Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Plienka na noc

od maca793 » Ned Mar 01, 2009 12:24 am

astronel
mne malá si hneď odvykla od plienky keď mala 2 roky. a to aj na noc. ja som jej ju dávala ešte preventívne asi mesiac ale keď zakaždým bola po noci suchá, tak som jej ju nedávala. pri dvojčatách som to robila ta, že pred tým ako som išla spať okolo 22,00-23,00 som ich dala vycikať na nočník a vydržali do rána.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am

od tatianab » Ned Mar 01, 2009 2:56 pm

Astronell
vôbec to netreba riešiť, do 5 rokov to nie je problém. Ja som sa pri prvom dieťati tiež stresovala. Od 1,5 roka bola cez deň už bez plienky, no v noci to nejako nešlo, stále mala plnú plienku. Tak to išto až do 2,5 roka keď už som bola zúfalá a nechápala som, že už rok je cez deň bez plienky a v noci stále plná plienka. Tak som študovala o tom na internete a dozvedela som sa v skratke asi to, že vplyv na to či dieťa vydrží celú noc nepišať má okrem iného (pitný režim a pod.) hlavne zrelosť centrálnej nervovej sústavy dieťaťa a to konkrétne ide o tvorbu nejakého hormónu tuším sa to volá hydrokortizón. Ak sa už toho hormónu vytvára dostatok v mozgu dieťaťa, potom sa tvorí v noci menej moču a vydrží do rána suché. Tým pádom sa to nedá uponáhľať, u každého dozreje tá centrálna nervová sústava inokedy, u jedného to môže byť na 2 roky u niekoho na 3 resp. 4. Ak aj po 5 roku života pretrváva nočné pomočovanie tak potom je to už problém a treba to riešiť s odborníkmi, v najhoršom sa dodáva ten hormón v syntetickej podobe teda asi v nejakých tabletách resp. kvapkách. Tak asi toľko. Treba počkať, neriešiť, určite by som nebudila v noci na pišanie a nedávala plienku preč kým nebude niekoľko nocí po sebe suchá. Kým som sa toto všetko dozvedela dcérka začala mať od 2,5 roka odrazu suchú plienku, no ja som sa najprv bála jej ju nedať, tak až po mesiaci sucha som jej prestala plienku dávať. Teraz má 4 roky a odvtedy sme bez nehody. Proste to prišlo samo akoby uťalo, práve vtedy keď som si myslela, že bude mať plienku na noc asi večnosť. Tatiana
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str Okt 15, 2008 9:24 pm

od iwa000 » Str Mar 04, 2009 3:24 pm

my sme sa cez den zbavili plienky ked mala dcerka 2roky.stale nas ale trapili nocne plienky nie sa ich zbavit.a ked sme jej ju v noci nedali co sa stavalo.tak sa stala v noci nehoda mali sme nocne prezliekanie perin.teraz bude mat sarka 3rocky.a uz mesiac sme bez nocnej plienky huraa.jedneho dna nam dostala vysoke teploty39,7 .tak sme zacali davat zabali,sprchu.ale bez plienky.zacala jej v noci prekazat.chcela aby som jej ju dala dole i ked sa este sem tam pocikala nevadilo mi to.po horuckach som jej ju uz nedala riesim to tak ze dame veceru este sa napije tekutin.a ked ide spinkat musi sa ist vycikat.ked zaspinka skoro tak este okolo desiatej som ju vedela prniest na wc aby si este cvrka.a od vtedy klop-klop.sme bez nehody uz sa pekne naucila a zobudi sama ked chce ist alebo je nervozna a stale sa mrvi tak som ju preniesla na wc a bolo. :D tiez som myslela ze sa jej nezbavime ale chcel to cas.ked v noci nevidrzala tak s tym nic neurobime.ale raz to isto pride len treba byt trpezlive.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 10:39 am

od iwa000 » Str Mar 04, 2009 3:27 pm

a este chcem dodat netreba davat pred spanim vela tekutin co sa tyka aj polievok.aby to mali este kedy vyprazdnit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 10:39 am

od astronell » Pia Mar 06, 2009 12:35 am

Dakujem Vam baby za Vase rady a skusenosti, svojimi prispevkami ste urcite pomohli nie len mne, ale aj inym maminam :wink: . Pockame a uvidime, kedy dcerka zacne mavat suchu plienku a potom to skusime znova :lol: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jan 08, 2008 1:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť