Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Hračky - poradte choditko-nie pavuka?

poradte choditko-nie pavuka?

od Ljublju » Str Apr 29, 2009 11:47 am

Ahojte,mala ma 8 mesiacov,zatial len sedka,nepusta sa ani lozit- a ked sa jej podari,tak sa odraza rukami dozadu-neni to neskoro?ale tak dopredu uvazujem o choditku,ale nie o klasickom pavuku,ale to,co sa tlaci dopredu.Je to dobra vec?Bavi to vase deti?Sa mi to zda aj mansie,s klasickym pavukom,neviem,ako by sa tu pohybovala,mame tu dost rohov....snad len po obyvacke trosku.A poradte aj znacky a typy.Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od gonica » Str Apr 29, 2009 12:11 pm

Mali sme aj pavuka...pouzivali sme ho od 6. mesiacov...ale iba tak na 20 min. denne...ked som potrebovala ist na WC..ale bo inde. Chodak na tlacenie sme vyuzivali od 9. mesiaca. Mame chicco a som velmi spokojná. pomohlo nám k stabilite a k prvym krokom. Uz behame.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 703
Registrovaný: Str Máj 21, 2008 12:00 am

od ellanoir » Str Apr 29, 2009 12:26 pm

Ja som pri prvej dcere pouzivala choditko a mala problemy s chodenim, v roku este ani nevedela sediet...Urcite to nebola chyba choditka, ale neurologicka aj rehabilitacna lekarka mi vyslovene zakazali pouzivat akekolvek pomocky na chodenie, lebo to krivi chrbticu (pri dlhsom pouzivani) a deti sa odrazaju spickami, takze aj nespravne navyky na chodenie. Pri druhej dcerke sme nic nepouzivali a zacala chodit s pomocou uz v 9. mesiacoch.
Inak si myslim, ze v 8. mesiacoch este nie je nijaka tragedia, ked sa dietatko nestavia na nohy, sa mi to zda priskoro a vela deti v tomto veku nelozi. Ak uz dokaze sama sediet a prevaluje sa, tak na tento vek to bohate staci...
Urcite su aj deticky, co su vyvinovo dopredu, ale tym sa nenechajte deptat a nenutte babo do niecoho, na co este jednoducho nedozrelo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Pia Aug 01, 2008 12:00 am

od sandras » Str Apr 29, 2009 12:50 pm

ja som pri oboch používala klasicke chodítko ale až vtedy, ked sa už sami postavili na nohy a vedeli sedieť
dcera asi od 8. mes, tak na cca. 20 minut denne, aby sme mohli aspon navariť ... lenže ona už v tom veku sama stála, chodila okolo nabytku a od 10 mes chodila sama - takže sme ho využili necelé 2 mesiace

syn až od 10 mes., on začínal neskor, a ani tam byť moc nechcel, tak som ho tam ani moc nedávala

mali sme aj chodítko / odražadlo 2v1 od Fischer-Price, to so slniečkom vpredu, čo sa z neho da neskor urobiť odrážadlo, ale naš syn bol na to vysoký, nechodil za tým postojačky, ale po kolienkach :roll: Takže nanič to bolo, neosvedčilo sa mi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Str Apr 29, 2009 12:53 pm

Ljublju, naš syn tiež začal loziť až po 8. mes, ale potom to už šlo rýchlo - v 10 stál, ale chodil až v skoro 14. A je v pohode zdravý, len trošku lenivý :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nanaaa » Str Apr 29, 2009 5:06 pm

Môj malý začal chodiť dosť neskoro, mal 15 mesiacov.Stavať sa začal až ako ročný.Nerobila som z toho tragédiu, dieťatko samo presne vie, kedy je načo vhodný čas.Teraz behá ozlomkrky a nedá sa zastaviť.Aj ja som používala klasického pavúka, ale ako písali baby nie viac ako 20 min. denne, skôr na to, aby som si aspoň trošičku niečo porobila.Mali sme aj odrážadlo, to isté čo písala Sandras, od Fisher Price.Nám sa osvedčilo, malého to bavilo.Ale chodítko aj odrážadlo sme využili cca 2-3 mesiace.A kupovala som všetko nové, tak za tú cenu to určite nestálo.Určite nekupuj na ten krátky čas nové, stačí len použité z bazáru.Najlepšie by bolo si od niekoho požičať a vyskúšať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od sandras » Str Apr 29, 2009 7:38 pm

no pokial maš 1. dieťatko a plánuješ dalšie deti v dohladnej dobe, potom sa možno oplatí aj nové
ale ja som kupila to chodítko FP použité a potom som ho predala za skoro rovnakú cenu, ved sme ho ani nevyužili ... takže som bola stratová len asi 200 korún.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Ljublju » Štv Apr 30, 2009 9:47 am

mam druhe babo,pri prvom sme pouzivali hned klasicke choditko,chodit sam zacal az v 15 mesiacoch.Tiez chcem kupit pouzite,ale to "tlacitko"radsej,lebo ten pavuk sa mi zda dost velky na nase priestory.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od martuskab » Štv Apr 30, 2009 10:23 am

Ljublju píše:mam druhe babo,pri prvom sme pouzivali hned klasicke choditko,chodit sam zacal az v 15 mesiacoch.Tiez chcem kupit pouzite,ale to "tlacitko"radsej,lebo ten pavuk sa mi zda dost velky na nase priestory.
Ahoj.Aj ja som kvôli priestoru volila radšej chodítko a nie pavuka,aj kvôli tomu,ako písala ellanoir-chrbtici.Nám sa veľmi osvedčilo,malý sa mi začal stavať keď mal 8,5mesiaca-myslím sám,a chodiť sám začal keď mal 10,5 mesiaca a potom ho ešte tlačil:)). My sme mali od FP,mám ho aj v albume...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť