Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - pomooc, budem mat prvaka!

pomooc, budem mat prvaka!

od marrusska » Uto Aug 26, 2008 1:06 am

Ahojte maminky, od septembra moj syn nastupuje do prveho rocnika a ja mam z toho paniku :shock: . Neviem si predstavit ako to zvladneme, kedze jehotreba do vsetkeho tlacit a nie je to velmi trpezlivy typ, ked mu nieco nejde tak to jednoducho necha tak a nerobi to. Proradite mi niektora ako ste sa ucili, aleboakosa ucite so svojimi detmi? Mate na to nejaky system? Ktore predmety najskor alebo tak nejak? Pocula som, ze niektore maminy robia vsetky ulohy s detmi najskor do cvicneho zosita aaz potom do "normalneho". Ja sa uz akosi nepamatam ako sa rodicia ucili so mnou :oops: .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od danulka0011 » Uto Aug 26, 2008 3:25 pm

ahoj,, mna to caka s dcerkou, takisto ide do 1 triedy.. a ked si predstavim aka je,, no normalne sa toho aj desim.. a este tolko penazi do tych veci co potrebuju, skoda, ze detsky bazar na toto nieje, lebo vsetko kratko vydrzi.
Ja som takisto pocula ze ulohy sa maju robit najskor ako precvicenie do cvicneho zosita... no ono to asi zalezi od kazdej maminy zvlast..nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od marrusska » Uto Aug 26, 2008 3:31 pm

alebo skor od kazdeho dietata :) vies, niekedy,ked pocuvam argumenty svojho syna nenachadzam slov. Dnes sme sa rozpravali o tom ako saty chrania nasu pokozku a on mi na to hovori: "Myslim ze saty nie su najlepsia ochrana, napriklad pred gulickou co leti z pistola nas neochrania"
Tak mi bolo do smiechu , ale keby somsa smiala, tak by sa urazil. Bojim sa ako bude komentovat ucitelku v skole a podobne, na druhej strane, kreslenie a take grafomotoricke aktivitu mu velmi nejdu, napriek tomu ze denne kreslime a rozcvicujeme ruku.Tvoja dcerka sa tesi do skoly?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od danulka0011 » Uto Aug 26, 2008 3:41 pm

moja mala sa chvilami tesi,, chvilami mi pripada ze nie.. aspon tak ti to pripada.. ze by o skole nejako rozpravala s nadsenim.. podla mna ten prvy tyzden bude nadsena, potom nie...
Mam kamosku, uci na 1/4 prvy stupen,, ta mi povedala,, ze kazdy den s nou treba precvicovat pismenka a ze vsetko ako tu skolu prijmu zalezi od prveho ucitela.. Tak uvidime...
Ja mam z toho asi vecsiu hrozu, nez muz a dcera dokopy :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od marrusska » Uto Aug 26, 2008 4:29 pm

ja tiez :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od lulyinka » Pia Aug 29, 2008 9:24 pm

aj ja sa pripajam k prvacikom....moja Lucka tiez ide do prveho ...len toho sa bojim ze ja som na vsetko sama....mamina mi nepomoze ma dost zo sebou....ale zvladneme to prezili sme aj horsie....
uz mame pokupene vsekto pomaly som kupovala.....a do skoly sa niekedy tesi niekedy nechce....
a s ucenim uvidime ako bude poradia nam maamicky co uz tym presli......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 12:00 am

od marrusska » Pia Aug 29, 2008 10:27 pm

Ved to je uz o 3dni :!: :!: :!: NApiste potom ako to prezivate.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od anicka09 » Pon Sep 01, 2008 8:34 am

ahoj babenky tak mne dcera ide do druhej ale len teraz by mala ist do prvej je o rok skor.
nebojte sa skoly oni deti su v škole ine ako doma.maju tam režim a vedia že sme neni pri nich tak je to ine.
u nas bolo aj bude najhoršie vstavanie cely prvy ročnik sme sa s tym "bili" :? :? :?

dufam že sa vašim prvačikom bude v škole pačiť a bude sa im darit :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Máj 29, 2008 12:00 am

od marrusska » Pon Sep 01, 2008 2:13 pm

Moj zas mal rok odklad, tak sme sa rozhodli, lebo bol este velmi hravy , ale nelutujem to, cez leto bol v taabore, takze ziskal nejake tie kolektivne "návyky" . Vravim, ja mam vacsi strach nez on :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Ned Apr 06, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Pon Sep 01, 2008 9:13 pm

Aj moj ide do skoly a stredny do skolky.Strasne sa bojim,hlavne toho skoreho vstavania,ako sa mi podari oboch nachystat vcas,hlavne ak sa mi do toho zobudi aj najmensi...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od danulka0011 » Uto Sep 02, 2008 9:07 pm

ahojte baby, ako ste dopadli dnes s detmi v skole??
Pacilo sa im ?? Nasa mala je nadsena...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 12:00 am

od ivetka1980 » Uto Sep 02, 2008 9:12 pm

Aj moj je total hotovy,snad mu to co najdlhsie vydrzi!!!A stihli sme vsetko vcas!!! :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od lulyinka » Sob Sep 06, 2008 8:08 pm

Ahojte maminky tak mi sme to zvladli aj prvy den aj ostatne mala sa nevie dockat kedy sa bude ucit pismenka domace ulohy uz sme mali kreslia a tahaju ciarky a cittaju podla obrazkou ucebnice ma cisto nove.....to je zaklad ze nechodime s placoom do skoly
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Sob Sep 06, 2008 9:09 pm

Aj moj je uplne hotovy zo skoly,najradsej by tam sedel aj cez vikend.Ale co sa mu moc nepozdava,tak to je druzina.Povedal,ze on tam chodit nebude,pretoze tam vzdy len spievaju.Ale maminy poradte mi,on mi nosi cele desiaty /co mu nabalim/domov a nedotknute!!!!!Vasi si spapkaju co im nabalite?Sice na obedy chodi,ale hovori ze vzdy len ochutna a nedopapa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od lulyinka » Ned Sep 07, 2008 2:16 pm

Ahoj ivetka moja nechodi a obedy ma skolu len doobeda a mamka je doma a aj ja na obed.... ale desiaty spapka kazdy den sa jej snazim dat nieco ine....raz rozok s masielkom a dzemom alebo salamka a syr......(nepapa mi vobec zeleninu takze nehrozi paradajka alebo paprika ..../ touty ma rada...stale jej to nejako kombinujem...alebo sa jej den pred tym spitam co chce na desiatu....drzim palce....dneska uz sme nauceni mali kreslit v pisanke a citala uz dva krat podla obrazka.....ozaj ake maju vasi prvaci knihy??moja ma od Lipku slabikar a je kombinovany do polovice slabikar a druha polka pracovný zosit....je to taka hrava forma co som listovala...aj zosit ma k tomu.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť