Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Móda - PLESY

Re: PLESY

od terez254 » Ned Feb 22, 2015 5:17 pm

melindi píše:To je taký nezvyčajné. Ti netúžiš po netradičnom sobáši?
http://server.sk/zaujimavosti/interesan ... ne-svadby/



vies co, mne by sa pacila svadba niekde v zahrade alebo na plazi.
to by mohlo byt super.
keby si mohla mat svadbu este raz aku by si volila?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Pon Feb 23, 2015 9:07 am

Ja nie som vydatá. Ty áno? V Grécku pri mori.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: PLESY

od terez254 » Pon Feb 23, 2015 10:06 am

melindi píše:Ja nie som vydatá. Ty áno? V Grécku pri mori.


tiez nie som.. chcela by si velku alebo malu svadbu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Pon Feb 23, 2015 10:54 am

Len veľmi malú. Ja, moja dcérka, a môj druh. Ty o akom svadbe snívaš?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: PLESY

od terez254 » Pon Feb 23, 2015 6:21 pm

melindi píše:Len veľmi malú. Ja, moja dcérka, a môj druh. Ty o akom svadbe snívaš?


len vy traja? nikto z rodiny?
mne sa osobne nepacia slovenske svadby az tak moc. pride mi to, ze to je vsetko o alkohole.
ake svadby su v madarsku?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Uto Feb 24, 2015 9:22 am

Tam veľké. 120-150 ľudí. Ciganská kapela,maďarské jedla.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: PLESY

od terez254 » Uto Feb 24, 2015 9:45 am

melindi píše:Tam veľké. 120-150 ľudí. Ciganská kapela,maďarské jedla.


tu je tiez nieco pisane o madarskych svadbach
http://kusi.blog.pravda.sk/2010/06/11/s ... a-fantasy/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od terez254 » Uto Feb 24, 2015 9:46 am

terez254 píše:
melindi píše:Tam veľké. 120-150 ľudí. Ciganská kapela,maďarské jedla.


tu je tiez nieco pisane o madarskych svadbach
http://kusi.blog.pravda.sk/2010/06/11/s ... a-fantasy/



ale na slovensku maju niektori ludia tiez okolo 150 ludi..ciganska kapela je uplne obvykla na madarskej svadbe?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Uto Feb 24, 2015 5:45 pm

Áno. Keď moja sestre vydala, aj vtedy bola čigánská kapela. Bolo tam 120 ľudi. Máli sme veľkú rodinu. Bohužiaľ už veľa ľudí nežijú. Bolo to už pred 20 rokmi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: PLESY

od terez254 » Str Feb 25, 2015 10:15 am

Maďarské sobáše sa taktiež vyznačujú vlastnými tradíciami a rituálmi. Osobitný dôraz sa kladie na svadobný sprievod, za ktorým zvyčajne kráča celá dedina. Mladuchovský tanec má symbolicky zabezpečiť mladomanželom dostatok peňazí, takže hostia si musia za tanec s nevestou zaplatiť. Rozbíjanie pohárov slúži ako ochrana proti zlým duchom a spoločným pozametaním črepín mladomanželia preukážu chuť pre spoločnú prácu. A nebuďte prekvapení ak nevestu ukradnú! Ženích totiž musí splniť zopár úloh, aby si ju zaslúžil dostať naspäť... Môžete si byť tiež istí, že na žiadnom podujatí nenájdete takú hojnosť maďarskej pálenky, ako práve na svadbe.

vazne mavate takyto sprievod?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Str Feb 25, 2015 10:44 am

Áno. A vy aké zvyky máte na svadbách?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: PLESY

od terez254 » Str Feb 25, 2015 12:52 pm

ja teda viem, ze na slovensykch svadbach je cepcenie, potom, ze zenich pride do rodicovskeho domu nevesty a pyta ich o jej ruku alebo nieco take.. a na niektorych svadbach je aj unos...mate aj vy unos?

Čo by malo byť neodmysliteľnou súčasťou svadby a čo to symbolizuje? Mnohé zvyky sme si uchovali už zo starovekého ríma, niektoré sme prebrali z Ázie.
Zvyk prenesenia nevesty cez prah poznali už v starovekom Ríme. Predchádzalo sa tým náhodnému potknutiu, čo by znamenalo nešťastie. Kedysi sa tiež verilo, že sa tým ochránila pred zlými duchmi striehnucimi pod prahom, ktorí si mysleli, že cez prah prešla len jedna osoba.
Rozbíjanie taniera a jeho spoločné zametanie máva dva významy. Črepy prinášajú šťastie a zároveň mladomanželia ukazujú, že v manželstve budú vedieť spolupracovať. Rozbitím porcelánu sa tiež odháňajú duchovia, ktorí sa vraj boja hluku.
Svadobnú tortu má krájať ako prvá nevesta. Inak bude manželstvo bezdetné. Každý z hostí by z torty mal aspoň trochu ochutnať, aby nepriniesol nešťastie sebe ani páru.
Čepčenie nevesty býval u nás jeden z najdôležitejších svadobných rituálov a zvykne sa praktikovať dodnes. Robieva sa o polnoci a ide o premenu slobodného dievčaťa na vydatú ženu. Kedysi prebiehalo až po svadobnej noci, neskôr sa pre skracovanie svadby začalo robiť počas nočnej zábavy.
Zvyk hádzania ryže na čerstvých mladomanželov pochádza z Ázie, kde ryža predstavuje plodnosť.
Tak ako hodená svadobná kytica rozhoduje o budúcej neveste, o ďalšom ženíchovi rozhoduje ženích hodením nevestinho podväzku medzi slobodných mládencov.

Pozor na znamenia
Nevesta by mala opustiť svoj dom prednými dverami a vykročiť pravou nohou, inak bude mať smolu.
Dobré znamenie je, keď stretne čiernu mačku alebo kominára.
Nevesta by na sebe pred svadbou nemala mať kompletnú svadobnú róbu, prináša to nešťastie.
Staré, nové, požičané, modré a ešte strieborné
Zvyk pochádza z viktoriánskeho Anglicka. Niečo staré symbolizuje nevestinu minulosť. Niečo nové znamená, že začína nový život. Požičané je symbolom priateľstva a lásky a modré predstavuje vernosť a čistotu. Strieborná minca v nevestinej topánke má prinášať hojnosť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Str Feb 25, 2015 2:43 pm

Nie, mi nemáme únos.
Únos nevesty počas svadby

Únos nevesty bol zvyk, ktorý sa voľakedy dávno robil o pol noci. Bol to úplne iný únos, ako sa robí dnes a mal úplne iný význam, aký sa mu prikladá dnes.
Zle načasovaný únos veľmi nepriaznivo ovplyvňuje konečný výsledok svadby a treba sa nad ním vážne zamyslieť. Únos nevesty neodporúčame, z dôvodu, že naruší priebeh svadobnej zábavy. Pri únose nevesty na dlhšiu dobu opustí miesto konania sa svadobnej hostiny pomerne veľká časť hostí. Samozrejme hostia čo ostanú v sále sa väčšinou v priebehu únosu do zábavy veľmi ťažko zapájajú.

Treba spomenúť, že keď je únos zorganizovaný v nesprávnom čase nedovolí podávať jedlo. To potom sťaží prácu v kuchyni a jeho prihrievanie zas zníži kvalitu podávaného jedla. No a v neposlednej rade ísť autom, ak ste požili nejaký ten alkohol, sa môže stať pre niekoho osudným či už ako odobratie vodičského preukazu a nebodaj aby sa stala nehoda. Potom je celá svadba v háji.

Stručne povedané, únos je skoro vždy najväčším narušiteľom svadobného diania. Ak aj tak trváte na ňom, snažte sa ho za pomoci starejšieho správne načasovať a ak sa nezdržíte dlho, potom môže dopadnúť dobre. Pokiaľ nemáte starejšieho, tak sa poraďte s družičkami, prípadne s kameramanom, ktorý vám tiež vie veľmi dobre poradiť.
Skúsenosti s únosom
S únosom nevesty sa na svadbách často stretávame. Niekedy družičky, prípadne tí, ktorí únos organizujú zabudnú na kameramana a fotografa, ktorých majú na svadbe. Je však veľmi dôležité ich zobrať so sebou. Prečo? Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Mladomanželia budú mať svoje DVD obohatené aj únosom, okrem zábavy v sále. Na únos nemôžu ísť ostatní hostia, aby mohli vidieť, ako prebiehal celkový únos aj s príchodom ženícha a preto si to radi pozrú po svadbe na DVD. "V niektorých prípadoch sa stalo, že únos nevesty sa vôbec nenatočil. Dôvod je jednoduchý. Ako kameraman musím natočiť celkový únos nevesty zo sály a nie keď už je nevesta unesená v bare. Kameraman s ňou má ísť spoločne do baru, prípadne na diskotéku, aby sa natočil celý priebeh únosu," vraví kameraman Palino zo Štúdia PAMA.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: PLESY

od terez254 » Str Feb 25, 2015 4:39 pm

pacia sa ti taketo zvyky? a co povies na to, ze nevesta ma mat nieco stare,modra a pozicane vo svadoby den?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: PLESY

od melindi » Str Feb 25, 2015 5:00 pm

Áno, páčia pre mňa také zvyky. To som nevedela, že nevesta musí mať nieco stare,modra a pozicane . Prečo?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť