Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zuby - Prvýkrát u zubára

Prvýkrát u zubára

od 1dominika » Ned Apr 26, 2009 10:07 am

Kedy ste boli prvýkrát so svojimi ratolesťami u zubára a ako to deti zvládli? Umývajú si vyše deti zúbky samé alebo im pri tom pomáhate?Dcérka už mala 2 roky tak neviem či by som už nemala ísť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od sandras » Ned Apr 26, 2009 10:33 am

dominika, ak nejakého zoženieš, čo ju zoberie, tak kludne choď, aj ak nemáte problemy
ono je dobre tam chodiť, kym su zubky OK, aby si dieťatko zvyklo a nebálo sa, kym ešte nemá zlú skúsenosť :wink:
naš malý má tiež 2 roky, a chystám sa s ním, ked pojdem v lete so staršou dcerkou na preventívku
a zubky si nechce dať umývať, tak si to akože sám :roll: Raz za 2-3 dni mi dovolí, aby som mu pomohla, ale nič-moc to nie je :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od 1dominika » Ned Apr 26, 2009 10:43 am

a to môže byť problém aby ju niekto zobral? :roll: chceme ísť len na preventívnu prehliadku. Aby sme už začali zháňať známosti a budeme ich zháňať stále a na všetko :lol: Ona si zúbky dá vyčistiť, len všetku pastu prehltne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od sandras » Ned Apr 26, 2009 10:50 am

no u nás to problém je ... :? Kym dieťa nie je v školke, nikto mi nechcel dceru vziať a mala problemy :? Potom som vybavila po známosti
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od eminga » Ned Apr 26, 2009 11:09 am

ahojte, tak u nás taký problém nie je, zubár nás zobral keď mala malá 2 roky a 4 mes., sadla som si do kresla ja a malú na kolená, teraz sa chystáme zase (3 roky a 3mes.)...a keď mal chlapec 3 roky, tak mal malinký kaz, nechcel ústa otvoriť ani za svet a nasilu mu nešiel, tak až na 5x otvoril a aj urobil, ale ten prístup zubára, úplne všetko mu vysvetľoval- teraz bude len taký vysávač... :lol: :lol: a malý ani nemukol a keď mal 5 rokov, robil mu dva zúbky a v kresle zaspal :shock: :shock: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od martuskab » Ned Apr 26, 2009 12:09 pm

eminga píše:ahojte, tak u nás taký problém nie je, zubár nás zobral keď mala malá 2 roky a 4 mes., sadla som si do kresla ja a malú na kolená, teraz sa chystáme zase (3 roky a 3mes.)...a keď mal chlapec 3 roky, tak mal malinký kaz, nechcel ústa otvoriť ani za svet a nasilu mu nešiel, tak až na 5x otvoril a aj urobil, ale ten prístup zubára, úplne všetko mu vysvetľoval- teraz bude len taký vysávač... :lol: :lol: a malý ani nemukol a keď mal 5 rokov, robil mu dva zúbky a v kresle zaspal :shock: :shock: :lol: :lol:

Tak to máš super,že máš takého zubára.

Ja som raz bola zo synom na zubnej pohotovosti,lebo sa mu urobil veľkýýýýýýýýýýýýýýý vačok.
Radšej som si mohla nohu vytknúť ako tam ísť,robil mladý zubár a malý sa mi od vtedy bojí zubára.Dovtedy to bolo ok,odvtedy idem VŹDY len k našej zubárke...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od eminga » Ned Apr 26, 2009 6:46 pm

tak veľmi závisí od zubára, ale niektorí ako keby nemali deti :evil: ja chodím k súkromníkovi, ale viem za čo platím :lol:
a s tým malým ma stále objednal, už som sa ho spytovala, že zaplatím veď mohol za tú 1/2 hod. druhého ošetriť a pochopiteľne zarobiť, ale čakal pokým malý sa "umúdril" a teraz má 9 rokov a vôbec sa nebojí :D :D
nie ako ja, trasiem sa ako blbá, ale ostalo mi to ešte zo školy, kde sme chodili povinne ako na bežiacom páse na "kusy" :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od dannii » Pon Apr 27, 2009 8:56 am

no moja dcerka ma 2,5roka a prvy krat sme boli ked mala 2rocky,teraz v piatok sme boli znova,uz na druhej preventivke,som na nu hrda,krasne si na mnna sadne a otvori pusinku,zubarka jej vzdy da kinder postavicku,myslim,ze to ju motivuje.mala chodi k skolskej zubarke so svojou sestrickou,je to v pohodke.podla mojho aj zubarkineho nazoru,treba zacat chodit na preventivky 2rokoch :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od peetra » Pon Apr 27, 2009 2:12 pm

no ja som ties bola bola s dcerkou ked mala okolo tych dvoch rokov...aby si zvykala aj jej natrela niecim zubky aby sa jej nekazili to davaju malym detickam :D urcite by si s nou mala ist...a ze prehltne pastu to vobec nevadi podstatne je ze si rada umyva aj nasa ninus polovicu pasty zje :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Sob Sep 15, 2007 12:00 am

od eminga » Pon Apr 27, 2009 2:40 pm

baby a dávate teraz ešte fluoridové tabletky na zúbky?? Pri najstarších to bolo skoro povinné, tým som ich dávala a teraz nepočujem o tom a malej ich nedávam :? ...a vy???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od peetra » Pon Apr 27, 2009 6:30 pm

eminga píše:baby a dávate teraz ešte fluoridové tabletky na zúbky?? Pri najstarších to bolo skoro povinné, tým som ich dávala a teraz nepočujem o tom a malej ich nedávam :? ...a vy???
no ja nedavam nic take ani som o tom nepocula :? ale niecim jej zubarka natierala zubky...ale nekazala nic a ani nas detsky mi nikdy nic take nekazal :wink: takze hadam to netreba
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Sob Sep 15, 2007 12:00 am

od 1dominika » Uto Apr 28, 2009 2:11 pm

Ďakujem za rady, aj ja som myslela, že tak v 2 rokoch by už na preventívku mohla ísť. Začnem ju na to pripravovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od sandras » Uto Apr 28, 2009 3:03 pm

peetra píše:
eminga píše:baby a dávate teraz ešte fluoridové tabletky na zúbky?? Pri najstarších to bolo skoro povinné, tým som ich dávala a teraz nepočujem o tom a malej ich nedávam :? ...a vy???
no ja nedavam nic take ani som o tom nepocula :? ale niecim jej zubarka natierala zubky...ale nekazala nic a ani nas detsky mi nikdy nic take nekazal :wink: takze hadam to netreba


my sme tie cukríky davali dcerke, volalo sa to Fluorik a dostať v lekárni, ale mala kazy
synovi to nedávam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od eminga » Sob Máj 02, 2009 1:45 pm

sandras píše:
peetra píše:
eminga píše:baby a dávate teraz ešte fluoridové tabletky na zúbky?? Pri najstarších to bolo skoro povinné, tým som ich dávala a teraz nepočujem o tom a malej ich nedávam :? ...a vy???
no ja nedavam nic take ani som o tom nepocula :? ale niecim jej zubarka natierala zubky...ale nekazala nic a ani nas detsky mi nikdy nic take nekazal :wink: takze hadam to netreba


my sme tie cukríky davali dcerke, volalo sa to Fluorik a dostať v lekárni, ale mala kazy
synovi to nedávam


ďakujem, mala som tiež pocit že sú zbytočné..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am

od Dioliana » Uto Máj 12, 2009 12:02 am

sú zbytočné...synovi som dávala aj tak sa mu zuby kazili a dcére nie a ešte jej nikdy nevrtali a bude mať 15, má zdravé zuby... :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Jan 01, 2009 11:32 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť