Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - POMOOOC, končí mi materská!!!

od iwa000 » Pon Feb 16, 2009 9:32 pm

tak to je super ze ti podrzia pracu teraz to robia malo komu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 10:39 am

od iwa000 » Pon Feb 16, 2009 9:32 pm

tak to je super ze ti podrzia pracu teraz to robia malo komu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str Okt 08, 2008 10:39 am

od sandras » Pon Feb 16, 2009 10:48 pm

iwa000 píše:tak to je super ze ti podrzia pracu teraz to robia malo komu.

no ja som kvalifikovany učitel jazykov, takže problem nemám :wink: keby som chcela, mohla by som nastupiť aj ihned
povodne som chcela zo školstva odísť a uchytiť sa v nejakej firme, ale kríza mi dočasne prerušila plany :?
zatial sa tam vratim a ked sa situácia stabilizuje, alebo by prišla vhodná ponuka, rozhodnem sa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Jamirka » Ned Feb 22, 2009 10:37 pm

sandras píše:ja som sa akurát dnes bola dohodnuť o nastupe, takže v septembri sa vraciam do práce, aj ked MD by mi mala končiť až vo februári 2010 ... som jedna z tých šťastnejších, sice žiaden super-plat ale zato istota, že sa mam kam po 2,5 roku vrátiť :D


ahoj sandars. Som na tom rovnako ako ty, nastupujem v sept., MD mi končí v dec. 2009. Ja nastupujem takisto do školstva, ale na nové miesto. Takisto som už v kontakte s riaditeľkou. Nevieš mi poradiť, či mi treba vybavovať nejaké papierovačky. Synček nastupuje od aug. do jasieľ, tak mi vraj do dec. zostáva MD do výšky výdavkov za jasle.
Veľa úspechov v práci :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od Jamirka » Ned Feb 22, 2009 11:15 pm

pipula píše::wink: Ďakujeme krásne...Mám robotku, ktorú si môžem robiť aj doma, takže mi je to jedno... a vyzerá to, že teraz toho budem mať do konca marca až až.. Takže skôr by som bola rada, keby ma šéf bez problémov pustil.... Lebo momentálne aj tak, ked mi drobec takto vystrája - ani to nebudem nejak siliť... Nechcem ho chudáčika trápiť... A s týmto ma totálne prekvapil :? , toto som od neho vôbec nečakala...on je veľmi živý, veselý a smelý.. On sa práveže vonku hoci komu prihovorí!!! Ale môže byť aj to, že je len taký, ked som já pri ňom..... :? :cry: :cry: :cry: :cry: Ale toto sa ozaj nedá zvládnuť :cry: :cry: :cry: učiteľky ma upozorňujú, že pokiaľ sa neukľudním já, tak prečo to žiadan od neho :cry: :cry: Bóženko, ale já to ozaj nezvládam :cry: :cry: :cry: A to sú už od pondelka 4 dni a nenastala žiadna zmena.... neviem, či si ho nenechám radšej malinkého pri mne doma.... :( A ďakujem všetkým - ste zlatunké :D


Pipula, neboj nie si sama, ktorá ťažko zvláda(la) nástup dieťaťa do škôlky. Takisto, keď pred 4 rokmi nastupovala dcérka do škôlky, tak som si aj poplakala, keď som počula jej plač... Bolo to na nervy. Mám z toho zlý pocit aj po 4 rokoch a v aug. ma čaká toto znovu, synček nastupuje do jasieľ, ale podstatne skorej ako dcérka... Už teraz kvôli tomu nespávam, ale splnil sa mi môj dávny sen, pracovať tam, kde mám teraz môžnosť nastúpiť. Budem učiť na škole, kde je prváčka moja dcérka, takže budem v jej blízkosti a časom sem bude chodiť aj synček. Tak nechcem premárniť príležitosť. Mám síce trochu výčitky kvôli synovi, ale zase dcérka je celá nadšená a ja tiež. Takže proste to musím vydržať. Ale ak by som mala možnosť ako Ty, že som doma, tak sa určite nestresujem, a dieťa si nechám doma :wink: Ale zase od určitého veku, dieťa potrebuje byť v kolektíve a nie len pri mame. Tak by som si ho nechala doma možno tak na mesiac a potom to skúsiť znovu. Ale musíš byť v pohode hlavne Ty, lebo tvoj syn to cíti, že si si neistá aj ty, či robíš správne. Musíš ho presviedčať, že v škôlke je super. A to je.
Moja dcérka plakávala dva týždne... Keď som ju tam doniesla, dala si stoličku ku dverám a sedela na nej kým som neprišla. S nikým sa nechcela hrať, nebavila sa ani s učiteľkami. Dokázala čakať na tej stoličke aj 4 hod, kým som neprišla... A takisto som ako šialená chodila okolo škôlky, až kým neprešiel dohodnutý čas... a sledovala som ju spoza kríkov, keď boli na dvore... No ak ma vtedy videliučiteľky, tak si museli myslieť, že som poriadne cvaknutá... Ale po 3 týždni sa ľady prelomili a ona prestala plakať a začala sa zapájať do hier, lebo získala dôveru, že ju do škôlky nedávam preto, že ju nemám už rada, ale práve naopak, aby bola s deťmi a zabavila sa. A ona to naozaj pochopila. Chodila tam po mesiaci s radosťou. A teraz je prváčka, ja som na MD so synom, chcela som ju preto brávať domov hneď po vyučovaní, ale ona nechcela o tom ani počuť. Chce byť aj v družine. A to aj keď pre ňu prídem o 15,30, tak sa pýta, prečo tak skoro??? Najradšej by tam bola až do záverečnej do 17-tej... Som tým priam nadšená, keď vidím s akou radosťou chodí do tej školy, tak preto som nadšená, že budem učiť na tejto skvelej škole.
A synčeka dávam do jasličiek preto, a nie do škôlky, lebo v jasličkách sa od detičiek nevyžaduje ešte taká samostatnosť ako v škôlke, a môj syn je takisto na mne závislák (ešte ho kojím...), a toto bude tiež problém a poriadny - odstavenie... A unás v jasličkách sú veľmi milé opatrovateľky, hocikedy uspávajú detičky aj na rukách, keď plačú, poláskajú ich. Proste sú úžasné a viem, že synček tam bude spokojný. Len si bude musieť zvyknúť, že bez mamy. Ale aj tak už mám niekedy pocit, že sa so mnou doma nudí, a to ho zabávam dosť, a úplne ožije, keď príde zo školy dcérka. Takže je šťastný medzi deťmi.
Tak Vám držím moc palce, aby ste tozvládli v pohodičke, a najprv si na to zvykni Ty :wink: Keď to dokážeš Ty, zvládne to aj Tvoj synček. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

od sandras » Pon Feb 23, 2009 9:12 am

Jamirka píše:
sandras píše:ja som sa akurát dnes bola dohodnuť o nastupe, takže v septembri sa vraciam do práce, aj ked MD by mi mala končiť až vo februári 2010 ... som jedna z tých šťastnejších, sice žiaden super-plat ale zato istota, že sa mam kam po 2,5 roku vrátiť :D


ahoj sandars. Som na tom rovnako ako ty, nastupujem v sept., MD mi končí v dec. 2009. Ja nastupujem takisto do školstva, ale na nové miesto. Takisto som už v kontakte s riaditeľkou. Nevieš mi poradiť, či mi treba vybavovať nejaké papierovačky. Synček nastupuje od aug. do jasieľ, tak mi vraj do dec. zostáva MD do výšky výdavkov za jasle.
Veľa úspechov v práci :wink:


no podla mna ked nastupuješ do práce, tak všetky papierovačky ohladne prihlášok do poistovní za teba musí urobiť zamestnávatel, len do 8 dní od nastupu maleho do jasiel musíš zajsť na Urad soc. vecí a rodiny a tam to nahlásiť. Oni ti preplatia 80% nákladov na jasle (aj za školku) ale musíš to z jaslí každy mesiac vydokladovať (trebárs nejakým učtom, faktúrou). To je ten novy Príspevok na starostlivosť.
Neviem, či preplatia len poplatok za jasle, alebo aj stravu a ine naklady. A ešte jedna mala rada, ak by maly nenastupil 1.8. ale až neskor (trebárs 3.8.) tak rodičovský ešte dostaneš aj za celý august (tak si premysli, či sa ti viac oplatí RP alebo PnS)
Moj syn bude mať 3 roky až vo februári 2010, ale ide od septembra do školky, do takej "jasličkovej" triedy, tam beru deti od 2 rokov. U nas jasle totiž nie su.
Veľa šťastia pri zvykaní do jasličiek a tiež tebe uspechov v práci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mskorova » Str Feb 25, 2009 11:07 pm

jamirka, ak si poberala rodičovský už v roku 2008, tak sa na teba vzťahuje zákon ešte po starom, to zn., že môžeš pracovať a dostaneš aj plný rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa,
Nový zákon sa vzťahuje na rodičov, ktorí si dali žiadosť až v novom roku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od sandras » Štv Feb 26, 2009 8:39 am

mskorova píše:jamirka, ak si poberala rodičovský už v roku 2008, tak sa na teba vzťahuje zákon ešte po starom, to zn., že môžeš pracovať a dostaneš aj plný rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa,
Nový zákon sa vzťahuje na rodičov, ktorí si dali žiadosť až v novom roku.

ano ale dieťa NESMIE byť v školke alebo v jasliach, ktore su zatarene do štátnej siete škol (beru dotácie na dieťa od štátu), može byť iba v čisto sukromnom opatrovatelskom centre.

Ak ide dieťa do školky (jaslí) a nemá ešte 3 roky, možete využiť ten nový Príspevok na starostlivosť :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mskorova » Pia Feb 27, 2009 9:19 am

sandras píše:
mskorova píše:jamirka, ak si poberala rodičovský už v roku 2008, tak sa na teba vzťahuje zákon ešte po starom, to zn., že môžeš pracovať a dostaneš aj plný rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa,
Nový zákon sa vzťahuje na rodičov, ktorí si dali žiadosť až v novom roku.

ano ale dieťa NESMIE byť v školke alebo v jasliach, ktore su zatarene do štátnej siete škol (beru dotácie na dieťa od štátu), može byť iba v čisto sukromnom opatrovatelskom centre.

Ak ide dieťa do školky (jaslí) a nemá ešte 3 roky, možete využiť ten nový Príspevok na starostlivosť :idea:


áno, tak je to,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Sob Júl 12, 2008 12:00 am

od maca793 » Ned Mar 01, 2009 12:11 am

moja a prečo si to všetko nechávaš na poslednú chvíľu? ja som pri dvojičkách išla 2 týždne pred skončením MD do roboty im ohlásiť, že sa vraciam. potom som si to bola 2-3 dni pred nástupom potvrdiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am

od Jamirka » Ned Mar 01, 2009 4:50 pm

sandras píše:
mskorova píše:jamirka, ak si poberala rodičovský už v roku 2008, tak sa na teba vzťahuje zákon ešte po starom, to zn., že môžeš pracovať a dostaneš aj plný rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa,
Nový zákon sa vzťahuje na rodičov, ktorí si dali žiadosť až v novom roku.

ano ale dieťa NESMIE byť v školke alebo v jasliach, ktore su zatarene do štátnej siete škol (beru dotácie na dieťa od štátu), može byť iba v čisto sukromnom opatrovatelskom centre.

Ak ide dieťa do školky (jaslí) a nemá ešte 3 roky, možete využiť ten nový Príspevok na starostlivosť :idea:


Vďaka za odpovede.
Naše jasle patria pod zdravotníctvo, nie do školstva. Syn sa narodil v dec. 2006. Do roboty nastupujem, keď bude mať 30 mesiacov, ale idem len na polovičný úväzok. Ako je to v tomto prípade? Vopred vám ďakujem za rady.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Pia Jan 04, 2008 1:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť