu byť otvorené. Kvôli tomu musia byť tam SBSky, a kúriť musia. Bude im drahšie nájomné.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Obchody

od vladkaPD » Pon Dec 22, 2014 10:07 am

ale prosim vas, za to ze by bola zavreta nedela tak dostanu predavacky vypovede? to pochybujem. jedine sa im znizi plat. sak ostatne dni budu musiet robit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Obchody

od sandras » Pon Dec 22, 2014 1:09 pm

nie je to tak celkom ravda, lebo oni môžu odrobiť len určitý počet hodín mesačne ... a ked bude o 1 den menej, tak bude automaticky aj hodín o jednu sedminu menej ... a teda logicky, o prácu prídu v prvom rade brigádnici, najmä študentky a dôchodkyne, ktoré si takto privyrábajú. A potom možno aj pár kmeňových zamestnancov. Plat samozrejme pôjde tiež dolu, prišli o príplatky za nedele, prípadne nadčasové hodiny. No a niektoré prevádzky by možno zavreli úplne, lebo bez nedelného predaja stratia veľkú časť zákazníkov. Na druhej strane by to mohlo pomôcť centrám miest, vrátiť zákazníkov malým obchodníkom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Obchody

od gombicka1 » Pon Dec 22, 2014 2:03 pm

my tiez chodievame hlavne cez vikendy po obchodoch, zial nestiham vobec obchody cez tyzden. takze ked potrebujeme hlavne oblecenie, topanky robime si take vikendove vylety :) mna nebavi nejako chodit po malych obchodoch, hlavne ked su vsade cinanci alebo aj tzv. butiky ale s cinskym tovarom :? radsej idem do nakupneho centra a stravim tam aj pol dna, dame si obed pripadne veceru podla toho kedy ideme, alebo aj kavicku, nemusime sa nahlit ze o piatej-siestej sa zatvara. bude to skoda ked by nedele zavreli :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Obchody

od melindi » Pon Dec 22, 2014 6:00 pm

Mi zvykneme chodiť do Maďarska. Od nás Gyor len 30 km. Sú tam lepšie obchody ako u nás. Je tam zoo, zábavný park. Viac krát sme išli v neďelu.
Už zbierajú ľudia podpisy. Chcú isť k prezidentovi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Obchody

od gombicka1 » Pia Dec 26, 2014 11:23 am

melindi píše:Už zbierajú ľudia podpisy. Chcú isť k prezidentovi.


nebodaj sa to niekde preberalo? ja som to zatial nezaznamenala :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Obchody

od melindi » Sob Dec 27, 2014 8:35 am

To nie. Ale v októbri chceli ten internetový daň. Ľudia išli na ulicu. Potom zrušili.
Už sme zvyknutý na to, že každý deň sú otvorené obchody. To je najhoršie. U nás už včera otvorili veľké obchody. Tesco, Kaufland. V susednej dedine otvorili pekáreň na tri hodiny. Bol toľko ľudi. Pol hodinku som musela tam čakať.

Čítala som sa, že aj u nás poslanci KDH uvažujú aj o zákaze práce zamestnancov v maloobchode v nedeľu a počas ďalších sviatkov. Zákaz nariadiť prácu v nedeľu a počas štátom uznaných sviatkov v maloobchodnom predaji by pripravilo o prácu 3500 ľudí, najmä žien. Teraz zamestnancovi nemožno nariadiť prácu 1. januára, na Veľkonočnú nedeľu, Štedrý deň po dvanástej hodine a 25. decembra.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Obchody

od gombicka1 » Štv Jan 08, 2015 11:56 am

jaj, len nech nevymyslaju, dobre to je ako to je. naco take zmeny. ale tak my to neovplyvnime :|
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Ned Nov 07, 2010 3:48 pm

Re: Obchody

od melindi » Štv Jan 08, 2015 4:42 pm

Keď zatvoria obchody, tak aj vo veľkých firmách Slovnaft, Volkswagen by museli zastaviť prácu na nedeľu.
Teraz je to tak dobre.Aj ja som robila v obchode celý týždeň, aj sobotu do dvanástej. V nedeľu sme zvykli isť minule nakupovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť