Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kojenie a umelé mlieko - "odstavenie" dietatka

"odstavenie" dietatka

od pasavec » Ned Júl 26, 2009 9:41 am

Ahojte mamicky, velmi pekne vas prosim o radu. Mam doma 18 mes. dceru, ktoru z dovodu mojej antibiotikovej liecbe musim odstavit od mliecka. Teda uz od piatka rana moje mliecko vobec nepapa,lenze co mam teraz robit s mojimi prsnikmi? Mam ich tak plne a bolave, ze mi vadi aj len tricko. Prosim pekne pomozte mi dobrou radou a zbavte ma tohto trapenia :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Ned Júl 26, 2009 9:53 am

ahoj, pasavec, ja som vo februari tiez riesila tento "problemik" pri 18. mes. syncekovi ,,,, jedine, co som robila je to, ze som si ich trosicku pri sprchovani odstriekala a hlavne som pomenej pila ,,,, a brala som jednu tobolku homeopatik na zastavenie laktacie ,,,, tie ti poradia v lekarni ,,,, ahoj :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od pasavec » Ned Júl 26, 2009 10:05 am

dakujem velmi pekne za radu. To sprchovanie som uz skusala, ja ale mam 39 stupnove teploty takze som rada ked sa nemusim ani len pohnut a do toho este aj tie prsia. Skusim poslat manzelicka do lekarne pre tie homeopatika. Chudacik,ma toho vela.postarat sa o dve deti,choru zenu, domacnost a este ist hladat otvorenu lekaren. :oops: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od nanaaa » Ned Júl 26, 2009 3:24 pm

Ako píše adinka33, treba čo najmenej piť.Ja som dva dni nepila skoro vôbec.A mne lekár radil, dať si čo najužšiu podprsenku, alebo na 1-2 dni prsia pevne niečím stiahnuť.Mne to prešlo a to som teda mala prsia naliate riadne.Tiež som si napustila vaňu vlažnej vody a len sa do nej ponorila.Odstriekať treba čo najmenej.Mne zase lekár odporúčal vlažnú až studenú vodu, nie horúcu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od nanaaa » Ned Júl 26, 2009 3:30 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od pasavec » Str Júl 29, 2009 10:05 pm

ahojte maminky, dakujem za radu. Uz som to zazehnala. Dala som si trochu pevnejsiu podprdu a kupel s vlaznou vodou. Dnes su prsia uz uplne v pohode a hlavne ma nebolia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Str Júl 29, 2009 10:10 pm

pasavec píše:ahojte maminky, dakujem za radu. Uz som to zazehnala. Dala som si trochu pevnejsiu podprdu a kupel s vlaznou vodou. Dnes su prsia uz uplne v pohode a hlavne ma nebolia.



tak super... :wink: a dúfam, že si už aj zdravá,, všetko dobré.... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od pasavec » Štv Júl 30, 2009 9:08 pm

Adinka, aby som bola ok, tak to bude trvat a trvat a trvat... zapal pluc sa lieci dlho. Vies si predstavit v tychto teplotach, co su von mam ja cez 39. Ledva zijem, som ako zlamana ale teraz mam nejake nove lieky a uz sa citim vcelku v pohode, hlavne ta teplota je fuc, este sa dokaslat a snad to bude super. Manzel doniesol akusi plaigu,lebo on mal anginu, ktora mu presla do zapalu pluc pred 3 tyzdnami a teraz to mam ja, dufame ze deticky to nedostanu, lebo si to neviem a ani nechcem predstavit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Júl 30, 2009 9:54 pm

ahoj, pasavec, velmi drzim palceky, aby si sa co najskor vyliecila a nech si v poriadku,,, a hlavne, nech to nedostanu deticky,,, vela, vela zdravicka prajem,,, :wink: :wink: :wink:

drzte sa, pa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Ljublju » Sob Aug 01, 2009 10:21 pm

pasavec píše:dakujem velmi pekne za radu. To sprchovanie som uz skusala, ja ale mam 39 stupnove teploty takze som rada ked sa nemusim ani len pohnut a do toho este aj tie prsia. Skusim poslat manzelicka do lekarne pre tie homeopatika. Chudacik,ma toho vela.postarat sa o dve deti,choru zenu, domacnost a este ist hladat otvorenu lekaren. :oops: :lol:


hlavne aby nepoplietol tie homeopatika a nekupil opacne :lol:


odstriekaj si a mne dr. kazala si ich zvazovat-obviazat sa tuho elastickym obvazom okolo hrude.Moj syn sam nechcel mlieko,ale mlieko sa mi este tvorilo
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

odstavenie dietatka

od inguli » Pon Aug 03, 2009 3:33 pm

ahojte ja som prve svoje dieta nekojila ale teraz po 11 rokoch druheho syna ano a uz bude mat 15 mesiacov .Chcela by som to uz na jesen nejako riesit,teraz sa prilepi aj cez den aj v noci ani ratat uz neviem kolko krat niekedy je to uz tak v uvodzovkach na nervy no som statstna ze kojim a zatial hlavne teraz cez leto by som mu to jeho ciciiik nezobrala ale co potom????poradte mi kto ako odnaucil svoje dioetatko?Vidim to jasne ze to nebude bez problemove odstavenie vecer nezaspi bez cicika a dudel nepozname:)dik za rady
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od pasavec » Str Aug 05, 2009 12:48 pm

Mila Inguli my to uz mame za sebou. Myslela som, ze to bude horsie, ale prezili sme to uplne ok. Odisla som zo spalne spat do detskej a malu som nechala muzovi a ona ked ma nenasla v posteli tak mrnkala, ale len chvilu, potom zaspinkala a to trvalo len dve noci. Teraz uz spi celu noc a boli sme presne ako vy, ze sa to nedalo ani len poratat kolko krat sa v noci nacucla. My sme ale mali tu vyhodu, ze ked isiel s nou ocino vecer spinkat, tak uplne v pohode zaspala, nepotrebovala ma, tiez nemame cumel a flasu s mliekom tiez nemusi. Naucili sme ju spat s manzelom tak,ze som chodila 2x do tyzdna do telocvicne a to na siedmu vecer, ked uz isla spat a tak jej ine neostalo, len zaspat s ocinkom. :) Teraz mi este prsia par krat za den pohladka a povie ze "mooo" akoze moje a dovolila som jej mi dat aj pusinu na dudku a tym sa ukludnila.Drzkam palec a ak nieco budes este chciet vediet kludne sa ozvi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od inguli » Str Aug 05, 2009 3:59 pm

pasavec píše:Mila Inguli my to uz mame za sebou. Myslela som, ze to bude horsie, ale prezili sme to uplne ok. Odisla som zo spalne spat do detskej a malu som nechala muzovi a ona ked ma nenasla v posteli tak mrnkala, ale len chvilu, potom zaspinkala a to trvalo len dve noci. Teraz uz spi celu noc a boli sme presne ako vy, ze sa to nedalo ani len poratat kolko krat sa v noci nacucla. My sme ale mali tu vyhodu, ze ked isiel s nou ocino vecer spinkat, tak uplne v pohode zaspala, nepotrebovala ma, tiez nemame cumel a flasu s mliekom tiez nemusi. Naucili sme ju spat s manzelom tak,ze som chodila 2x do tyzdna do telocvicne a to na siedmu vecer, ked uz isla spat a tak jej ine neostalo, len zaspat s ocinkom. :) Teraz mi este prsia par krat za den pohladka a povie ze "mooo" akoze moje a dovolila som jej mi dat aj pusinu na dudku a tym sa ukludnila.Drzkam palec a ak nieco budes este chciet vediet kludne sa ozvi.
Diky pekne za radu vsadeš citam ze s ocinkom mame odnaucit:)a ako spi z ocinkom len tak lezi vedla nej alebo ju treba hladkat?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od pasavec » Str Aug 05, 2009 10:15 pm

nas ocino ju drzi za rucicku a obcas ju hladka po chrbatiku, ked je uz ale taka ze skoro spinka, sama povie ze nie hladkat. Trva to vsetko asi tak 15 minut maximum. Teraz ked ide spat o mnou tak nam to trva dlhsie, lebo sa nejde do pusinkovat. :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob Apr 12, 2008 12:00 am

od inguli » Str Okt 21, 2009 10:20 pm

tak maminky zas je tu problem chcem maleho odstavit ale teraz uz musim kedze spinka uz v postielke aj vecer napapa sa a ulozim ho zaspi bez cicika ale o 23 je hore a uz potom neratam a ani normalne nespim kedze v kuse sa prilepi zobudza sa ale uz druhy den nad ranom uz precitujem bolest az tak taha kedze prsnik sa mi zda uz tam nemam tolko mlieka a on akoby nervozne tahal ale zasa v noci som skusala dat vodu zahodi flaskua place a ked mu nic nedam tak tiez ale hrozne a nelazka si ale sedi a taha moje tricko alebo len tak placka...je to na nervy je mi ho luto ale uz mi mliecko ide asi prec ..krasne a nevratne casy ..boze bude mi luto
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť