Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - ovčie kiahne

ovčie kiahne

od Zanulka » Ned Sep 28, 2008 9:40 pm

Už ste niekto dávali očkovať dieťa proti ovčím kiahňom?
Ako to dieťa znášalo?
Aké informácie vám podal lekár pred očkovaním? Ja mám pocit, že náš pediater sa akosi v lekárskych novinkách nevizná, aj mamičky so staršími detmi tvrdia, že si musia povedať čo im má predpísať pre ich dieťa. Akoby niekde zaspal dobu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 12:00 am

od Tilka001 » Pon Sep 29, 2008 12:11 pm

Dobrý deň, ja som syna dávala očkovať na ovčie kiahne, myslím, že to bolo v 15 mesiacoch. Znášal to úplne super, nemali sme žiadne problémy. Doktorka nám ale povedala, že v 10 rokoch sa to asi bude musieť preočkovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 02, 2008 1:00 am

od adinka33 » Pon Sep 29, 2008 12:43 pm

ahojte, aj ja nad tym rozmyslam, len by som chcela vediet kolko to stoji? pocula som, ze vyse 2500.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od Tilka001 » Štv Okt 02, 2008 10:28 pm

NO, stálo to okolo 2 600,- Sk. Mna doktorka upozornila až po zaočkovaní, že to treba o 10 rokov preočkovať, tak som to trošku ľutovala. Ja mán totiž aj takého 13 ročného a chcela som aj toho, lebo ešte nemal ovčie kiahne a vraj u nás s tou vakcínou, ktorú by potreboval on ešte neočkujú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 02, 2008 1:00 am

od maminana2 » Sob Okt 11, 2008 3:53 pm

Ahojte, tiež rozmýšľam nad očkovaním, mám už aj recept na vakcínu mám jedného 6mes. a jedného 5r. M)nšieho mi odporučila až v 15 mesiacoch v)čšieho kedykoľvek, ale neviem či mám alebo nie, má vakcinácia nejaké vedľajšie účinky-ako napr. chrasta po očkovaní, teplota, alebo tak?? Naša doktorka povedala, že jej sa nikto nesťažoval a že je to dobré tak neviem...najradšej by som ich dala naraz...poradte. Ďakujem :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od mozolko » Sob Okt 11, 2008 9:57 pm

ovčie kiahne?teraz sa tomu už smejem,ale keď ich pred dvoma rokmi priniesla dcéra zo škôlky,do smiechu mi nebolo,po desiatich dňoch ich dostal dvojročný syn,to bolo na vianoce,a keď mu už mizli ,na nový rok ich dostal aj ročný syn,bolo veselo...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Apr 11, 2008 12:00 am

od Tilka001 » Pon Okt 13, 2008 10:03 pm

maminana2 píše:Ahojte, tiež rozmýšľam nad očkovaním, mám už aj recept na vakcínu mám jedného 6mes. a jedného 5r. M)nšieho mi odporučila až v 15 mesiacoch v)čšieho kedykoľvek, ale neviem či mám alebo nie, má vakcinácia nejaké vedľajšie účinky-ako napr. chrasta po očkovaní, teplota, alebo tak?? Naša doktorka povedala, že jej sa nikto nesťažoval a že je to dobré tak neviem...najradšej by som ich dala naraz...poradte. Ďakujem :?


Ahoj, ja som malého dávala zaočkovať v 15 mesiacoch a nemal žiadne problémy, naozaj žiadne. Chcela by som sa spýtať, ako sa volá tá vakcína pre toho staršieho? Ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob Feb 02, 2008 1:00 am

od Zanulka » Pia Okt 24, 2008 1:38 pm

Ahojte mamičky, som rada,že ste napísali vaše postrehy na tému ovčie kiahne. Ja som sa medzi časom pýtala nášho "prispatého" pediatra a viete čo mi povedal?! Ža o vakcíne už počul ale na Slovensu ešte nie je registrovaná takže nie je možné ju na Slovensku kúpiť. Ak poznáte názov vakcíny prosím napíšte ho. Ďakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 12:00 am

od sisu22 » Str Okt 29, 2008 11:16 am

zdravim vas,mna lekar objednal automaticky na toto ockovanie,povedal,ze sa to ockuje medzi 15-18mes.Tak teraz ideme na to :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od maminana2 » Str Okt 29, 2008 3:58 pm

Ahojte, vakcina sa vola Varixil alebo tak nejak...ak si dobre pamatam. :lol:, sisu daj vedieť ako to dopadlo... :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Uto Apr 29, 2008 12:00 am

od dannii » Uto Nov 04, 2008 3:32 pm

caute baby,ja sa len chcem spytat ako sa tie kiahne vlastne prejavuju,prva mala lahky priebeh,ale dnes som nasla mojej druhej,dvojrocnej na tvaricke 5cervenych ppacikov,no nejako sa mi nezda,ze by to bol komar,tak mi prosim poradte.chcela som dat malu ockovat aj ja,ale doktorka mi neodporucila kvoli malej ekzemom. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od saskia178 » Sob Feb 07, 2009 12:23 am

Baby ockovanie je kravina, deti tie kiahne aj tak dostanu a cim skor tym lepsie (ale az po 1 narodkach) vakcina len "zabezpeci" hladky priebeh cize bez teploty... Opytajte sa vasich mam a svokier ci vas ockovali. NIE? a zijete? No tak fasa. Hlavne kiahne (cervene vriedky s vodickou v nutri,po prasknuti sa urobi chrasta. vyskytuju sa hlavne na tvari a vlasovej casti)nicim nepotierajte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od astronell » Sob Feb 07, 2009 3:57 pm

Pripajam sa k nazoru, ze netreba zbytocne ockovat. Dieta si musi vytvorit imunitu samo. Poznam mamicky, ktore daju ockovat svoje deti na vsetko na co sa len da a potom to aj tak dostanu. Ockovacie vakciny maju kopec vedlajsich ucinkov, ktore sa nemusia prejavit hned. Nejde iba o horucku, prip. lokalnu bolest. Ide o ekzemy, alergie, narusenie imunitneho systemu a pod :( . Vela pediatrov dnes proti tomu bojuje, ale farmaceuticka masineria si buduje klientelu strasenim a roznymi reklamami, ktore denne bezia v mediach. Vedeli ste napriklad o tom, ze pediatri su bodovani za pocet zaockovanych pacientov :?: Potvrdila mi to jedna znama detska lekarka. Takto ich vlastne nutia, aby pacientov nahovarali na ockovacie vakciny, pretoze su potom za to sami bodovo ohodnoteni a viacej zarobia. A samozrejme prachy zhrabnu najma farmac. spolocnosti a stat :lol:. Je lepsie ked kiahne dostane dieta v skorsom veku. My sme si tym presli takmer vsetci a zijeme. Po par dnoch to prejde. To by sme sa museli davat ockovat cely zivot stale proti niecomu. A pchat do seba a nasich deti tie svinstva, to sa vam zda zdravsie :?:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jan 08, 2008 1:00 am

od maca793 » Ned Mar 01, 2009 12:18 am

ja som pomýšľala nad očkovaním, ale stalo sa to. deti doniesli zo školy kiahne a tak očkovať som už nemusela. takže sme to v kľude prežili a bez ujmy na zdraví : :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť