Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Očkovanie - Povinné a nepovinné očkovanie

Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Str Sep 10, 2014 3:42 am

Poznáte nové nepovinné očkovanie Priorixom Tetra?
Teraz ideme 15 mesačnou dcérkou na povinné očkovanie proti mumpsu, rubeole a osýpkam. Alternativou k tomuto povinnému očkovanie je očkovanie Priorixom Tetra, kedy dieťa spolu s očkovaním proti mumpsu, rubeole a osýpkam ochrání aj pred ovčími kiahňami. To všeko v jednej injekcii. Nevieme čo robiť. Vy aké máte s tým skúsenosti? Je lepšie ovčie kiahne prekonať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od keilayh » Str Sep 10, 2014 11:19 am

melindi píše:Teraz ideme 15 mesačnou dcérkou na povinné očkovanie proti mumpsu, rubeole a osýpkam. Alternativou k tomuto povinnému očkovanie je očkovanie Priorixom Tetra, kedy dieťa spolu s očkovaním proti mumpsu, rubeole a osýpkam ochrání aj pred ovčími kiahňami. To všeko v jednej injekcii. Nevieme čo robiť. Vy aké máte s tým skúsenosti? Je lepšie ovčie kiahne prekonať?


Na kiahne by som nedávala. My sme nedali aj keď sme o tom uvažovali. Malý mal uplne v pohode priebeh, aj keď teda u každého dieťaťa to je inak. No kamoška dala očkovať proti kiahňam a deti to aj tak dostali. Čiže pre mňa nemá zmysel očkovať proti kiahňam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Str Sep 10, 2014 12:37 pm

Aj mi sme nechceli jej dat tu injekciu. Ale dostali sme jeden leták od lekára a tam piše, že ovčie kiahne môžu sposobit komplikacie, ktoru možu viest k hospitalizácii dieta a v niektorych pripadoch možu sposobit až smrt. Deti možu dostat zapal pluc, zapal priedušiek, zapal mozgovych blan, zapal klbov. Neviem čo robit?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Str Sep 10, 2014 8:41 pm

melindi píše:Aj mi sme nechceli jej dat tu injekciu. Ale dostali sme jeden leták od lekára a tam piše, že ovčie kiahne môžu sposobit komplikacie, ktoru možu viest k hospitalizácii dieta a v niektorych pripadoch možu sposobit až smrt. Deti možu dostat zapal pluc, zapal priedušiek, zapal mozgovych blan, zapal klbov. Neviem čo robit?



Netreba brať všetky tie letáčiky od lekárov vážne..chcú predsa tie vakciny popredať,tak napíšu hocičo :wink:
Kiahne majú skoro všetky deti,niekto má pár bodiek,iný viac,ale prehrmí to a je pokoj..určite lepšie ako vakcína,,Vakcíny sú väčšinou len veľmi dobrý biznis žiaľ :? :? :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Štv Sep 11, 2014 1:20 pm

Áno, máš pravdu. My sme dali jej a nepovinné injekciu pre vírus rota a prevenar. Platila som 75 euro. Poznáte tie očkovania?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Štv Sep 11, 2014 2:28 pm

melindi píše:Áno, máš pravdu. My sme dali jej a nepovinné injekciu pre vírus rota a prevenar. Platila som 75 euro. Poznáte tie očkovania?



Ten Prevenar je na meningokoka??Mal by byť,no ja som dávala malému Pneumo 23..je lacnejšie a doktorka povedala,že má viac kmeňov v sebe ako ten Prevenar,ak si dobre pamätám :wink: Ale tuším je až pre väčšie deti..Teraz chodíme cca raz za 5 rokov na preočkovanie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Pia Sep 12, 2014 8:53 am

Náš lekár to neodporučil. Koľko treba za to platiť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od keilayh » Pia Sep 12, 2014 11:22 am

melindi píše:Náš lekár to neodporučil. Koľko treba za to platiť?


ja si veru už nepamätám ktorú sme dávali, ale tušim sme tiež doplácali. No my sme sa bavili o tom s našou Dr. a tým, že bol malý narodený skôr sme sa tak rozhodli. Vtedy nám to dr. vysvetlovala a riešili sme čo by bolo pre neho najlepšie.
Len vravím, žiaľ už je to dávno a nepamätám si to.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Pia Sep 12, 2014 12:50 pm

melindi píše:Náš lekár to neodporučil. Koľko treba za to platiť?


Ja som tuším neplatila nič..ale cena okolo 12-13€,ale mala by to hradiť poisťovňa..teda aspoň Dôvera určite prepláca,ved to aj reklamujú stále :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Sob Sep 13, 2014 1:31 pm

Bohužial, my sme v všeobečnej zdravotnej poistovni. A proti kliešťovej encefalitíde si dala očkovať svoje deti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Sob Sep 13, 2014 1:43 pm

melindi píše:Bohužial, my sme v všeobečnej zdravotnej poistovni. A proti kliešťovej encefalitíde si dala očkovať svoje deti?



Ja mám len syna-Nikolasa :wink: a áno,je očkovaný aj na encefalitídu a aj tá sa cca po 4-5 rokoch preočkováva :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Sob Sep 13, 2014 1:47 pm

My ešte nemáme, očkujú sa deti staršie ako 18 mesiacov. A koľko eur to stojí?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Sob Sep 13, 2014 1:54 pm

melindi píše:My ešte nemáme, očkujú sa deti staršie ako 18 mesiacov. A koľko eur to stojí?



Fúha,,tak to si nepamätám žiaľ,,ale v Dôvere asi opäť nič,alebo aspoň jednu dávku určite preplácajú :wink: Ale ja som určite platila ešte naposledy,ked som ho dávala preočkovávať..Na začiatku sú 3 dávky vakcíny a potom sa už len preočkováva..ale lekárka Ti cenu určite povie,no myslím,že okolo 21€ jedna dávka...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od melindi » Ned Sep 14, 2014 8:18 am

Dúfam, že áno. Chceme jej dávať aj očkovanie proti chripke. Ona má slabu imunitu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Povinné a nepovinné očkovanie

od Janka81 » Ned Sep 14, 2014 11:33 am

melindi píše:Dúfam, že áno. Chceme jej dávať aj očkovanie proti chripke. Ona má slabu imunitu.



No ja som tiež dávala pred rokmi očkovanie aj na chrípku sebe aj malému,ale už cca 3-4 roky to nerobím...začala som dávať na jeseň vyššie dávky céčka a kokosový olej a D3 a žiadnu vakcínu nepotrebujeme :wink:
Treba teda skôr zlepšiť imunitu,vakcíny dávať ozaj len tie najnutnejšie a nemyslím si,že chrípková je nejak potrebná :D :) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť