Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Nakupovanie – obchody, reklamácie - Pošta a poštovné

Pošta a poštovné

od keilayh » Pon Jan 05, 2015 6:41 pm

Všimli ste si, že sa opäť zvýšilo poštovné? Taktiež je novinka pri posielaní balíkov tzv. dvojaké poštovné :shock: Keď zaplatíte menej nechajú vám balík na pošte. Ak chcete aby Vám balík doručili zaplatíte poštovné viac.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Pošta a poštovné

od vladkaPD » Pon Jan 05, 2015 7:46 pm

jaj boze ta posta robi stale kroky mimo a dozadu. akoze malo cakavame na poste? este teraz nebudu nic nosit ano? a vsetci si pre to budu chodit. tak hadam bude posta otvorena nonstop :|
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Pošta a poštovné

od melindi » Uto Jan 06, 2015 9:08 am

Zvýšili aj poplatky na šeky? Tento týždeň musím zaplatiť elektrinu a káblový televízor.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Pošta a poštovné

od sandras » Uto Jan 06, 2015 9:59 am

Na poštu skoro nechodím, poplatky všetky platím cez internetbanking, je to lacnejšie a pohodlnejšie.
Len raz do mesiaca posielam doporučený list do práce, tak to vždy idem cez víkend do nákupného centra, tam zvyčajne nie sú pošty až tak vyťažené.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Pošta a poštovné

od keilayh » Uto Jan 06, 2015 2:22 pm

U nás máme pošty iba dve a v tych tzv. kritických hodinách su plné obe. A keď si predstavím, že tam bude o polovicu ludí viac, lebo počítam, že všetci si radšej zaplatia lacnejšie poštovné tak to bude katastrofa.
Veľa ludí akosi stále nevie narábať s IB, tiež nechápem že sa im chce stáť pol hodinu v rade len na to, aby poplatili šeky. :roll:
Ja som si akurát spomenula na to, že pred vianocami som posielala dobierku za 4€ :roll: , 1x mi to nezobrali lebo vraj v malom zabalene, 2x som stála pol hodinu a ani som sa nepohla a poslala som to až na 3x. Čiže ja som prešla-previezla 3x tolko ako stála tá vec.
Chápem, že pošta takto odbremení poštárov, ale veď tie balíky vozí auto. Prečo zrazu takýto krok vzad?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Pošta a poštovné

od sandras » Uto Jan 06, 2015 5:05 pm

mylím, že preto, lebo stále majú monopol ...
a s tými šekmi, to je také, že zvyk je železná košela a ludia chcú mať asi ten ústrižok, že to zaplatili. Nás nútia takto platiť ZUŠ pre deti, oni chcú vidieť ten ústrižok :mrgreen: tak som platila aj tak cez IB a poslal im vytlačené potvrdenie o zaplatení.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Pošta a poštovné

od melindi » Str Jan 07, 2015 9:33 am

Ja mám od nich kartu východ. Zbieram body. U nás v dedine nie je pošta. Ja chodím do susednej dediny. Nezvykne tam byť predpoludní veľa ľudí. Od januára zmenili poplatky. Inak aj moja matka bola poštárka. Platiť nechceli.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Pošta a poštovné

od keilayh » Str Jan 07, 2015 8:17 pm

Ake body zbieraš na pošte? to počujem prvýkrát. Inak väčšina ludí chodí až poobede na poštu :? preto píšem, že tam bude nával. Ak by sa dalo doobeda, to je jasne, že tam bude menej ludí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Pošta a poštovné

od melindi » Štv Jan 08, 2015 9:42 am

https://postova-karta.sk/

Keď zvykneš posielať balíky, oplatí sa to urobiť.
Áno, máš pravdu. Keď som robila v meste, šéf ma zvykol posielať na poštu okolo tretej. Niekedy som bola tam hodinku. Toľko ľudí tam bolo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Pošta a poštovné

od terez254 » Pon Jan 26, 2015 2:14 pm

keilayh píše:U nás máme pošty iba dve a v tych tzv. kritických hodinách su plné obe. A keď si predstavím, že tam bude o polovicu ludí viac, lebo počítam, že všetci si radšej zaplatia lacnejšie poštovné tak to bude katastrofa.
Veľa ludí akosi stále nevie narábať s IB, tiež nechápem že sa im chce stáť pol hodinu v rade len na to, aby poplatili šeky. :roll:
Ja som si akurát spomenula na to, že pred vianocami som posielala dobierku za 4€ :roll: , 1x mi to nezobrali lebo vraj v malom zabalene, 2x som stála pol hodinu a ani som sa nepohla a poslala som to až na 3x. Čiže ja som prešla-previezla 3x tolko ako stála tá vec.
Chápem, že pošta takto odbremení poštárov, ale veď tie balíky vozí auto. Prečo zrazu takýto krok vzad?


tiez sa mi to nepaci a tiez som si vsimla, ze ked si objednavas nieco z internetu tak ak zaplatis vopred platis o 1,5 eura menej ako ked zaplatis az postarovi pri prevzati.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Pošta a poštovné

od sandras » Pon Jan 26, 2015 3:11 pm

jasné, lebo ked zaplatíš vopred, nejde to ako dobierka (za ktorú sa platí extra), ale ako doporučený list alebo balík. Zatial som s tým nemala problém, objednávam bežne, ale v overených e-shopoch. A napr. z HEJ a MALL sme si boli pre to osobne na výdajnom mieste, čo v prípade elektroniky je výhoda, že si to aj pozriem, či to nie je nejaké poškodené.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť